Дефіцит газу: Volkswagen розглядає можливість перенесення виробництва з Німеччини

Потужності можуть частково перенести до країн ЄС, де є LNG-термінали, інформує ZN.ua.

Дефіцит газу: Volkswagen розглядає можливість перенесення виробництва з Німеччини
У Volkswagen думають про перенесення виробництва
© motrolix.com

Volkswagen AG вивчає способи протидії дефіциту природного газу, включаючи перенесення виробництва з низки країн ЄС в рамках своєї мережі глобальних підприємств. Про це пише Bloomberg.

На думку видання, такі заяви є сигналом про те, що енергетична криза, викликана вторгненням Росії в Україну, може змінити «промисловий ландшафт Європи».

Найбільший європейський виробник автомобілів Volkswagen заявив у четвер, що перерозподіл частини його виробництва у середньостроковій перспективі є одним із можливих виходів, якщо дефіцит газу триватиме і після завершення зими.

Компанія має великі заводи в Німеччині, Чехії та Словаччині, які є одними з європейських країн, що найбільше залежать від російського газу. Концерн має також потужності в Південній Європі, які отримують енергоносії з інших країн.

«Як середньострокові альтернативи ми зосереджуємося на більшій локалізації, переміщенні виробничих потужностей або технічних альтернативах, подібних до того, що вже є загальноприйнятою практикою в контексті проблем, пов’язаних із дефіцитом напівпровідників та іншими недавніми перебоями в ланцюгах поставок», — йдеться в заяві керівника відділу закупівель Volkswagen.

Виробництво частково можуть перенести у південні європейські країни, де розташовані термінали для зрідженого природного газу.

"Південно-Західна Європа або прибережні зони Північної Європи, обидві з яких мають кращий доступ до морських вантажів зрідженого природного газу, можуть отримати вигоду від релокації виробництва", - сказав речник Volkswagen.

Група Volkswagen вже управляє автомобільними заводами в Португалії, Іспанії та Бельгії, країнах, де розташовані LNG-термінали.

Звісно, будь-яке велике перенесення виробництва з найбільшої економіки Європи зіткнеться зі значними перешкодами. У Німеччині у VW працює близько 295 тис співробітників, і представники працівників складають близько половини наглядової ради компанії з 20 членів. Будь-які зміни у виробництві, швидше за все, передбачатимуть часткове перенесення виробництва, а не повне закриття заводів.

«Хоча поставки газу для заводів VW наразі забезпечені, компанія ввела режим економії на своїх європейських підприємствах, щоб скоротити споживання газу на «двозначний відсоток», - зазначив керуючий директор підрозділу силових установок VW Міхаель Хейнеманн.


Артем Руденко, ZN.ua

Последние новости

Подгружаем последние новости