У Європарламенті оприлюднили рекомендації щодо контролю використання 50 млрд євро на відновлення України

Депутати виставляють низку вимог як до інституцій ЄС, так і до України

Комітет бюджетного контролю Європейського парламенту висловив свою думку стосовно того, яким чином Євросоюз контролюватиме використання коштів на відновлення України в межах інструменту Ukrainian Facility, який передбачає виділення до 2027 року 50 млрд євро на проекти з відновлення України, інформує ZN.ua.

У Європарламенті оприлюднили рекомендації щодо контролю використання 50 млрд євро на відновлення України
© Європейський парламент

Рекомендації викладені у листі Комітету бюджетного контролю до глави Комітету закордонних справ та глави Комітету з питань бюджету.

Лист містить наступні рекомендації щодо забезпеченні прозорості використання коштів ЄС:

  • Надати Європейському управлінню з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF) повноважень проводити адміністративні розслідування, здійснювати інспекції та перевірки на місцях з метою виявлення фактів шахрайства, зловживань, або будь-яких інших порушень, що можуть наносити шкоду фінансовим інтересам Євросоюзу.
  • Необхідні права та доступ мають бути надані також Європейській комісії, Європейській рахунковій палаті, а також, в рамках компетенції, Офісу Європейського прокурора (ЕРРО).
  • Україна має використовувати систему раннього виявлення та попередження, а також доповідати Єврокомісії про порушення, що пов’язані з використанням коштів фонду.
  • Єврокомісія, за допомогою Делегації ЄС в Україні, має отримати повноваження проводити перевірки використання фонду Україною протягом усього «життєвого циклу» відповідних проєктів.
  • Єврокомісія має укласти з Україною рамкову угоду з імплементації фонду, яка визначить конкретні правила для управління, контролю, нагляду, моніторингу, оцінки, звітності та аудиту ресурсів в рамках фонду, а також для запобігання, виявлення, розслідування та виправлення порушень, шахрайства, корупції та конфліктів інтересів.
  • Україна має дотримуватися зобов’язань у запроваджені більш жорсткої та ефективної системи фінансового контролю, зміцнити боротьбу проти відмивання грошей, фінансування тероризму, обминання оподаткування, податкового шахрайства, зловживання державними фінансовими ресурсами та корупцією.
  • Україна має оприлюднювати дані про персон та установи, які будуть отримувати фінансування, що перевищує 300 тисяч євро в рамках імплементації реформ та інвестицій, що будуть визначені у відповідному плані України з відновлення (база даних має оновлюватися двічі на рік – у червні та у грудні).
  • Єврокомісія та Україна мають створити системи інформування та моніторингу щодо використання фінансових ресурсів фонду та реалізації проєктів. Інформація має бути представлена англійською мовою та бути завантажена у машиночитному форматі.


Стас Константинов, ZN.ua

Интересные новости
Польські фермери блокуватимуть кордон до наступного рокуПольські фермери блокуватимуть кордон до наступного року
Блок рекламы


Похожие новости

Латвійський парламент рекомендував розпочати переговори про вступ України до ЄСЛатвійський парламент рекомендував розпочати переговори про вступ України до ЄС
Росія тримає дітей вивезених з України у 43 “таборах перевиховання”Росія тримає дітей вивезених з України у 43 “таборах перевиховання”
Спікер Сейму Литви: Ми маємо підтримувати максимальне посилення спроможностей України, щоб забезпечити поразку Росії на полі боюСпікер Сейму Литви: Ми маємо підтримувати максимальне посилення спроможностей України, щоб забезпечити поразку Росії на полі бою
Питання довгострокової підтримки України є для Німеччини одним із центральних – ШольцПитання довгострокової підтримки України є для Німеччини одним із центральних – Шольц
Болгарія долучилася до європейської програми ППО «Небесний щит»Болгарія долучилася до європейської програми ППО «Небесний щит»
Орбану прозоро натякнули, що в Євросоюзі його ніхто не тримаєОрбану прозоро натякнули, що в Євросоюзі його ніхто не тримає
СБУ завершила розслідування щодо митрополита Павла: його судитимуть за двома статтямиСБУ завершила розслідування щодо митрополита Павла: його судитимуть за двома статтями
Мирні переговори щодо війни в Україні відбудуться на Мальті. Без РосіїМирні переговори щодо війни в Україні відбудуться на Мальті. Без Росії
Пентагон: У США є варіанти продовження підтримки УкраїниПентагон: У США є варіанти продовження підтримки України
У ОП розповіли, коли хочуть провести нову зустріч щодо Формули мируУ ОП розповіли, коли хочуть провести нову зустріч щодо Формули миру
Последние новости

Подгружаем последние новости