У 2026 році з'явиться електричний Suzuki Jimny

Компанія Suzuki планує розробити та випустити Suzuki Jimny з електричною силовою установкою. Його продажі в Європі почнуться, як очікується, у 2026 році.

У 2026 році з'явиться електричний Suzuki Jimny

Jimny – це культовий позашляховик, який компанія Suzuki випускає з 1968 року. Із 2018 року покупцям пропонують його четверте покоління.

Suzuki Jimny четвертого покоління зберіг свій традиційний "квадратний" дизайн, але отримав кілька нових елементів у дизайні, новий салон та сучасні технологи. Попит на новий Jimny дуже великий. У деяких країнах на нього досі багатомісячні черги.

Jimny з електричною силовою установкою планують продавати насамперед у Європі. Це цілком розумно. Зараз у Європі Jimny у пасажирській версії не продають. На європейському ринку його заборонили продавати на початку 2020 року, оскільки двигун не відповідає строгим європейським нормам рівня викидів в атмосферу СО2. Тому електричний Jimny, який не матиме взагалі шкідливих викидів, можна буде спокійно продавати на Старому континенті.

Переробити рамний позашляховик Jimny на електромобіль буде досить важко. Це пов'язано великою кількістю технічних проблем. Почнемо з того, що спеціальне шасі зі сходовою рамою займає багато місця. А це місце могло бути відведене для, наприклад, літій-іонної батареї. Проблему ускладнює те, що у Jimny компактні розміри. Можливо, акумулятор встановлять прямо в раму. Це, до того ж, краще її захистить.

У 2026 році з'явиться електричний Suzuki Jimny

Для того, щоб зберегти хороші позашляхові здібності, електричний Jimny повинен мати електромотори на кожній осі. У принципі, це не повинно створити якихось особливих проблем.

Є достатньо прикладів, коли рамні позашляховики та пікапи переробляли в електромобілі. Найвідоміший приклад – електричний пікап Ford F-150 Lightning, збудований на базі стандартного F-150. Крім того, у 2025 році компанія Toyota почне продавати електричні версії своїх автомобілів Hilux та Innova.

Нагадаємо, що у класичного Suzuki Jimny три двері. Але зараз Suzuki розробляє подовжену версію Suzuki Jimny, яка матиме 5 дверей. Очікується, що ця новинка у продажу з'явиться у травні 2023 року. 5-дверний Jimny на 390 мм довше, ніж 3-дверна версія. Його довжина становитиме 3985 мм.

Раніше компанія Suzuki вперше показала 5-дверний позашляховик Jimny.


Максимов Віталій, Тудей

Последние новости

Подгружаем последние новости