У ЦРУ назвали головну помилку Путіна до початку вторгнення — він не ділився планами

Російський президент хотів стати "великим полководцем", а його найближче оточення прагнуло кар'єрного зростання, тому й погоджувалося з усіма ідеями, інформує ZN.ua.

У ЦРУ назвали головну помилку Путіна до початку вторгнення — він не ділився планами
© Getty Images

Російський президент Владімір Путін до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну ділився своїми планами про підготовку до нього лише з 3-4 людьми, що й стало однієї з головних помилок. Про це заявив директор ЦРУ Вільям Бернс, який раніше назвав російського лідера "надто впевненим" у своїх можливостях.

"Роками, особливо останніми роками, я спостерігав, як Путін звужував коло своїх радників, і це було коло, у якому він цінував лояльність, а не компетентність", - сказав Бернс під час інтерв'ю CBC News.

Це були люди, які, як правило, говорили те, що Путін хотів почути. Вони розуміли, що висловлення сумнівів щодо тих ти інших тверджень президента не служитиме "для підвищення кар’єри".

"І тому, на мою думку, це була одна з найглибших вад у прийнятті рішень у Росії безпосередньо перед війною, оскільки таке тісне коло людей підкріплювало глибоко помилкові припущення один одного", - вважає Бернс.

За його словами, про те, що стратегічне вікно можливостей для РФ закривається, Путін зрозумів восени 2021-го. Він вирішив розпочати окупацію України, аби запам'ятатися "великим полководцем".

"Він (Путін - ред.) вірив, що Україна слабка і розділена, він думав, що Захід відволікся, і він думав, що модернізував російську армію до такого рівня, коли вона була здатна на швидку, рішучу перемогу", - підсумував Бернс, додаючи, що всі ці припущення в результаті виявилися помилковими.


Вікторія Хмілевська, ZN.ua

Интересные новости
Ратніков закликає Кличка піти у відставку одночасноРатніков закликає Кличка піти у відставку одночасно
"Ніколи в Естонії ще не збиралося стільки кораблів і моряків НАТО": стартували навчання Baltops 23"Ніколи в Естонії ще не збиралося стільки кораблів і моряків НАТО": стартували навчання Baltops 23
Кулеба — Орбану: Сподіватися, що Україна чимось поступиться — "збочена і хвора логіка"Кулеба — Орбану: Сподіватися, що Україна чимось поступиться — "збочена і хвора логіка"
Повномасштабне вторгнення в Україну є стратегічним провалом Путіна– посол СШАПовномасштабне вторгнення в Україну є стратегічним провалом Путіна– посол США
Неподалік військової частини у Польщі знайшли рештки повітряної кулі: шпигунська, чи метеорологічна?Неподалік військової частини у Польщі знайшли рештки повітряної кулі: шпигунська, чи метеорологічна?
Блок рекламы


Похожие новости

Повномасштабне вторгнення в Україну є стратегічним провалом Путіна– посол СШАПовномасштабне вторгнення в Україну є стратегічним провалом Путіна– посол США
Анналена Бербок закликає ПАР дотримуватись норм міжнародного права і заарештувати ПутінаАнналена Бербок закликає ПАР дотримуватись норм міжнародного права і заарештувати Путіна
Зеленський назвав Путіна "загнаним звіром" і "слабкою людиною"Зеленський назвав Путіна "загнаним звіром" і "слабкою людиною"
МВС вирішило, що робити зі зброєю, яку роздали людям на початку війниМВС вирішило, що робити зі зброєю, яку роздали людям на початку війни
Макрон вважає, що Путіна не вдасться заарештуватиМакрон вважає, що Путіна не вдасться заарештувати
Politico: Опозиція ПАР вимагає від влади арештувати ПутінаPolitico: Опозиція ПАР вимагає від влади арештувати Путіна
У Нідерландах заарештували земельну ділянку колишнього зятя ПутінаУ Нідерландах заарештували земельну ділянку колишнього зятя Путіна
Білий дім перестав говорити про ескалацію у війні: у Defence Express назвали причинуБілий дім перестав говорити про ескалацію у війні: у Defence Express назвали причину
У РФ відреагували на обіцянки Молдови затримати Путіна. Кажуть, що Санду "розмріялася"У РФ відреагували на обіцянки Молдови затримати Путіна. Кажуть, що Санду "розмріялася"
Санду про арешт Путіна на території країни: "Молдова поважатиме рішення суду"Санду про арешт Путіна на території країни: "Молдова поважатиме рішення суду"
Последние новости

Подгружаем последние новости