Рубіні спрогнозував «довгу та жахливу рецесію» та обвал акцій на 40%

Економіст Нуріель Рубіні спрогнозував обвал індексу S&P 500 ще на 40%. На його думку, американський ринок відреагує на «довгу і потворну рецесію» у США та в усьому світі. Експерт очікує, що саме таким буде економічний спад, який настане наприкінці поточного року, повідомляє Bloomberg.

Рубіні спрогнозував «довгу та жахливу рецесію» та обвал акцій на 40%
Фото: bloomberg

Прогноз економіста

«Це не буде коротка і неглибока рецесія, вона буде важкою, довгою і потворною», — попередив Рубіні.

«Навіть при звичайній рецесії S&P 500 може впасти на 30%», — зазначив глава Roubini Macro Associates. Він додав, що у разі «справжньої жорсткої посадки» індекс взагалі може обвалитися на 40%.

Тим же, хто очікує на неглибоку рецесію в США, варто звернути увагу на боргове навантаження корпорацій та урядів, продовжив Рубіні.

На його думку, у міру зростання ставок та збільшення витрат на обслуговування боргу «багато інституцій-зомбі, домогосподарств-зомбі, корпорації, банки, тіньові банки та країни-зомбі помруть».

«Отже, ми побачимо, хто плаває голим», — перефразував Рубіні знамениту цитату Уоррена Баффета про кризу в економіці та на ринках.

Знаменитий Оракул із Омахи написав щодо інвестування під час кризи: «Відлив — подивимося, хто пішов купатися без плавок. Зрештою, коли хвиля відступає, стає видно, хто плаває голим».

Рубіні про ставку ФРС

На думку Рубіні, повернення інфляції до цільового рівня 2% без «жорсткої посадки економіки буде нездійсненною місією» для ФРС.

Рубіні очікує, що на засіданні 20?21 вересня регулятор підвищить ставку на 75 б.п., а на кожному із засідань у листопаді та грудні ставка зросте ще на 50 б.п. У результаті на кінець року вона підніметься з поточних 2,25?2,5% до 4?4,25%.

Рубіні зазначив, що стійко висока інфляція, ймовірно, призведе до того, що у ФРС «не залишиться іншого вибору», окрім як підвищити ставку ще більше, наблизивши її до позначки в 5%.

Крім того, до зростання витрат та зниження економічного зростання призведуть проблеми пропозиції на ринках через пандемію, ситуацію в Україні та політику нульової толерантності до COVID-19 у Китаї.

Економіст очікує, що уряди через високе боргове навантаження не будуть застосовувати фіскальні стимули після рецесії. Рубіні також зазначив, що такі заходи за високої інфляції можуть призвести до перегріву сукупного попиту.

У результаті згідно з прогнозом експерта, настане стагфляція, як у 1970-х роках, і боргова криза, як у 2008 році.

За оцінкою Рубіні, рецесія в США та світі настане наприкінці цього року і може тривати протягом усього 2023 року. Найсильніше постраждають не домогосподарства та банки, як це було у 2008 році, а хедж-фонди, фонди прямих інвестицій та фонди, які інвестують у корпоративні боргові папери з низьким кредитним рейтингом.

На думку Рубіні, в таких умовах варто бути обережнішими з акціями та мати більше готівки. Економіст пояснив, що гроші можуть знецінитися через інфляцію, проте їхня номінальна вартість залишиться тією ж. Водночас акції та інші активи «можуть впасти на 10%, 20%, 30%», сказав Рубіні.

Хто такий Рубіні

Нуріель Рубіні — американський економіст, який до 2021 року був професором економіки Нью-Йоркського університету. Він також очолює консалтингову компанію Roubini Macro Associates.

Рубіні — один із найавторитетніших експертів у світі з питань глобальних фінансів. Він передбачив глобальну фінансову кризу 2007?2009 років.Интересные новости
ПриватБанк подвоїв комісію за перекази між карткамиПриватБанк подвоїв комісію за перекази між картками
McDonald’s відкриває ще сім ресторанів у КиєвіMcDonald’s відкриває ще сім ресторанів у Києві
Нафтогаз не враховує деякі платежі за газНафтогаз не враховує деякі платежі за газ
Газ для опалення в Україні не будуть використовуватиГаз для опалення в Україні не будуть використовувати
Податки для ФОП: на скільки зросте ставка ЄСВПодатки для ФОП: на скільки зросте ставка ЄСВ
Блок рекламы


Похожие новости

На Московській фондовій біржі не зупиняється обвал після оголошення мобілізаціїНа Московській фондовій біржі не зупиняється обвал після оголошення мобілізації
Акції вакцинних компаній обвалилися після заяви Байдена про закінчення пандеміїАкції вакцинних компаній обвалилися після заяви Байдена про закінчення пандемії
Обмеження P2P транзакцій та заблоковані операції на 3,77 млрд грн: РФ зазнала чергових поразок на економічному фронтіОбмеження P2P транзакцій та заблоковані операції на 3,77 млрд грн: РФ зазнала чергових поразок на економічному фронті
Іран приготувався обвалити ціни на нафту — BloombergІран приготувався обвалити ціни на нафту — Bloomberg
Експерт спрогнозував курс гривні до кінця серпняЕксперт спрогнозував курс гривні до кінця серпня
Обвал ринку нерухомості: стали відомі точні дані щодо кількісті угод купівлі-продажу під час війниОбвал ринку нерухомості: стали відомі точні дані щодо кількісті угод купівлі-продажу під час війни
В Україні обвалився ринок нерухомості: на скільки просіли продажі квартир та землі під час війниВ Україні обвалився ринок нерухомості: на скільки просіли продажі квартир та землі під час війни
НКЦПФР 8 червня дала "зелене світло" цілій низці схем, які загрожують обвалом гривні - експертНКЦПФР 8 червня дала "зелене світло" цілій низці схем, які загрожують обвалом гривні - експерт
Падіння економіки Росії: Центробанк РФ спрогнозував погіршення ситуаціїПадіння економіки Росії: Центробанк РФ спрогнозував погіршення ситуації
В Україні обвалилися ціни на малину: скільки коштує ягода на початку серпняВ Україні обвалилися ціни на малину: скільки коштує ягода на початку серпня
Последние новости

Подгружаем последние новости