Перекази на карти: за які суми банки можуть заблокувати рахунки

Українські банки масово перевіряють перекази на карти для протидії шахрайству. Названі суми, які можуть викликати підозри та призвести до блокування рахунків.

Українські банки масово перевіряють перекази на картки: за які суми можуть заблокувати рахунки

Законодавство передбачає, що контролю підлягають фінансові операції, сума яких перевищує 400 тис. грн. Такі транзакції привернуть увагу фінансового моніторингу і клієнтам доведеться пояснювати їхнє похождення. Однак суми і в інших діапазонах теж можуть викликати питання у представників банків.

Юрист Ганна Златіна зазначила, що законодавство не передбачає лімітів щодо переказу коштів між фізичними особами. У різних банках вони свої, але є нюанси.

"Систематичні чи підозрілі перекази також можуть підпадати під фінмоніторинг, навіть якщо їхня сума менша за 400 тис. грн", - пояснила правозахисниця.

Приватбанк

Максимальна сума переказу з картки іншого банку – 29 999 грн. Сума переказу між клієнтами ПриватБанку не обмежена.

Monobank

Немає лімітів на взаєморозрахунки між mono-картами.

Універсальні сервіси обмежують одноразову суму переказу 25 тис. грн, незалежно від банків, які випустили платіжні кошти. Є денні та місячні межі. За добу зазвичай можна переказати до 110 тис. грн через 25 переказів, а на місяць – 100 переказів у загальній сумі до 220 тис. грн.

"Кожен банк має свої правила та обмеження, тому, щоб дізнатися точну суму, яку можна отримати на картку, звертайтесь до працівників свого банку!" - закликала Златіна.

Юрист наголосила, що підозру можуть викликати перекази із крайніх точок України – населених пунктів, які розташовані на кордоні з Польщею, Словаччиною чи Угорщиною.

Українські банки масово перевіряють перекази на картки: за які суми можуть заблокувати рахунки

Нетипові переклади можуть спричинити підозри у державних органів. Зокрема це випадки, коли:

  • на карту регулярно надходять схожі чи однакові за розміром суми;
  • велика кількість переказів з картки та на картку – понад 30 на день;
  • здійснюються переклади від громадян РФ та Білорусі;
  • різні відправники щодня надсилають по 100 грн;
  • є відправлення в країни-агресори.

Банк має право заблокувати кошти до з'ясування їх походження.

"Однак, кожен банк самостійно визначає критерії для перевірки, тому немає чіткого розуміння того, в яких випадках банк зацікавиться вашими операціями", - підсумувала Ганна Златіна.

Раніше повідомляли, що багатьом українцям припинили виплату пенсій на банківські картки.


Леся Ловіцька, Тудей

Интересные новости
В Україні заборонили рекламу азартних ігор та запровадили ліміт ставок для гравців
Блок рекламы


Похожие новости

Грошові перекази в Україну продовжують падатиГрошові перекази в Україну продовжують падати
Курс валют: банки в Україну різко скороти імпорт доларів та євро
Держфінмоніторинг розповів про боротьбу проти рф на економічному фронті: заблоковано рахунки майже 3 тисяч колаборантівДержфінмоніторинг розповів про боротьбу проти рф на економічному фронті: заблоковано рахунки майже 3 тисяч колаборантів
Банки Казахстану також припиняють працювати з російськими картками «Мір»Банки Казахстану також припиняють працювати з російськими картками «Мір»
Відсоткова ставка в різних країнах: як центробанки реагують на виклики інфляціїВідсоткова ставка в різних країнах: як центробанки реагують на виклики інфляції
Банки Китаю почали блокувати та повертати назад платежі з Росії в юаняхБанки Китаю почали блокувати та повертати назад платежі з Росії в юанях
Банки стали частіше блокувати картки та перекази українців - експертБанки стали частіше блокувати картки та перекази українців - експерт
Турецькі банки почали закривати рахунки російських компанійТурецькі банки почали закривати рахунки російських компаній
Росіяни витратили не менше $239 млн на удар по Україні в ніч на 13 січня: підрахунки ЗМІРосіяни витратили не менше $239 млн на удар по Україні в ніч на 13 січня: підрахунки ЗМІ
Українські інвестори зможуть застрахувати бізнес від «прильоту» - Рада затвердила законУкраїнські інвестори зможуть застрахувати бізнес від «прильоту» - Рада затвердила закон
Последние новости

Подгружаем последние новости