В Охматдиті провели унікальну операцію з видалення пухлини в мозку, яка заважала дитині повноцінно розмовляти

Під час операції 16-річна пацієнтка перебувала у свідомості.

У Національній дитячій спеціалізованій лікарні провели унікальну операцію - 16 річній дівчині, видалили пухлину на мозку, яка вже спричинила порушення в мовленні. Про це повідомили в Мінохорони здоров'я, інформує ZN.ua.

В Охматдиті провели унікальну операцію з видалення пухлини в мозку, яка заважала дитині повноцінно розмовляти
© Прес-служба Міністерства охорони здоров’я України

Нейрохірурги застосували унікальну анестезію та багато нових методик, під час яких пацієнтка перебувала у свідомості. Це друга в Україні подібна операція, яку провели дитині.

"Ми застосували комплекс унікального обладнання, що є в Охматдиті: станцію планування операції, нейронавігацію, ультразвуковий деструктор, мікроскоп з флюоресценцією (введено контрастну речовину, що під ультрафіолетом підсвічувала пухлину) та інтраопераційний УЗД-контроль", — розповів Павло Плавський, завідувач відділення нейрохірургії дитячої лікарні.

На початку операції дівчинка була під загальною анестезією, а коли нейрохірурги проводили основний етап — у свідомості. Під час операції неврологи-нейрофізіологи проводили картування кори головного мозку, аби не зачепити зону мовлення. Дівчинка описувала картинки, які вона бачила перед собою.

Вже через дві години у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії з ліжками ЕКМО Даша самостійно стала на ноги, мала змогу пити та їсти все, що захоче. А проблеми з мовленням зникли одразу після операції.


Оксана Лебедина, ZN.ua

Интересные новости
Полнометражное порно Ксении Собчак
В России запретили ходить по улице без трусов
Ирина Билык написала стихотворение о войнеИрина Билык написала стихотворение о войне
Алина Кабаева родила Путину сына. Фото
Эксклюзивное фрик-шоу: как низко готовы пасть скандальные звезды (ФОТО)
Блок рекламы


Похожие новости

У Львові хірурги видалили уламок міни з мозку дитини: чим унікальна операціяУ Львові хірурги видалили уламок міни з мозку дитини: чим унікальна операція
У Львові п'ятирічний хлопчик помер після видалення зубів - прокуратура веде розслідуванняУ Львові п'ятирічний хлопчик помер після видалення зубів - прокуратура веде розслідування
Шеннен Доерті вперше показала себе після операції на мозку через онкологію.Шеннен Доерті вперше показала себе після операції на мозку через онкологію.
В Україні вперше провели трансплантацію серця шестирічній дитиніВ Україні вперше провели трансплантацію серця шестирічній дитині
Скажи "Паляниця!": у Києві відкрили унікальну мініскульптуру, фотоСкажи "Паляниця!": у Києві відкрили унікальну мініскульптуру, фото
Сотні шахтарів опинилися під землею у Кривому Розі: розпочато рятувальну операціюСотні шахтарів опинилися під землею у Кривому Розі: розпочато рятувальну операцію
Ласточкін зізнався, що написали йому брат і батько з росії: "Від мозку вже нічого не залишилося"Ласточкін зізнався, що написали йому брат і батько з росії: "Від мозку вже нічого не залишилося"
Зак Ефрон злякав своїм новим обличчям після чуток про невдалу пластичну операціюЗак Ефрон злякав своїм новим обличчям після чуток про невдалу пластичну операцію
Огневич заговорила про страх залишитися самотньою до кінця життя: "Відчуваєш себе неповноцінною"Огневич заговорила про страх залишитися самотньою до кінця життя: "Відчуваєш себе неповноцінною"
Скандал з "Дизель шоу" не вщухає, Еллерт заступився за ображену Мішину: "Немає мозку?"Скандал з "Дизель шоу" не вщухає, Еллерт заступився за ображену Мішину: "Немає мозку?"
Последние новости

Подгружаем последние новости