Невиявлені польоти китайських шпигунських аеростатів не є провалом розвідки США — Пентагон

У Пентагоні заявили, що змогли зібрати дані, які дозволять виявляти китайські повітряні кулі-розвідники і діяти, інформує ZN.ua.

Невиявлені польоти китайських шпигунських аеростатів не є провалом розвідки США — Пентагон
© stripes.com

Американські військові не змогли виявити щонайменше три польоти китайських шпигунських повітряних куль над США за останні роки, але це не є провалом розвідки, заявили у Пентагоні. Прес-секретар Пентагону Патрік Райдер наголосив, що США з часом зібрали велику кількість інформації про китайські аеростати-розвідники і зможуть виявити їх у майбутньому. Про це повідомляє NBC News.

«З точки зору моніторингу і збору інформації про них, ми змогли зібрати сукупність знань, які дозволять нам виявити їх і діяти. Це не був провал розвідки», - сказав Райдер.

Райдер також звинуватив Китай у порушенні суверенного повітряного простору США та інших країн за допомогою того, що він назвав глобальною програмою повітряних куль-шпигунів, але відмовився надати більш детальну інформацію про попередні польоти китайських дирижаблів над США.

Американські чиновники раніше заявляли, що було щонайменше три польоти китайських повітряних куль над американською територією за часів колишньої адміністрації Дональда Трампа і ще один - за часів адміністрації Джо Байдена.

Райдер не надав жодних подробиць про маршрути цих польотів або іншої інформації, але сказав, що пізніше уряд США визначив, що деякі з цих об'єктів були китайськими повітряними кулями-шпигунами.

«Що ми точно знаємо, то це те, що в деяких випадках, коли деякі з цих аеростатів раніше не були ідентифіковані, подальший аналіз розвідданих дозволив нам встановити, що це були китайські аеростати», - пояснив Райдер.

«Ми публічно визнали, що знаємо, що вони прагнули вести спостереження за стратегічними об'єктами, в тому числі за деякими з наших стратегічних баз на континентальній частині США», - додав він.

Райдер повторив, що адміністрація США описує китайську програму повітряних куль як глобальну операцію з флотом спостережних куль, помічених над Північною Америкою, Латинською Америкою, Південною Америкою, Південно-Східною Азією, Східною Азією і Європою. Але він відмовився надати більш детальну інформацію, в тому числі про те, чи пролітали аеростати над військовими об'єктами США за кордоном або поблизу них.

Відповідаючи на запитання, чи схожі аеростати, що літають в інших частинах світу, на той, що був збитий минулого тижня над США, Райдер сказав, що всі вони є розвідувальними дирижаблями, які збирають розвідувальну інформацію, але відрізняються за розміром і можливостями.

Генерал ВПС США Глен ВанГерк, глава Північноамериканського командування повітряно-космічної оборони (NORAD) і Північного командування Збройних сил США, заявив, що загрози з боку китайських аеростатів залишалися непоміченими США в останні роки, назвавши це прогалиною, яку необхідно усунути.

«Я скажу вам, що ми не виявили цих загроз. І це прогалина в обізнаності, яку ми повинні усунути», - зазначив ВанГерк.

Державний секретар США Ентоні Блінкен, виступаючи на прес-конференції з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, заявив, що він очікує, що адміністрація незабаром матиме більше інформації про китайську програму спостережних аеростатів.

«Ми зможемо більше сказати про це найближчими днями. Ми отримуємо більше інформації майже щогодини, оскільки продовжуємо працювати над збереженням аеростата», - сказав Блінкен, маючи на увазі зусилля з пошуку уламків збитого аеростата в Атлантичному океані.

Адміністрація Байдена працює над розсекреченням американських розвідувальних даних, які містять подробиці про польоти китайських аеростатів-розвідників над десятками інших країн світу.


Анастасія Гурін, ZN.ua

Интересные новости
Загибель 19 бійців на Запоріжжі: винних у трагедії досі не знайшлиЗагибель 19 бійців на Запоріжжі: винних у трагедії досі не знайшли
Блок рекламы


Похожие новости

Росія може завдати ядерного удару в космосі: в Пентагоні висловили чергове занепокоєнняРосія може завдати ядерного удару в космосі: в Пентагоні висловили чергове занепокоєння
Китай забезпечує Росію даними геопросторової розвідки — BloombergКитай забезпечує Росію даними геопросторової розвідки — Bloomberg
Пентагон: Ми не надаємо Україні жодної військової допомоги для використання на території РФПентагон: Ми не надаємо Україні жодної військової допомоги для використання на території РФ
Пентагон продовжує співпрацювати з Конгресом щодо українського питання — генерал РайдерПентагон продовжує співпрацювати з Конгресом щодо українського питання — генерал Райдер
Без допомоги США Україні доведеться обирати міста, які вона зможе утримувати — представниця ПентагонуБез допомоги США Україні доведеться обирати міста, які вона зможе утримувати — представниця Пентагону
У Пентагоні відреагували на повідомлення про скорочення поставок снарядів в УкраїнуУ Пентагоні відреагували на повідомлення про скорочення поставок снарядів в Україну
Пентагон: У США є варіанти продовження підтримки УкраїниПентагон: У США є варіанти продовження підтримки України
У Пентагоні вважають, що Прігожин мертвийУ Пентагоні вважають, що Прігожин мертвий
Пентагон про контрнаступ: Рано робити висновки посеред бою. Та якщо Україна не досягне успіху — це вплине на весь світПентагон про контрнаступ: Рано робити висновки посеред бою. Та якщо Україна не досягне успіху — це вплине на весь світ
Контрнаступ ЗСУ: Глава Пентагону каже, що Україна має низку доступних варіантівКонтрнаступ ЗСУ: Глава Пентагону каже, що Україна має низку доступних варіантів
Последние новости

Подгружаем последние новости