Україна та Польща спільно будуватимуть швидкісну залізницю із Києва до Варшави

Наразі компанії підписали угоду про спільну підготовку документації для будівництва нової залізничної лінії, інформує ZN.ua.

Україна та Польща спільно будуватимуть швидкісну залізницю із Києва до Варшави
© Фото из открытых источников

«Укрзалізниця» та компанія «Центральний комунікаційний порт Польщі» підписали угоду про співпрацю, що передбачає тісне співробітництво над планом будівництва нової залізничної інфраструктури, зокрема і в Україні, повідомляє польське видання Nakolei.

Одним із пунктів угоди є «розвиток нових транскордонних сполучень з європейською колією 1435 мм» - високошвидкісної залізниці.

Підписаний документ включає спільну підготовку техніко-економічного обґрунтування нової лінії залізниці між Польщею та Україною щодо будівництва високошвидкісної лінії за маршрутом Варшава-Львів-Київ з передбачуваною максимальною робочою швидкістю 250 км/год.

«Сьогоднішня угода спрямована на покращення залізничного сполучення між Україною, Польщею та ЄС, полегшення пасажирських перевезень, покращення економічного обміну та посилення безпеки наших транспортних коридорів. Сподіваюся, що співпраця з СКП наблизить нас до будівництва першої швидкісної залізниці з європейською колією та стане важливим кроком на шляху інтеграції України до ЄС», - сказав директор Офісу з міжнародних проєктів АТ "Укрзалізниця" Володимир Шемаєв.

Також відомо, що «Укрзалізниця» спільно з Центральним комунікаційним портом Польщі буде шукати можливості фінансування будівництва лінії за кошти Євросоюзу.


Ірина Знась, ZN.ua

Последние новости

Подгружаем последние новости