Індійський апарат визначив перші елементи ґрунту на південному полюсі Місяця

Станція підтвердила, що тут є сірка.

Індійська місія "Чандраян-3" провела перші наукові дослідження на південному полюсі Місяця. В Індійській організації космічних досліджень (ISRO) заявили, що обстріл лазерами поверхні супутника Землі лазерами підтвердив присутність сірки, повідомляє Science Alert.

Індійський апарат визначив перші елементи ґрунту на південному полюсі Місяця
Індійський апарат проаналізував склад ґрунту південного полюса Місяця
© depositphotos/Wavebreakmedia

«Прилад лазерно-індукованої пробійної спектроскопії (LIBS) на борту місяцехода "Чандраян-3" провів перші в історії вимірювання на місці елементного складу місячної поверхні поблизу південного полюса. Ці виміри на місці однозначно підтверджують присутність сірки (S) у цьому регіоні, чого неможливо було визначити за допомогою приладів на борту орбітальних апаратів», - йдеться у заяві ISRO, інформує ZN.ua.

«Чандраян-3» стала першою місією, яка здійснила посадку в цьому регіоні.

Попередні аналізи також вказали на наявність алюмінію, заліза, кальцію, хрому та титану.

«Далі виміри виявили присутність марганцю (Mn), кремнію (Si) і кисню (O). Проводиться ретельне розслідування щодо присутності водню», - додали ISRO.

Хоча Китай, Росія та США вже висаджувалися на Місяці, попередні спроби Росії та Індії досягти Південного полюса виявилися безуспішними.

Південний полюс вважається найбагатшою водою ділянкою Місяця, і марсохід місії «Чандраян-3», відомий як «Прагян», проведе наступні два тижні, використовуючи лазер для пошуку ознак замерзлої води, а також для вивчення атмосфери, намагаючись визначити склад південного полюса.

Посадка місії відбулася 23 серпня. Вона стала історичною, оскільки Індія стала першою країною, апарат якої здійснив посадку біля південного полюса Місяця, а також четвертою, якій вдалося досягти природного супутника нашої планети.


Фаїна Вауліна, ZN.ua

Последние новости

Подгружаем последние новости