«ОГКХ» за рік слідства НАБУ продав фірмі зі «схеми Мартиненка» руди по спеццінам на 1,5 мільярда

Державне ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» у 2017 році дві третини своїх контрактів щодо поставок титанової руди уклало з австрійською фірмою «Bollwerk». Загальна вартість цих угод перевищила $53 млн, або 1,5 млрд грн.

Про це йдеться в розслідуванні Георгія Шабаєва для програми «Схеми».

В січні 2017 року Національне антикорупційне бюро затримало в.о. голову правління «ОГХК» Руслана Журила та ще двох працівників за підозрою у зловживанні службовим становищем і вчинені злочину групою осіб за попередньою змовою. Їх підозрювали, в тому числі, в продажі через фірму-посередника «Bollwerk» титанової продукції по заниженим цінам, що нанесло збитків державі у понад $13 млн., або майже 300 млн грн. Попри розслідування НАБУ, держпідприємство продовжило поставляти руду через австрійську фірму-посердника. При цьому, вартість продукції для неї була в два-три рази нижчою, ніж для кінцевих споживачів української руди.

Так, у травні 2017 року російська компанія «ЭСАБ-Тюмень» закупила у «Bollwerk» 22 тонни ільменітового концентрату, який «ОГХК» продало австрійській фірмі по 18 центів за кілограм. У тому ж місяці поставка такої самої сировини такого ж об’єму іншій російській компанії «Межгосметиз-Мценск», але напряму, без посередника – принесла «ОГХК» удвічі більше грошей – близько 35 центів за кілограм. При цьому умови поставки товару були однаковими.

«ОГКХ» за рік слідства НАБУ продав фірмі зі «схеми Мартиненка» руди по спеццінам на 1,5 мільярда

За даними НАБУ, «Bollwerk» афілійована зі службовими особами «ОГХК». Ця ж фірма є фігурантом іншої кримінальної справи разом з екс-нардепом Миколою Мартиненком. За версією слідства, на рахунки «Bollwerk» та на користь екс-депутата нібито перераховувалась частина коштів, отриманих від угоди між державним підприємством «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» та фірмою «Steuermann». Остання НАБУ називають підконтрольній Мартиненко, схеми за її участі були побудовані на поставках держпідприємству уранової руди по завищеним цінам.

В обох компаній – «Steuermann» і «Bollwerk» – спільний директор – Вольфганн Айбергер.

Від «Наших грошей»

За даними «ЛігаБізнесІнформ», в січні «СХГК» поновив імпорт концентрату урану через «Steuermann», закупивши продукції на 215 млн грн.

Після затримання керівництва «ОГКХ» минулого року австрійську «Bollwerk» в операціях з держпідприємством замінила німецька компанія «TS Taunus Chemical GmbH», але вже з травня австрійський посередник повернувся до діяльності.
!

Если для Вас конкретно эта новость оказалась важной или интересной - пожалуйста, поделитесь ею в своей любимой социальной сети с помощью кнопок, расположенных под этим текстом. Это поможет нам в будущем делать более качественную подборку материалов, исходя из Ваших потребностей\интересов.
Коды для вставки в блог\форум

blog comments powered by Disqus


Вспомним другие новости из этого раздела?


Финансы

←+Ctrl+→

Интересные новости
Украинцев напугали «массовым блокированием платежных карт»: что говорят в банкахУкраинцев напугали «массовым блокированием платежных карт»: что говорят в банках
Коллекцию из 210 картин Кикинева задержали на КПВВ "Новотроицкое"Коллекцию из 210 картин Кикинева задержали на КПВВ "Новотроицкое"
ЕС в ответ на пошлины США вводит налоги на виски, джинсы и мотоциклыЕС в ответ на пошлины США вводит налоги на виски, джинсы и мотоциклы
Во Львове создают IT Park стоимостью $160 млн. Один из инвесторов — канадский многомиллиардный фондВо Львове создают IT Park стоимостью $160 млн. Один из инвесторов — канадский многомиллиардный фонд
Кабмин объявил войну теневым схемам на таможнеКабмин объявил войну теневым схемам на таможне
Блок рекламы


Похожие новости

Украинская компания Ugears начнет продавать свои деревянные 3D-пазлы в магазинах Disney в ноябре 2018 года
Сотрудники НАБУ проводят обыск в порту "Южный" в Одесской областиСотрудники НАБУ проводят обыск в порту "Южный" в Одесской области
НАБУ підозрює фірму дружини чиновника Черкаської ОДА у завищенні ціни за колектор на 63 мільйони
Виправданий судом постачальник «швидких» продав «Феофанії» японський томограф за 64 мільйони
9,20 мільярда минулого тижня
Львівська фірма одесита виграла третину мільярда на ремонт вінницької траси
ЄДАПС продав Мінюсту нових бланків на 169 мільйонів удвічі дорожче від старих
У Чорноморську без конкуренції віддали 3 мільйони на ремонт доріг фірмі «труханівця» і «порошенківця»
НАБУ після сюжету «Наших грошей з Денисом Бігусом» відкрило справу за квартирний обмін військових
Онищенко продав «Укргазвидобуванню» газового конденсату на 9 мільйонів із повною передоплатою
Последние новости

Подгружаем последние новости