Держпідприємство не змогло стягнути з «Привату» 2 млн грн інфляційних втрат

Державне підприємство «Стрийський вагоноремонтний завод» програло судовий позов до відкритого акціонерного товариства «Нафтопереробний комплекс «Галичина» про розірвання договору з ремонту колісних пар з заміною елементів.

Про це сказано в рішенні Господарського суду Львівської області.

В липні 2012 року між держпідприємством та нафтопереробним заводом було укладено договір ремонту колісних пар. Планувалося, що «Стрийський вагоноремонтний завод» відремонтує 250 одиниць продукції. Договір також передбачав сталу ціну протягом дії всього контракту – 21,5 тис грн з ПДВ за ремонт однієї колісної пари. Загальна вартість договору – 5, 375 млн грн (з ПДВ).

Сторони домовилися, що ремонт буде відбуватися поетапно – по 20 колісних пар, за них нафтовики будуть розраховуватися протягом 10 банківських днів після підписання акту приймання-передачі виконаних робіт.

В серпні ДП листом повідомило НПК «Галичина», що у зв’язку з подорожчанням комплектуючих та паливно-мастильних матеріалів воно не в змозі виконати умови контракту. А вартість ремонту однієї колісної пари виросла більше, ніж удвічі – до 48,6 тис грн. А тому, держпідприємство направило проект додаткової угоди про розірвання існуючого договору.

У вересні 2014 року НПК «Галичина» написав листа у відповідь, в якому вказав на наявність заборгованості в постачанні 40 колісних пар по старій ціні.

З матеріалів справи відомо, що держпідприємство пропонувало врегулювати спір у досудовому порядку. І навіть в кінці 2014 року відремонтувало 28 колісних пар по ціні 2012 року. Але, для виконання договору в повному обсязі залишається провести роботи на 75 колісних парах, відповідно, втрати держпідприємства від зростання собівартості робіт складуть біля 2 млн грн.

Господарський суд Львівської області в ході розгляду справи дійшов висновку, що в договорі між НПК «Галичина» та «Стрийським вагоноремонтним заводом» погоджено тверду ціну, а також заборону її зміни протягом всього терміну дії договору. Крім того, додаткові витрати через зростання кошторису робіт має нести підрядник – держпідприємство.

Нагадаємо, контрольним пакетом акцій ВАТ «НПК «Галичина» володіють компанії, які афільовані з бізнес-групою Приват». І хоча 25% підприємства належить Фонду держмайна, оперативний менеджмент НПК здійснюють приватні акціонери.Коды для вставки в блог\форум
Интересные новости
Citibank в Украине сменил главу наблюдательного советаCitibank в Украине сменил главу наблюдательного совета
Запорожсталь нарастила выплавку чугуна почти на 30%Запорожсталь нарастила выплавку чугуна почти на 30%
Укрзализныця поставила ММК им Ильича на грань остановкиУкрзализныця поставила ММК им Ильича на грань остановки
Деньги на картах Payoneer доступны. Компания обещает не взимать комиссию за снятие средств через банкоматДеньги на картах Payoneer доступны. Компания обещает не взимать комиссию за снятие средств через банкомат
В Киеве задержали мошенников, которые снимали наличные в банкоматах с помощью поддельных карточек (фото)В Киеве задержали мошенников, которые снимали наличные в банкоматах с помощью поддельных карточек (фото)
Блок рекламы


Похожие новости

У Гройсмана повернули схему, по якій «Надра України» ще при Януковичу і Кучмі втратили десятки спецдозволів на родовищаУ Гройсмана повернули схему, по якій «Надра України» ще при Януковичу і Кучмі втратили десятки спецдозволів на родовища
Звиклий до перемог фаворит «Укренерго» втратив можливість виграти 608 мільйонів, бо забув два папірця
АМКУ намагається стягнути штраф за розіграний тендер з давно «відпрацьованої» оточенням Кривопішина фірми
«Антонов» втратив контроль над грошами від авіаперевезень НАТО на користь «прокладок»
В Мирнограді держпідприємство трошки переплатило за кондиціонери
На вимогу податкової «Чорноморнафтогаз» втратив спецдозволи на газ, який російські окупанти качають «вишками Бойка»
У Матіоса не змогли стягнути штраф за непридатну форму, в якій Нацгвардія воювала на Донбасі
Міноборони не змогло відсудити у фірми путінського депутата склади в центрі КиєваМіноборони не змогло відсудити у фірми путінського депутата склади в центрі Києва
Держгеонадр не змогло відібрати марганцеве родовище у «смотрящего» Януковича та китайців
Держпідприємство втратило доступ до зерна вартістю 60 мільйонів, яке мала зберігати приватна фірма
Последние новости

Подгружаем последние новости