Відтік українців з Європи додому набув масового характеру

Польська прикордонна служба останнім часом фіксує масовий відтік українців з Європи. Українські біженці їдуть на зиму додому, незважаючи на реальну загрозу блекауту. Українці повертаються додому з кількох причин.

Прикордонна служба фіксує масовий відтік українців з Європи додому: в чому причина

Про статистику перетинів українсько-польського кордону та про тенденції, які намітилися останнім часом, розповіли у Twitter працівники прес-служби польської прикордонної служби.

Наступна зима обіцяє стати найважчою у сучасній історії України. У багатьох регіонах опалювальний сезон опинився під загрозою. А якщо атаки РФ на енергетичну інфраструктуру України продовжаться, то настане тривалий блекаут, і опалювальний сезон може бути зірваний по всій Україні. Через це влада обережно радить українцям, які мають можливість перезимувати за кордоном, залишатися там до весни. Однак, незважаючи на ці попередження, останнім часом фіксується масовий відтік українців з Європи. Біженці повертаються додому.

Так, згідно зі статистикою, з початку війни в Україні, тобто з 24 лютого, українсько-польський кордон у напрямку Польщі перетнули 8,031 млн осіб. У зворотному напрямку за цей же час повернулося 6,219 млн. Звичайно, не всі, хто виїхав, зупинилися в Польщі. Для багатьох ця країна стала транзитною. Проте статистика свідчить, що більшість із тих, хто виїхав, вже повернулися додому.

Прикордонна служба фіксує масовий відтік українців з Європи додому: в чому причина

Причому останнім часом цей процес дедалі більше нахиляється у бік повернення. Так, 26 листопада до Польщі в'їхало 25,3 тис., а звідти повернулося 24,6 тис. українців. А через день, 27 листопада, кордон у напрямку Польщі перетнули 23,2 тис. осіб, і назад в'їхало майже стільки ж – 23,1 тис. осіб.

Таким чином, зараз до Європи через польський кордон в'їжджає майже стільки ж українців, як і повертається звідти. Відтік українців з Європи стає дедалі помітнішим.

Причин такої зворотної міграції є кілька

По-перше, європейські країни зменшили обсяг пільг для українців. Допомога, яка була доступна біженцям протягом першого півріччя війни, наразі скорочується. Практично скрізь скасували безкоштовні поїздки на транспорті, скоротили фінансову підтримку і стали вимагати плату за проживання. До цього можна пристосуватися, якщо мати роботу.

І це друга причина: багато українців так і не змогли працевлаштуватися за кордоном. У виграші виявились наші співгромадяни, які володіють робітничими спеціальностями та мають робочу кваліфікацію. Вони здебільшого зуміли знайти роботу. А ось "білим комірцям" знайти собі заняття, до якого вони звикли, майже неможливо. Тут дається взнаки і мовний бар'єр, і відсутність громадянства, і велика конкуренція за такі місця.

По-третє, багато хто, як тільки з'явилася така можливість, почав повертатися додому в деокуповані регіони. Адже вдома, кажуть, і стіни допомагають. Звісно, тим, у кого залишилися ці стіни.

До речі, українцям, які втратили житло, що було в іпотеці, готують списання кредитних боргів.


Марченко Любов, Тудей

Интересные новости
Jerry Heil зізналася, що її засмутило в США та що планує робити далі: "Невже ви дійсно..."Jerry Heil зізналася, що її засмутило в США та що планує робити далі: "Невже ви дійсно..."
Jerry Heil заговорила про участь у новій "Холостячці" та зізналася, якого чоловіка хоче бачити порядJerry Heil заговорила про участь у новій "Холостячці" та зізналася, якого чоловіка хоче бачити поряд
Дочка Анджеліни Джолі з поголеною головою та у міні-шортах з'явилася на публіціДочка Анджеліни Джолі з поголеною головою та у міні-шортах з'явилася на публіці
Померла Енні Вершинг - актриса, яка зіграла Тесс у "The Last of Us"Померла Енні Вершинг - актриса, яка зіграла Тесс у "The Last of Us"
"Дуже тепла атмосфера": улюблениця Вакарчука Соловій зустрілася з військовими та похвалилася букетами"Дуже тепла атмосфера": улюблениця Вакарчука Соловій зустрілася з військовими та похвалилася букетами
Блок рекламы


Похожие новости

У 2022 злоякісні новоутворення виявили у понад 219 тис. українців: які послуги можна отримати безкоштовно з підозрою чи підтвердженим онкодіагнозомУ 2022 злоякісні новоутворення виявили у понад 219 тис. українців: які послуги можна отримати безкоштовно з підозрою чи підтвердженим онкодіагнозом
Дорофєєва спровокувала українців новим відео, Кацурін допомагав: "Дякую за контент"Дорофєєва спровокувала українців новим відео, Кацурін допомагав: "Дякую за контент"
Продала бронежилетів на 500 тисяч: до суду потрапила жінка, яка наживалася на пожертвуваннях українцівПродала бронежилетів на 500 тисяч: до суду потрапила жінка, яка наживалася на пожертвуваннях українців
Jerry Heil після падіння в оркестрову яму звернулася до українців: "Я дещо зрозуміла..."Jerry Heil після падіння в оркестрову яму звернулася до українців: "Я дещо зрозуміла..."
Бенкет під час війни: цікаві подробиці розкішного відпочинку українців у Куршавелі, фото та відеоБенкет під час війни: цікаві подробиці розкішного відпочинку українців у Куршавелі, фото та відео
Зірка Квартал 95 на тлі скандалу із дружиною звернувся до українців: "Вам це все повернеться!"Зірка Квартал 95 на тлі скандалу із дружиною звернувся до українців: "Вам це все повернеться!"
"Може, Квартал 95 скинеться?": Оля Полякова потрапила під хвилю гніву українців"Може, Квартал 95 скинеться?": Оля Полякова потрапила під хвилю гніву українців
Комендантська година на Новий рік: у поліції розповіли, чи обмежуватимуть українцівКомендантська година на Новий рік: у поліції розповіли, чи обмежуватимуть українців
"Мейк у темряві": Кароль повернулася додому і похвалилася, як справляється у Києві без світла"Мейк у темряві": Кароль повернулася додому і похвалилася, як справляється у Києві без світла
Лідер "Океан Ельзи" Вакарчук поділився незвичним образом на підтримку українців: "Справжній, сміливий"Лідер "Океан Ельзи" Вакарчук поділився незвичним образом на підтримку українців: "Справжній, сміливий"
Последние новости

Подгружаем последние новости