Адвокат повідомив водіям, що робити, якщо їх “розводять“ на блокпостах

На дорогах України під час військового стану розташовуються блокпости, на яких перевіряють транспортні засоби. Адвокат Роман Симутін повідомив, що іноді перевірка документів на блокпосту закінчується для водія складанням адміністративного протоколу за нібито водіння у стані алкогольного сп'яніння.

Адвокат повідомив водіям, що робити, якщо їх “розводять“ на блокпостах

Симутін, зокрема, розповів, що в деяких випадках після того, як на блокпосту правоохоронці проводять поверхневий огляд автомобіля і нічого не знаходять, пропонують водієві подихати в алкотестер або відмовитися. Деякі водії реагують на це надто емоційно та відмовляються. Тоді поліцейські складають адміністративний протокол за ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Покарання за цією статтею – штраф у розмірі 17 000 гривень та позбавлення посвідчення водія на строк 1 рік.

Адвокат звернув увагу водіїв на такі моменти. По-перше, якщо водій не згоден з результатами алкотестера або не згоден пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки автомобіля, то він має право вимагати здати аналізи в медичній установі.

По-друге, поліція має надати суду як доказ відео з нагрудних камер поліцейських, які зупинили автомобіль. І відео має бути безперервним. У нього не повинно бути ознак втручання та видалення.

По-третє, наявність неупереджених свідків. На блокпосту поліцейські часто залучають як свідків бійців Сил територіальної оборони, з якими вони разом несуть службу. А вони в даному випадку не є неупередженими свідками.

Адвокат повідомив водіям, що робити, якщо їх “розводять“ на блокпостах

По-четверте, у протоколі, який вам пропонують підписати поліцейські, зазначте, чому ви не згодні. Наприклад, не доправили до лікарні для огляду, не дали можливості скористатися правовою допомогою, відмовили у повторному тесті, немає неупереджених свідків тощо.

Серед юристів існує думка, що якщо водій відмовився на місці зупинки пройти тест на рівень алкоголю, то поліцейський зобов'язаний усно та письмово (видавши направлення) запропонувати йому пройти огляд у медзакладі. У письмовому напрямку має бути зазначена медустанова, дані водія, час видачі направлення тощо.

Якщо водій отримав письмове направлення та відмовився їхати на огляд до медустанови, то тільки тоді поліцейський має право скласти протокол за ст. 130 КУпАП.

Нагадаємо, раніше Кабмін України запровадив новий порядок перевірки водіїв на алкоголь.


Максимов Віталій, Тудей

Последние новости

Подгружаем последние новости