Вчені знайшли у Баренцевому морі рідкісний підводний вулкан

Це лише друга подібна структура, виявлена у водах Норвегії.

Вчені з Арктичного університету Норвегії спільно з REV Ocean виявили у Баренцевому морі вулкан, який викидає бруд, рідини та газ із надр планети. Як мовиться на сайті університету, відкриття може допомогти дослідникам дізнатися більше про формування Землі, інформує ZN.ua.

Вчені знайшли у Баренцевому морі рідкісний підводний вулкан
Вулкан був виявлений у Баренцевому морі
© UIT/AKMA3

Зазначається, що це лише другий грязьовий вулкан, знайдений у норвезьких водах. Він розташований приблизно за 70 морських миль на південь від острова Ведмежий і на глибині 400 метрів. Вулкан отримав назву «Грязьовий вулкан Бореаліс».

Нововідкритий вулкан розташований усередині кратера діаметром близько 300 метрів та глибиною 25 метрів. Ймовірно, він з'явився внаслідок масштабного викиду метану після останнього льодовикового періоду близько 18 тисяч років тому.

Діаметр вулкана становить сім метрів, а висота – 2,5 метри. Він продовжує викидати рідину, багату на метан, який є сильнодіючим парниковим газом, коли досягає атмосфери. Відкриття дасть змогу вченим зрозуміти вплив локалізованих, але стійких структур на зміни клімату.

«Ми не відкидаємо можливості виявлення інших грязьових вулканів у Баренцевому морі. Тільки завдяки спільній командній роботі та передовим технологіям можна досягти таких результатів», - заявила провідний автор дослідження Джуліана Панієрі.

Поки що вченим було відомо лише про один грязьовий вулкан у норвезьких водах, який був виявлений у 1995 році. Такі вулкани є «вікнами» у внутрішню будову Землі, оскільки вони вивергають переважно воду та дрібні відкладення глибини від кількох сотень метрів до кількох кілометрів. Це дозволяє вченим наблизитись до розуміння того, в яких умовах формувалися ці відкладення.


Фаїна Вауліна, ZN.ua

Последние новости

Подгружаем последние новости