Екс-«регіонал» Продивус із партнерами має виплатити росіянам більше 110 мільйонів боргу

Суд стягнув з ТОВ «Глоінвест»та ПАТ «Мостобуд» на користь «Альфа-Банку» 63,6 млн грн. та $4,2 млн заборгованості за кредитом, а також 10,35 млн грн. та $0,49 млн боргів за процентами і пені. Про це свідчить постанова Вищого господарського суд від 24 липня.

У 2011 році «Альфа-Банк» відрив фірмі «Глоінвест» кредитну лінію (гроші видаються траншами) на строк до березня 2017 року. Граничний розмір кредиту був встановлений у розмірі 98 млн грн. Поручителем по договору стало ПАТ «Мостобуд»

На підставі цього договору банк надав фірмі кредит на загальну суму 64 млн грн. та $4,2 млн.

У серпні 2013 року банк звернувся до «Глоінвесту» з вимогою достроково повернути несплачену суму кредиту та нараховані відсотки. Для цього виникло три підстави.

По-перше, фірма не надала передбачені договором документи про свій фінансовий стан за перший та другий квартали 2013 року.

По-друге, фірма не виконала свій обов’язок проводити безготівкові розрахунки по оренді приміщень у новозбудованому торгівельному центрі у Хмельницькому через рахунок в «Альфа-Банку». При цьому платежі мали бути у розмірі, достатньому для виплати по кредиту.

І по-третє, у липні 2013 року госпсуд міста Києва порушив справу про банкрутство «Мостобуду».

Відповідно до договору, невиконання «Глоінвестом» умов договору, а також порушення справи про банкрутство поручителя є підствою для виникнення у банку права вимагати повернення кредиту достроково.

Суди стягнули солідарно з ТОВ «Глоінвест»та ПАТ «Мостобуд» на користь ПАТ «Альфа-Банк» заборгованість за кредитом у розмірі 63,6 млн грн. та $4,2 млн, що становить еквівалент 33,57 млн грн., а також заборгованість по процентам за користування кредитом у розмірі 9,11 млн грн. та $424 тис, що ставить еквівалент 3,39 млн грн.

Крім того, суд стягнув з них пеню за несвоєчасне повернення кредиту у розмірі 1,09 млн грн. та $72 тис, що становить еквівалент 574 тис грн., а також пеню за прострочення сплати процентів у розмірі 154 тис грн. та $3671, що становить еквівалент 29 тис грн.

Варто зауважити, що ТОВ «Севморверф» ще влітку 2013 року відкликав свою заяву, за якою госпсуд порушив справу про банкрутство «Мостобуду». Між тим у листопаді суд знову порушив справу про банкрутство підприємства, вже за заявою ТОВ «Пері Україна», яке на початку грудня теж відкликало свою заяву.

Вже в цьому році «Мостобуд» добивався визнання недійсним договору поруки із «Альфа-Банком» в судах, однак безуспішно.

51% акцій ПАТ «Мостобуд» належить народному депутату Володимиру Продивусу, ще 22% – його дружині Світлані Продівус. Компанія є однією з найбільших у сфері будівництва інфраструктурних споруд – мостів, естакад та автомагістралей. Прудивус пройшов до парламенту від Партії регіонів, з лютого цього року він – позафракційний.

Окрім «Альфа-Банку», «Мостобуд» заборгував «Укрсоцбанку» 210 млн грн. та «Родовід банку» 892 млн грн.

За даними ЗМІ, фірма «Глоінвест» раніше належала землякам і бізнес-партнерам Продивуса – Олегу Орловському і Аркадію Гонтмахеру.

«Альфа-Банк» входить в «Альфа-групп» російського бізнесмена Михайла Фрідмана.Коды для вставки в блог\форум
Интересные новости
Банки с 28 декабря перейдут на новогодний график работыБанки с 28 декабря перейдут на новогодний график работы
Блок №5 ЗАЭС вторым в Украине полностью перешел с роSSийского на американское ядерное топливоБлок №5 ЗАЭС вторым в Украине полностью перешел с роSSийского на американское ядерное топливо
Годовая инфляция вошла в целевой диапазон НацбанкаГодовая инфляция вошла в целевой диапазон Нацбанка
"Укрзализныця" анонсировала реконструкцию киевского вокзала"Укрзализныця" анонсировала реконструкцию киевского вокзала
Кабмин предложил отменить привязку штрафов и окладов к прожиточному минимумуКабмин предложил отменить привязку штрафов и окладов к прожиточному минимуму
Блок рекламы


Похожие новости

«Антонов» через Польщу купив канадську вітрову прибиральну машину за 14 мільйонів
Підлеглі Резніченка за 97 мільйонів купують заточену під Форд спецтехніку дешевше, ніж «філатовці» торік
«Селидіввугілля» віддасть 35 мільйонів за насоси по «задертих» на 30% цінах
Вінницькі шляховики повикидали «БППшників» і «Онур» з тендерів на 650 мільйонів по «заводській» схеміВінницькі шляховики повикидали «БППшників» і «Онур» з тендерів на 650 мільйонів по «заводській» схемі
АМКУ заборонив освітянам Оболоні зливати знайомим харчувальникам 29 мільйонів по «переговорці» (відео)
У Кличка дали 59 мільйонів на серверне обладнання і софт для системи оплати проїзду
ЄДАПС продав Мінюсту нових бланків на 169 мільйонів удвічі дорожче від старих
Після внеску Порошенка держава доплатить німцям 8 мільйонів за Музей Майдану
«Укрспирт» замовив горілки і настоянок «Nemiroff» ще на 12 мільйонів
Освітяни Мар’їнки віддадуть ще 5 мільйонів за вугілля по накрученим знайомими фірмами цінам
Последние новости

Подгружаем последние новости