Куріння в Україні в громадських місцях: які заборони та штрафи запроваджують з 11 липня

Українцям нагадали про те, що вже з понеділка, 11 липня, в Україні набуває чинності заборона куріння у громадських місцях.

Про це повідомив голова комітету ВРУ з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, інформує Апостроф.

Він нагадав про те, що у грудні минулого року в Україні посилили антитютюнові обмеження і тепер нововведення починають працювати.

Так, з 11 липня забороняється будь-яке куріння у громадських місцях. Під забороною опиняться електронні сигарети, нагрівальні пристрої, кальяни та трав'яні вироби. У всіх закладах громадського харчування більше не буде спеціальних зон чи приміщень для куріння.

Законом запроваджується заборона на продаж неповнолітнім тютюнових виробів, предметів, пов'язаних з їх вживанням, трав'яних виробів для куріння, електронних сигарет, заправних контейнерів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння. Продаж цих виробів буде покараний штрафом у розмірі 1020 грн. Якщо закон буде порушено повторно протягом року – за це покарають солідним штрафом у 10 200 грн.

"Зазначу, що закон №1978, ухвалений Верховною Радою, наближає нас до європейського законодавства. Ми виконуємо вимоги Директиви 2014/40/ЄС та Рамкової конвенції ВООЗ щодо боротьби з тютюном. Відповідно, закон – це ще один крок на шляху євроінтеграції" , — пише Радуцький.

Він зазначає, що соціальне опитування Київського міжнародного інституту соціології показало, що 80% жителів країни схвалили заборону куріння у громадських місцях тютюнових виробів для електричного нагріву. 92% опитаних підтримали заборону продажу неповнолітнім пристроїв для нагрівання тютюну та електронних сигарет.

Разом з тим, опитування показало і те, що через війну з РФ у країні побільшало щоденних курців: у порівнянні з 2020 роком їх кількість збільшилася з 23,1 % до 28,3%.


Інна Погрібна, Апостроф

Интересные новости
"Часи не обирають": Лобода здивувала новим фото та гаслом "Слава Україні""Часи не обирають": Лобода здивувала новим фото та гаслом "Слава Україні"
19-річний хлопець намагався втекти з України, перепливши річку: "хотів потрапити на бал"19-річний хлопець намагався втекти з України, перепливши річку: "хотів потрапити на бал"
На Київщині побільшало "Пунктів незламності": де знайти адресиНа Київщині побільшало "Пунктів незламності": де знайти адреси
"Переможець": іноземці бурхливо відреагували на пісню Jerry Heil для Євробачення-2023"Переможець": іноземці бурхливо відреагували на пісню Jerry Heil для Євробачення-2023
Відтік українців з Європи додому набув масового характеруВідтік українців з Європи додому набув масового характеру
Блок рекламы


Похожие новости

"Часи не обирають": Лобода здивувала новим фото та гаслом "Слава Україні""Часи не обирають": Лобода здивувала новим фото та гаслом "Слава Україні"
Під "Червону руту" та розповіді місцевих: Бенксі показав, як створював графіті в УкраїніПід "Червону руту" та розповіді місцевих: Бенксі показав, як створював графіті в Україні
Мобілізація в Україні: як отримати дозвіл для виїзду волонтерам і водіямМобілізація в Україні: як отримати дозвіл для виїзду волонтерам і водіям
Бенксі підтвердив, що створив в Україні сім графітіБенксі підтвердив, що створив в Україні сім графіті
З березня в Україні одружилися майже втричі більше пар, ніж розлучилися — Міністерство юстиціїЗ березня в Україні одружилися майже втричі більше пар, ніж розлучилися — Міністерство юстиції
В Україні пройшов радіодиктант національної єдності: де подивитися запис та куди надсилати текстВ Україні пройшов радіодиктант національної єдності: де подивитися запис та куди надсилати текст
За тиждень в Україні на COVID-19 захворіли понад 16 тисяч людейЗа тиждень в Україні на COVID-19 захворіли понад 16 тисяч людей
Cолістка "KAZKA" Зарицька знайшла своє місце сили в Україні: "Іноді треба перевантажитися..."Cолістка "KAZKA" Зарицька знайшла своє місце сили в Україні: "Іноді треба перевантажитися..."
Зірка "Кріпосної" Денисенко зізналася, що тримає її в Україні поки багато акторів за кордоном: "Єдина перешкода..."Зірка "Кріпосної" Денисенко зізналася, що тримає її в Україні поки багато акторів за кордоном: "Єдина перешкода..."
У Дніпропетровській області запроваджують режим тотальної економії електроенергіїУ Дніпропетровській області запроваджують режим тотальної економії електроенергії
Последние новости

Подгружаем последние новости