Для колонізації Марса достатньо 22 осіб, але є нюанс – вчені

З такими висновками згодні не всі.

Вчені заявили про те, що для заснування та підтримування колонії на Марсі знадобиться всього 22 особи, які повинні мати певні типи особистості. Але інші експерти вважають, що нове дослідження повністю упускає сенс колонізації, повідомляє Live Science.

Для колонізації Марса достатньо 22 осіб, але є нюанс – вчені
Для створення колонії на Марсі можуть знадобитися лише 22 особи
© European Space Agency

Видання також зазначає, що дослідження було опубліковано на сайті препринтів і поки що не пройшло рецензування. Вчені використовували комп'ютерну програму, відому як модель на основі агентів (ABM), щоб передбачити, скільки людей знадобиться для підтримки колонії на Марсі. ABM моделює, наскільки добре реагують групи на складні сценарії в залежності від їхніх типів особистості, інформує ZN.ua.

Загалом у моделі розглядаються чотири типи особистості: приємний, не схильний до агресії чи суперництва; соціальний, що є екстравертом і процвітає у побудові соціальних зв'язків; реактивний, якому важко впорається зі змінами у розпорядку дня; невротичний, дуже конкурентний та агресивний. Модель розглядала різну кількість представників кожного типу особистості при виконанні різних завдань під час колонізації Марса, таких як сільське господарство або видобуток корисних копалин.

Дослідження показало, що якщо більшість членів колонії належать до приємного чи соціального типу особистості, то для заснування колонії необхідно буде лише 22 особи. Якщо ж невротичного та реактивного типу особистості було більше, необхідні були б більші групи.

Визначення обмежень для перших марсіанських колоній дуже важливе, оскільки чим більше людей та обладнання буде необхідно, тим дорожчою вийде місія.

Але дослідження має низку обмежень. Зокрема, модель передбачала, що хтось інший збудував інфраструктуру колонії. Крім того, передбачається, що колоніст матиме запас енергії на сім років від міні-ядерного реактора, а також вони постійно отримуватимуть нові припаси із Землі.

Вчені також змоделювали лише перші 28 років існування колонії та розглядали місію як успішну, якщо до кінця цього терміну дожило не менше 10 колоністів.

Тому експерти не впевнені, що колонія з такою невеликою кількістю людей зможе вижити в реальності, особливо якщо її метою є створення самодостатнього поселення на Марсі.

Жан-Марк Салотті з лабораторії IMS (інтеграція матеріалу в системи) у Бордо, Франція вважає, що 22 особи не зможуть створити повноцінну колонію. Він також провів аналогічне дослідження, яке показало, що для створення колонії потрібні 110 осіб.

Вчений зазначає, що 22 людини можуть вижити на планеті протягом обмеженого часу — поки вони мають необхідну інфраструктуру, енергію та ресурси — але вони не процвітатимуть. Салотті також зазначив, що необхідно брати до уваги типи особистості, але такий підхід також має свої обмеження.


Фаїна Вауліна, ZN.ua

Последние новости

Подгружаем последние новости