У Києві вперше покажуть знамениту польську п’єсу, співзвучну з українською драмою-феєрією
Прем’єра запланована на 27 травня.
В Україні вперше поставлять п’єсу «Баладина» польського драматурга Юліуша Словацького. Прем’єра постановки, яка є художньою паралеллю української драми-феєрії «Лісова пісня», відбудеться 27 травня у Києві. «Баладина» вже 160 років підкорює сцени польських театрів, інформує
![У Києві вперше покажуть знамениту польську п’єсу, співзвучну з українською драмою-феєрією](https://novostey.com/i4/2023/05/05/3b12a74514ec3e9e539ddb989bafdbd8.jpg)
П’єса поставлена відомим українським режисером Олегом Примогеновим спільно з акторським колективом театру Golden Taurus Misterium. Глядачі потраплять на виставу-казку, яка поступово перетворюється на трагедію. Драма спонукає задуматися, на що здатна людина на шляху до здобуття влади та багатства.
Спільним у «Баладини» та «Лісової пісні» є те, що у них показаний світ міфічних героїв, які співіснують з людьми у звичайному вимірі. Спільним образом для слов’янських міфологій є вигадані істоти, які закохуються у людську вроду.
Крім того, двоє авторів звертаються до фольклору та побутових звичаїв Полісся. Хоч події у «Баладині» відбуваються в центрі Польщі, насправді ж Словацький описував українське Полісся та Поділля. Саме тут народився письменник, у місті Кременець.