В Україні відновили перевірки АЗС

В Україні з ініціативи Нафтогазової Асоціації відновили перевірки АЗС, призупинені у 2022 році через війну. Про це стало відомо із повідомлення прес-служби Рівненської обласної державної адміністрації.

В Україні відновили перевірки АЗС

Кілька років тому у різних областях України створили Центри детінізації ринку палива. У результаті лише в одній Рівненській області закрили понад 200 підпільних автозаправок. Це призвело до того, що офіційні заправки стали більше продавати бензину, дизельного палива та автогазу, а державний бюджет отримав більше грошей.

Але через повномасштабне вторгнення військ РФ в Україну ця робота припинилася. Причина – дефіцит палива та ринкові коливання. Тепер перевірки АЗС на дотримання українського законодавства відновилися. Це хороша новина для українських автомобілістів, адже поменшає підпільних заправок, які продають неякісне паливо.

Слід зазначити, що в Україні досі не відновили офіційних перевірок якості бензину та дизельного палива, які продають мережі АЗС. Ці перевірки скасували у березні 2022 року через воєнний стан. До Кабінету Міністрів кілька разів зверталися відповідні організації з проханням відновити перевірки якості палива на АЗС, оскільки побільшало поганого бензину (з'явилися навіть скарги на погану якість дизельного палива, чого раніше ще ніколи не було), але безрезультатно.

В Україні відновили перевірки АЗС

Перевірки АЗС, ініційовані Нафтогазовою Асоціацією, стосуються дотримання законодавства. Наприклад, чи є ліцензія на продаж палива, чи офіційно працевлаштовані співробітники і т.д. Тобто, фактично, прямого відношення до якості бензину такі перевірки не мають.

Тим часом, в Україні у січні 2023 року продовжується зниження роздрібних цін на бензин, дизельне паливо та автогаз. Станом на 20 січня середня вартість бензину А-95 на українських АЗС становила 49,69 гривень за літр, бензину А-95+ - 51,51 грн/літр, а автогазу - 27,55 гривень за літр. Найдешевше зараз заправитися бензином А-95 на заправках мережі VostokGaz (46,99 грн/літр), дизелем – на заправках Укр-Петроль (50,50 грн/літр), а автогазом – на станціях Авантаж 7 (24,85 грн/ літр).

Причина зниження цін на роздрібному ринку полягає у великій кількості пропозицій на оптовому ринку. Це спричинено зниженням цін на нафтопродукти на світовому ринку.

Нагадаємо, раніше ми розповіли про те, як взимку поїздки на короткі відстані завдають шкоди автомобілю і яким способом можна з цим ефективно боротися.


Максимов Віталій, Тудей

Последние новости

Подгружаем последние новости