Директора Житомирського бронетанкового заводу змінив колега по фіктивних схемах з херсонського земляцтва «Укроборонпрому»

Новий керівник державного підприємства «Житомирський бронетанковий завод» (ЖБТЗ) Михайло Мосін був засуджений за службове підроблення, коли працював у Херсоні.

Про це йдеться в матеріалі миколаївського Центру журналістських розслідувань, підготовленого для «Слідство.Інфо».

В 2012 році Мосін займав посаду керівника комунального підприємства «Херсонелектротранс», яке забезпечувало обласний центр електротранспортом – троллейбусами. В цьому ж році КП замовило роботи з ремонту міських контактних ліній. За паперами далеко не дешеві роботи начебто виконувала київська фірма «Печерськінвестбуд-1». Насправді ж – працівники самого «Херсонелектротрансу».

За вироком суду, Михайло Мосін не мав права цілий рік обіймати керівні посади. Та оскільки в нього неповнолітні діти, він потрапив під амністію.

В концерні «Укроборонпром», якому належить ЖБТЗ, призначення Мосина називають правильним. «Относительно талантов Миши Мосина считаю, что его назначение абсолютно правильное, абсолютно системное и абсолютно оправданное», – заявив перший заступник директора ДК «Укроборонпром» Сергій Пінькас.

В той час, журналісти вважають, що нову посаду Мосин отримав через тісні зв’язки з нинішнім керівництвом державного концерну. «Він хизувався тим і його найближче оточення, що в них в Києві дуже потужний дах, високо сидить», – каже херсонська журналістка-розслідувачка Наталя Бімбірайте.

Усі ключеві посади в концерні нині обіймають вихідці з Херсонської області. Це й гендиректор Роман Романов (був керівником виборчого штабу кандидата в президенти Петра Порошенка), і його перший заступник Сергій Пінькас, і директор департаменту з нагляду за фінансово-господарською діяльністю Артур Херувімов. Саме з останнім Михайло Мосін мав спільний бізнес.

Свого часу вони були співзасновниками херсонського закритого акціонерного товариства «Южспецгідрокомплект». Як свідчить реєстр судових рішень, товариство не дуже охоче сплачувало податки. Зокрема, у 2009-му Херувімова як його директора разом з головним бухгалтером притягували до відповідальності за ухиляння від сплати податку на прибуток.

Окрім Мосіна, який керує Житомирським бронетанковим заводом, вихідці з Херсонщини також очолюють Харківський та Київський БТЗ.

Від «Наших грошей»

6 жовтня 2014 р Дніпровський районний суд Херсона визнав Михайла Мосіна винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 336 Кримінального кодексу України. Суд призначив покарання у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних розмірів заробітної платні з позбавленням права обіймати керівні посади протягом року.

Суд встановив, що Мосін як директор міського комунального підприємства «Херсонелектротранс» уклав договір піряду з ТОВ «Печерськінвестбуд-1». Підприємство зобов’язалось виконати роботи з капітального ремонту контактної тролейбусної мережі тягової підстанції №1 МКП «Херсонелектротранс» на суму 988 тис грн.

Суд зазначив, що Мосін знав, що «Печерськінвестбуд-1» не мало реальних намірів виконувати вказаний договір. Тому виконання робіт планував силами підпорядкованого йому підприємства, працівники якого і провели ремонт. Факт проведення робіт в ході судового засідання підтвердили декілька свідків -працівників підприємства.

Наприкінці листопада 2012 року Мосін підписав з «Печерськінвестбуд-1» акт виконаних робіт на суму 296 тис грн. На цю ж суму була скорегована окремим документом загальна вартість контракту. Після чого Мосін дав вказівку головному бухгалтеру КП перерахувати кошти. Чи було це зроблено, в рішенні суду не зазначено. Але вказано, що «Херсонелектротранс» раніше перерахувало на рахунок «Печерськінвестбуд-1» 298 тис грн. для придбання ремонтних матеріалів.

Експертиза також встановила, що підписи директора «Печерськінвестбуд-1» та печатка підприємства на документах були підроблені на принтері. Також за директора приватного ТОВ підписалася невстановлена особа.

Мосін своєї вини не визнав. А прокуратура не заперечувала проти його звільнення від відбування покарання за амністією, що і було зроблено. Реєстр судових рішень не містить даних про оскарження Мосіним свого засудження.

За даними інформаційно-ресурсного центру, Михайло Мосін є керівником ЖБТЗ з 7 лютого 2015 року.

Нагадаємо, раніше слідство встановило, що в червні 2014 року попередній директор Житомирського бронетанкового заводу Сергій Бутенко уклав угоду з фірмою «Укрвагонремтранс», що мала ознаки фіктивності. На виконання договору фірма нібито поставила продукції на 24,7 млн грн. З них завод встиг оплатити 17,8 млн грнКоды для вставки в блог\форум
Интересные новости
В Киеве задержали мошенников, которые снимали наличные в банкоматах с помощью поддельных карточек (фото)В Киеве задержали мошенников, которые снимали наличные в банкоматах с помощью поддельных карточек (фото)
Цены на нефть продолжают падениеЦены на нефть продолжают падение
СБУ заблокувала незаконний видобуток нафти в Івано-Франківській областіСБУ заблокувала незаконний видобуток нафти в Івано-Франківській області
Tata Steel пошла на уступки рабочим в НидерландахTata Steel пошла на уступки рабочим в Нидерландах
"Украерорух" отримає 25 млн євро кредиту від ЄБРР"Украерорух" отримає 25 млн євро кредиту від ЄБРР
Блок рекламы


Похожие новости

У Тернополі ексдиректора підприємства підозрюють у спробі незаконної приватизації майна вартістю понад 30 млн грнУ Тернополі ексдиректора підприємства підозрюють у спробі незаконної приватизації майна вартістю понад 30 млн грн
Всемирный Банк назначил нового директора по делам УкраиныВсемирный Банк назначил нового директора по делам Украины
Директора филиала "Укрзализныци" подозревают в нанесении ущерба окружающей среде на 850 млн гривенДиректора филиала "Укрзализныци" подозревают в нанесении ущерба окружающей среде на 850 млн гривен
Фонд госимущества назначил нового и.о. директора ЗТМКФонд госимущества назначил нового и.о. директора ЗТМК
Украинскому заводу не дали продать в Германию защитные костюмы, от которых отказался МинздравУкраинскому заводу не дали продать в Германию защитные костюмы, от которых отказался Минздрав
"Нафтогаз" решил уволить своего исполнительного директора Витренко"Нафтогаз" решил уволить своего исполнительного директора Витренко
Таможня дала добро Николаевскому глиноземному заводуТаможня дала добро Николаевскому глиноземному заводу
"Нафтогаз" уволил директора газового бизнеса"Нафтогаз" уволил директора газового бизнеса
Подозреваемого в растрате 93 млн гривен замдиректора ОПЗ отпустили под залог в 1,51 млн гривенПодозреваемого в растрате 93 млн гривен замдиректора ОПЗ отпустили под залог в 1,51 млн гривен
"Метинвест" присматривается к заводу ИСД в Польше"Метинвест" присматривается к заводу ИСД в Польше
Последние новости

Подгружаем последние новости