WP: Чому шпигунська повітряна куля Китаю з’явилася в небі США саме зараз?

Збитий китайський пристрій може, зрештою, принести більшу користь Вашингтону, ніж Пекіну, інформує ZN.ua.

WP: Чому шпигунська повітряна куля Китаю з’явилася в небі США саме зараз?
© 24 канал

Розвідувальні аналітики відрізняють таємниці від загадок. Дивна китайська повітряна куля пролетіла над США, після чого її збили у неділю над атлантичним узбережжям. І цей епізод містить в собі обидва елементи.

Публічне видовище того, як шпигунська повітряна куля пролітає над Америкою, стало приниженням для адміністрації Джо Байдена. Але адміністрація може заявити, що вона чекала найкращий момент, щоб знищити апарат і захопити його таємний вантаж. А цей дивний випадок стане корисним для розвідки США. Про це в статті для Washington Post пише американський письменник і журналіст Девід Ігнатіус. Він зауважує, що політичні сутички навколо китайської повітряної кулі вже почалися у Вашингтоні.

Республіканці стверджують, що адмінстрація Байдена продемонструвала слабкість, дозволивши китайському пристрою зайти в повітряний простір США. Чиновники ж у відповідь вказують на те, що адміністрація Дональда Трампа взагалі ніяк не відреагувала на кілька схожих випадків. Втім, тоді кулі не літали так довго чи настільки далеко. Вони навіть не досягали континентальної частини США.

Ігнатіус пропонує розглянути розвідувальні деталі випадку з повітряною кулею Китаю, озвучені чиновником США, який має знання про подію з перших уст.

Частина про таємниці. Китай запускає розвідувальні повітряні кулі вже багато років. В Пентагоні сказали, що в суботу ввечері в світі літали п’ять таких китайських апаратів. А за останнє десятиліття Пекін провів 20-30 таких запусків по всьому світі. Повітряні кулі не збирають більше розвідувальних даних, ніж китайські супутники на низькій орбіті Землі. Однак, вони можуть висіти довше над цілями, такими як місце базування МБР в Монтані, над яким китайський апарат пролетів кілька днів тому. Однак, повітряні кулі не стаціонарні. І їхня здатність збирати сигнали не сильно відрізняється від можливостей інших систем, доступних Китаю, - сказав чиновник Пентагону.


Лесь Димань, ZN.ua

Интересные новости
Ратніков закликає Кличка піти у відставку одночасноРатніков закликає Кличка піти у відставку одночасно
"Ніколи в Естонії ще не збиралося стільки кораблів і моряків НАТО": стартували навчання Baltops 23"Ніколи в Естонії ще не збиралося стільки кораблів і моряків НАТО": стартували навчання Baltops 23
Кулеба — Орбану: Сподіватися, що Україна чимось поступиться — "збочена і хвора логіка"Кулеба — Орбану: Сподіватися, що Україна чимось поступиться — "збочена і хвора логіка"
Повномасштабне вторгнення в Україну є стратегічним провалом Путіна– посол СШАПовномасштабне вторгнення в Україну є стратегічним провалом Путіна– посол США
Неподалік військової частини у Польщі знайшли рештки повітряної кулі: шпигунська, чи метеорологічна?Неподалік військової частини у Польщі знайшли рештки повітряної кулі: шпигунська, чи метеорологічна?
Блок рекламы


Похожие новости

Неподалік військової частини у Польщі знайшли рештки повітряної кулі: шпигунська, чи метеорологічна?Неподалік військової частини у Польщі знайшли рештки повітряної кулі: шпигунська, чи метеорологічна?
Китай відповів на критику Остіна: "США намагаються обійти "принцип одного Китаю"Китай відповів на критику Остіна: "США намагаються обійти "принцип одного Китаю"
Директор ЦРУ здійснив таємний візит до Китаю — BloombergДиректор ЦРУ здійснив таємний візит до Китаю — Bloomberg
МЗС Китаю: «Українська криза» — це прояв проблем в управлінні безпекою в ЄвропіМЗС Китаю: «Українська криза» — це прояв проблем в управлінні безпекою в Європі
До США прибув новий посол Китаю – у МЗС КНР сподіваються на «поглиблення діалогу»До США прибув новий посол Китаю – у МЗС КНР сподіваються на «поглиблення діалогу»
Зеленський на саміті G7: «Поява літаків F-16 в українському небі стане історичним моментом для безпеки Європи та світу»Зеленський на саміті G7: «Поява літаків F-16 в українському небі стане історичним моментом для безпеки Європи та світу»
Кулеба, виступаючи в Гватемалі, пояснив країнам Латинської Америки, чому їм треба засудити агресію РФКулеба, виступаючи в Гватемалі, пояснив країнам Латинської Америки, чому їм треба засудити агресію РФ
Події в Україні мають значення для розрахунків Китаю щодо Тайваню – СтолтенбергПодії в Україні мають значення для розрахунків Китаю щодо Тайваню – Столтенберг
Італія планує вийти з ініціативи Китаю "Один пояс, один шлях" – BloombergІталія планує вийти з ініціативи Китаю "Один пояс, один шлях" – Bloomberg
Ми вітатимемо допомогу Китаю у відновленні суверенітету України – МЗС БританіїМи вітатимемо допомогу Китаю у відновленні суверенітету України – МЗС Британії
Последние новости

Подгружаем последние новости