Голови МЗС України та ОАЕ обговорили розвиток двосторонніх відносин

Міністри обговорили гуманітарну допомогу та поставки зерна, інформує ZN.ua.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба обговорив останні військові події зі своїм колегою з ОАЕ шейхом Абдуллою бен Заїдом.

Міністри закордонних справ обговорили двосторонні відносини та шляхи їх зміцнення, а також інші питання, що становлять взаємний інтерес, повідомило у п'ятницю інформаційне агентство WAM.

Під час телефонної розмови міністр ОАЕ високо оцінив угоду між Україною, Росією та Туреччиною, яку підтримала ООН, яка дозволяє відновити експорт зерна з українських портів Чорного моря.

Крім того, бен Заїд також підтвердив «повну готовність ОАЕ підтримати всі зусилля щодо пошуку мирного вирішення конфлікту в Україні та досягнення політичного врегулювання кризи», передає AlArabiya.

«Дякую ОАЕ за підтримку України в рамках ООН та надання гуманітарної допомоги. Запропонував еміратській стороні взяти активну участь у Плані швидкого відновлення України», - сказав Кулеба у заяві.

У нашому розпорядженні день, UAE Foreign Minister HH Sheikh Abdullah bin Zayed і я розглянув Global Food Security. Grateful to UAE для сприяння Ukraine within UN and providing humanitarian aid. Запропонували еміраті сторони, щоб зробити активну частину в Ukraine's Fast Recovery Plan.

— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) August 11, 2022

У липні ОАЕ відправили літак із 52 тоннами продовольства для підтримки українських біженців у Болгарії.

Ця допомога є частиною постійної допомоги, яку надає ОАЕ для пом'якшення гуманітарних наслідків, з якими стикаються українські біженці в країнах, сусідніх із країною, що постраждала від війни.

Минулого місяця ОАЕ відправили 27 тонн продуктів харчування та медикаментів для допомоги українським біженцям у Польщі.

Допомога була надана в рамках зобов'язання країни пожертвувати 18,3 млн дирхамів ОАЕ (5 млн доларів США) у відповідь на екстрений гуманітарний заклик Організації Об'єднаних Націй.

Міністерство інфраструктури України повідомило у суботу, що 16 суден із 450 000 тонн сільгосппродукції вийшли з морських портів України з початку серпня в рамках угоди, яка забезпечила безпечний прохід суден.

22 липня Україна та Росія підписали знакову угоду з Туреччиною та ООН, спрямовану на подолання глобальної продовольчої кризи, спричиненої блокуванням постачання зерна з Чорного моря.

У рамках угоди ООН усі судна інспектуються у Стамбулі Об'єднаним координаційним центром, де працюють співробітники Росії, України, Туреччини та ООН.

Їхнє основне завдання полягає у спостереженні за безпечним проходом українських суден-зерновозів за встановленими маршрутами та наглядом за їх оглядом на наявність забороненої зброї на шляху до Чорного моря та з нього.

Блокування постачання від двох найбільших у світі експортерів зерна сприяло різкому стрибку цін, внаслідок чого імпорт продовольства став непомірно дорогим для деяких найбідніших країн світу.


Оксана Лебедина, ZN.ua

Интересные новости
В ISW пояснили, чому про обмін полоненими та початок мобілізації Кремль повідомив в один деньВ ISW пояснили, чому про обмін полоненими та початок мобілізації Кремль повідомив в один день
Військова допомога Китаю для росії, Байден зробив заяву: "Я подзвонив президенту Сі..."Військова допомога Китаю для росії, Байден зробив заяву: "Я подзвонив президенту Сі..."
Американські конгресмени пропонують ухвалити закон про санкції щодо російських військових злочинцівАмериканські конгресмени пропонують ухвалити закон про санкції щодо російських військових злочинців
Педан показав кадри руйнувань на Харківщині після навали росіян: "Не зможуть передати всього жаху"Педан показав кадри руйнувань на Харківщині після навали росіян: "Не зможуть передати всього жаху"
У Литві проти надання притулку росіянам, бо вважають, що вони повинні воювати. Та є одне "але"У Литві проти надання притулку росіянам, бо вважають, що вони повинні воювати. Та є одне "але"
Блок рекламы


Похожие новости

Зеленський присвоїв звання Героя України Сергію СовіЗеленський присвоїв звання Героя України Сергію Сові
МЗС України позбавило посла Ірану акредитаціїМЗС України позбавило посла Ірану акредитації
Країни G7 ніколи не визнають псевдореферендуми на тимчасово окупованих територіях України — заяваКраїни G7 ніколи не визнають псевдореферендуми на тимчасово окупованих територіях України — заява
Кулеба: Глава МЗС Китаю підтвердив повагу до суверенітету та територіальної цілісності УкраїниКулеба: Глава МЗС Китаю підтвердив повагу до суверенітету та територіальної цілісності України
"Після Криму вони не були впевнені, що українці чинитимуть опір": Закаєв про те, чому Захід змінив думку щодо України"Після Криму вони не були впевнені, що українці чинитимуть опір": Закаєв про те, чому Захід змінив думку щодо України
Кадирівці, які на початку повинні були ліквідувати керівництво України, лежать зараз в Білорусі в рефрижераторах — ЗакаєвКадирівці, які на початку повинні були ліквідувати керівництво України, лежать зараз в Білорусі в рефрижераторах — Закаєв
Зеленський призначив нового посла України в НімеччиніЗеленський призначив нового посла України в Німеччині
"Навіть Крим може почекати": Закаєв спрогнозував перемогу України та розпад Росії"Навіть Крим може почекати": Закаєв спрогнозував перемогу України та розпад Росії
WP: США приватно попереджають Росію, що вона пошкодує, якщо застосує ядерну зброю проти УкраїниWP: США приватно попереджають Росію, що вона пошкодує, якщо застосує ядерну зброю проти України
Історик Тімоті Снайдер: Російські «референдуми» в окупованих частинах України - це воєнний злочин і ніщо іншеІсторик Тімоті Снайдер: Російські «референдуми» в окупованих частинах України - це воєнний злочин і ніщо інше
Последние новости

Подгружаем последние новости