Крокодили все частіше нападають на людей в Індонезії: в чому причина

В Індонезії відбувається найбільше у світі нападів крокодилів на людей.

Набираючи воду в джерелі біля свого будинку на острові Бангка (Індонезія) у вересні минулого року, Сарія не підозрювала, що в кратері біля неї за процесом спостерігав триметровий крокодил, розповідає ВВС.

Крокодили все частіше нападають на людей в Індонезії: в чому причина
© EPA-EFE/ALI HAIDER

"Вода була спокійна, крокодила не було видно, і я вирішила покупатися. Раптом він з'явився з нізвідки і вкусив мене, потягнувши за ліву руку під воду", – розповідає 54-річна жінка.

За останнє десятиліття в Індонезії крокодили нападали на людей близько 1000 разів, внаслідок чого зареєстровано понад 450 жертв. За даними Міжнародного союзу охорони природи (IUCN), майже 90 із цих нападів сталися на острові Бангка та сусідньому з ним острові Белітунг.

Водночас острів Бангка є одним із найактивніших регіонів світу в сфері видобутку олова. На острові мешкає мільйон людей, і близько 80% із них – шахтарі.

За даними організації Walhi, що займається охороною дикої природи, понад 60% території острова вже перетворено на олов'яні копальні. Багато з цих шахт є незаконними.

Десятиліття видобутку олова позбавили острів лісів, залишивши по собі тисячі величезних кратерів та ям, що нагадують місячний ландшафт. І в міру того, як запаси олова на суші скорочуються, старателі заходять все далі в море.

Це означає, що морські крокодили, які можуть жити і в прісній воді, витісняються зі свого природного довкілля. Тепер вони живуть у покинутих та діючих шахтних кар'єрах, розташованих неподалік від будинків людей, що сприяє зростанню кількості нападів.

Минулого року довгий сухий сезон, викликаний зміною клімату, висушив колодязь перед будинком Сарії. Занедбані кар'єри стали єдиним джерелом води для її сім'ї та багатьох інших людей.

Морський крокодил – найбільша з рептилій, що нині живуть, дорослі самці можуть досягати в довжину більше 7 м. У світі налічується близько 20-30 тис. морських крокодилів, одним з найважливіших місць їхнього проживання є Індонезія.

Крокодили відносяться до видів, що охороняються в Індонезії, проте на острові Бангка їх зазвичай вбивають після нападу, а не передають місцевій природоохоронній організації.

Єдиний на острові центр з порятунку та збереження дикої природи Alobi тримає 34 крокодила, які опинилися там після невдалої контрабанди або конфліктів з людьми. Вони тісняться у ставку розміром з тенісний корт, огородженому залізним парканом.


Анастасія Дейна, ZN.ua





Интересные новости
На знак визнання державної служби: Чарльз III нагородив Кейт Міддлтон особливим королівським титуломНа знак визнання державної служби: Чарльз III нагородив Кейт Міддлтон особливим королівським титулом
Одружився і став татом у 19: як живе Роман Сасанчин після перемоги в "Голосі країни"Одружився і став татом у 19: як живе Роман Сасанчин після перемоги в "Голосі країни"
Блок рекламы


Похожие новости

В Україні від ускладнень COVID померли 650 людей – МОЗВ Україні від ускладнень COVID померли 650 людей – МОЗ
На холеру обстежили три тисячі людей після затоплення Каховської ГЕС – МОЗНа холеру обстежили три тисячі людей після затоплення Каховської ГЕС – МОЗ
Надя Дорофєєва зізналася, чому Кацурін їй двічі робив пропозиціюНадя Дорофєєва зізналася, чому Кацурін їй двічі робив пропозицію
Українці за кордоном: чому школярі прогулюють польські школиУкраїнці за кордоном: чому школярі прогулюють польські школи
У Молдові озвучили подробиці щодо стрілка, який вбив в аеропорту Кишинева двох людейУ Молдові озвучили подробиці щодо стрілка, який вбив в аеропорту Кишинева двох людей
Олег Винник вперше зізнався, чому під час війни мовчав понад рікОлег Винник вперше зізнався, чому під час війни мовчав понад рік
Вибух у китайському ресторані забрав життя десятків людейВибух у китайському ресторані забрав життя десятків людей
Потап зізнався, чому не приїжджає в Україну: "Отримую гроші та допомогу за кордоном"Потап зізнався, чому не приїжджає в Україну: "Отримую гроші та допомогу за кордоном"
Вперше в Україні протез імплантували в кістку пацієнта: у чому переваги методуВперше в Україні протез імплантували в кістку пацієнта: у чому переваги методу
"Чому він на волі, а не у ізоляторі?!": скандальний єпископ після зустрічі з СБУ знову розгулює з неповнолітніми"Чому він на волі, а не у ізоляторі?!": скандальний єпископ після зустрічі з СБУ знову розгулює з неповнолітніми
Последние новости

Подгружаем последние новости