ВООЗ заявила, що ситуація з COVID-19 ставатиме "гірше і гірше"

Гебреєсус вважає, що "занадто багато країн пішли в неправильному напрямку".

ВООЗ заявила, що ситуація з COVID-19 ставатиме "гірше і гірше"
Тедрос Адханом Гебрейсус
Фото: twitter.com/WHO

У Всесвітній організації охорони здоров’я заявили, що ситуація, пов’язана з пандемією коронавірусної інфекції, ставатиме "гірше і гірше". Генеральний директор ВООЗ Тедрос Гебреєсус вважає, що "занадто багато країн пішли в неправильному напрямку".

На брифінгу в Женеві Гебреєсус заявив, що суперечливі заклики лідерів підривають довіру людей до спроб узяти пандемію під контроль.

Вірус залишається спільним ворогом номер один, але по діях деяких урядів і людей цього не скажеш, заявив глава ВООЗ. Такі заходи, як дистанціювання, миття рук, носіння масок у певних ситуаціях, вимагають серйозного ставлення. Гебреєсус попередив, що "в осяжному майбутньому повернення до нормального життя не буде".

Голова ВООЗ підкреслив, що число випадків зараження продовжує зростати там, де перевірені заходи протидії або не застосовувалися, або не дотримувалися.

Він повідомив, що 12 липня за добу в усьому світі було зареєстровано 230 тис. випадків зараження коронавірусом. При цьому половина всіх нових випадків зареєстрована всього у двох країнах, а майже 80% припадають на десять країн.

За словами голови ВООЗ, реакції країн світу на пандемію COVID-19 можна описати за допомогою чотирьох сценаріїв, два з яких вже показали ефективність у боротьбі з епідемією.

До першої групи держав глава ВООЗ відніс країни Південно-Східної Азії, Тихоокеанського регіону, Карибського басейну і Африки. "Лідери цих країн взяли контроль над ситуацією в свої руки і налагодили ефективну комунікацію з населенням щодо заходів, які повинні бути вжиті", - сказав він.

Другий сценарій - європейський, де "мали місце масштабні спалахи, які були взяті під контроль завдяки сильному керівництву і населенню, котре дотримується основних заходів запобігання поширення вірусу".

У разі третього варіанту країни спочатку вводили обмежувальні заходи, а потім послаблювали їх, що призвело до нових спалахів інфекції. "У кількох державах по всьому світу ми бачимо небезпечне збільшення числа випадків COVID-19", - заявив Гебреєсус.

За четвертим сценарієм пішли країни, де спостерігається різке зростання числа інфікованих. "Це відбувається в Америках, Південній Азії та кількох країнах Африки. Епіцентром COVID-19 залишаються Америки, де зареєстровано понад 50% всіх випадків", - зазначив глава ВООЗ.

Як свідчать дані університету Джонса Гопкінса, найскладніша ситуація зараз у Північній і Південній Америках. У США, де виявлено понад 3,3 мільйона інфікованих, останнім часом зросла напруженість у відносинах між медичними експертами і президентом Трампом. Підтверджених смертей від коронавірусної інфекції в США нараховано понад 135 тисяч.Коды для вставки в блог\форум
Интересные новости
Днепровский суд продолжил рассмотрение дела по обвинению Мангера и ЛевинаДнепровский суд продолжил рассмотрение дела по обвинению Мангера и Левина
Википедия изменила написание украинской столицы на KyivВикипедия изменила написание украинской столицы на Kyiv
Трамп опубликовал видео с Байденом, который "включил" избирателям песню "F***k tha Police"Трамп опубликовал видео с Байденом, который "включил" избирателям песню "F***k tha Police"
Штраф за нарушение самоизоляции в Британии повысили до $13 тыс.Штраф за нарушение самоизоляции в Британии повысили до $13 тыс.
В Украине обновили эпидемические зоны, Киев остается в оранжевойВ Украине обновили эпидемические зоны, Киев остается в оранжевой
Блок рекламы


Похожие новости

Тихановская заявила в ООН, что ситуация в Беларуси требует немедленного международного вмешательстваТихановская заявила в ООН, что ситуация в Беларуси требует немедленного международного вмешательства
Главный эпидемиолог США допустил, что маски могут защитить от COVID-19 лучше вакциныГлавный эпидемиолог США допустил, что маски могут защитить от COVID-19 лучше вакцины
COVID-19 помогает обществу избавиться от «лишних» людей – главный эпидемиолог МолдовыCOVID-19 помогает обществу избавиться от «лишних» людей – главный эпидемиолог Молдовы
Кабмин поручил провести аудит средств фонда covid-19Кабмин поручил провести аудит средств фонда covid-19
Внучка Фокина заявила, что он получил должность в ТКГ по Донбассу благодаря ее дружбе с Ермаком
В Чехии объявили о второй волне заболевания COVID-19В Чехии объявили о второй волне заболевания COVID-19
Греция заявила об усилении оборонной программы из-за конфликта с ТурциейГреция заявила об усилении оборонной программы из-за конфликта с Турцией
Украина откажется от роSSийской вакцины от COVID-19Украина откажется от роSSийской вакцины от COVID-19
В МОЗ рассказали, сколько украинцев получат "гуманитарную" вакцину от COVID-19В МОЗ рассказали, сколько украинцев получат "гуманитарную" вакцину от COVID-19
У главнокомандующего ВСУ Хомчака диагностировали COVID-19У главнокомандующего ВСУ Хомчака диагностировали COVID-19
Последние новости

Подгружаем последние новости