НБУ презентував першу пам’ятну медаль «Херсон — місто героїв» (фото)

19 листопада 2022 року на центральній площі вільного Херсона, який ще зовсім недавно був під російською окупацією, відбулася презентація першої пам’ятної медалі із серії, присвяченої містам героїв, — «Херсон — місто героїв».

НБУ презентував першу пам’ятну медаль «Херсон — місто героїв» (фото)

Під час робочого візиту Голова Національного банку України Андрій Пишний вручив пам’ятні медалі голові Херсонської обласної військової адміністрації Ярославу Янушевичу.

Дизайн монети

Дизайн пам’ятної медалі «Херсон — місто героїв», розроблений художницею Наталією Фандіковою, відтворює краєвиди довоєнного міста Херсона — красивого, гармонійного, що надихає до життя, — у сплетінні історичних подій весни 2022 року, коли містяни сміливо та самовіддано протестували проти окупантів.

Особливий акцент віри в Перемогу зроблений авторкою через відтворення на пам’ятній медалі рядків з історичного роману Ліни Костенко «Берестечко»: Не допускай такої мислі, що Бог покаже нам неласку. Життя людського строки стислі. Немає часу на поразку.

Цією медаллю Національний банк України започатковує серію пам’ятних медалей, присвячених містам та їх мужнім жителям і захисникам, які проявили героїзм та стійкість під час відсічі збройній агресії РФ проти України.

У серії також заплановано випуск медалей, присвячених містам героїв — Харкову, Маріуполю, розстріляній Київщині (Бучі, Гостомелю, Ірпеню) та іншим містам.

  • 21 листопада 2022 року — пам’ятна медаль «Харків — місто героїв «. Із нейзильберу, категорія якості карбування — «спеціальний анциркулейтед», тираж — до 100 шт. (у тому числі до 50 000 шт. — у 2022 році);

  • 25 листопада 2022 року — пам’ятна медаль «Маріуполь — місто героїв». Із нейзильберу, категорія якості карбування — «спеціальний анциркулейтед», тираж — до 100 000 шт. (у тому числі до 50 000 шт. — у 2022 році);

  • 5 грудня 2022 року — пам’ятна медаль «Київщина. Міста героїв: Буча, Гостомель, Ірпінь». Із нейзильберу, категорія якості карбування — «спеціальний анциркулейтед», тираж — до 100 000 шт. (у тому числі до 50 000 шт. — у 2022 році).

Де придбати

Пам’ятні медалі реалізовуватимуть банки-дистриб'ютори Національного банку: Укргазбанк, Радабанк, Таскомбанк, Приватбанк.

Пам’ятна медаль «Херсон — місто героїв» виготовлена з нейзильберу, категорія якості карбування — «спеціальний анциркулейтед», тираж — до 100 000 шт. (у тому числі до 50 000 шт. — у 2022 році).Интересные новости
НБУ «надрукував» для уряду ще 15 мільярдівНБУ «надрукував» для уряду ще 15 мільярдів
Ціни на продукти знизяться вже у грудні: що може стати дешевшимЦіни на продукти знизяться вже у грудні: що може стати дешевшим
Гроші від трудових мігрантів: скільки перевели в Україну з початку рокуГроші від трудових мігрантів: скільки перевели в Україну з початку року
Єврокомісія «заморозила» виділення 7,5 мільярда євро для УгорщиниЄврокомісія «заморозила» виділення 7,5 мільярда євро для Угорщини
Binance придбала японську криптовалютну біржу SEBCBinance придбала японську криптовалютну біржу SEBC
Блок рекламы


Похожие новости

Нацбанк ввів у обіг три пам'ятні монети (фото)Нацбанк ввів у обіг три пам'ятні монети (фото)
Нацбанк презентував попередню концепцію е-гривніНацбанк презентував попередню концепцію е-гривні
НБУ презентував пам’ятну медаль присвячену ХерсонуНБУ презентував пам’ятну медаль присвячену Херсону
У Женеві продали за $28,5 мільйона рідкісний рожевий діамант Fortune (фото)У Женеві продали за $28,5 мільйона рідкісний рожевий діамант Fortune (фото)
Киянам пропонують встановити індивідуальні теплові пункти за схемою "70 відсотків оплачує місто"Киянам пропонують встановити індивідуальні теплові пункти за схемою "70 відсотків оплачує місто"
Американці будуватимуть у Польщі першу АЕС: Моравецький вже підтвердивАмериканці будуватимуть у Польщі першу АЕС: Моравецький вже підтвердив
Ощадбанк видав першу іпотеку у рамках програми "єОселя": як подати заявкуОщадбанк видав першу іпотеку у рамках програми "єОселя": як подати заявку
НБУ увів в обіг пам’ятну монету «Соломія Крушельницька»НБУ увів в обіг пам’ятну монету «Соломія Крушельницька»
Соціальне житло: хто його може отримати і на яких умовах (ФОТО)Соціальне житло: хто його може отримати і на яких умовах (ФОТО)
На аукцион выставили часы Гитлера. За них хотят выручить $4 миллиона (фото)На аукцион выставили часы Гитлера. За них хотят выручить $4 миллиона (фото)
Последние новости

Подгружаем последние новости