Американські вчені «евакуюють» корали з океану через високі температури

Їх зберігатимуть у більш прохолодних контейнерах на землі.

Океанська вода біля узбережжя Флориди розігрілася так сильно, що стала небезпечною для третього за величиною бар'єрного рифу у світі. Тому вчені змушені витягувати корали з океану, щоб помістити їх у прохолодніші контейнери на землі, повідомляє Science alert.

Американські вчені «евакуюють» корали з океану через високі температури
Через спеку корали доводиться "евакуювати" з океану
© NOAA

«Гаряча вода шкідлива для будь-яких морських організмів, чи то корали, риби чи омари. Таким чином, ми ризикуємо масовою загибеллю риб, морських черепах тощо», - сказав Алекс Нойфельд, координатор проектів Фонду відновлення коралів, інформує ZN.ua.

Раніше цього місяця температура поверхні води біля узбережжя Флориди піднялася до рекордних 32,2 градусів за Цельсієм. Незабаром у затоці Манаті досягла рекордних 38,3 градуса. Корали витримують температуру води від 21 до 28,8 градуса Цельсія.

Вчені, які працюють під керівництвом Нойфельда, а також інші групи дослідників збирають зразки різних генетичних штамів коралів з розплідників «і доставляють їх до наземних об'єктів, де можна контролювати параметри води та де вони можуть бути захищені»

Високі температури води сприяють знебарвленню коралів, що є показником сильного стресу.

Це викликає занепокоєння не лише вчених, а й бізнесменів, які займаються туризмом. За даними Національного управління океанографічних та атмосферних досліджень США, коралові рифи Флориди приносять близько двох мільярдів доларів на рік та сприяють створенню 70 400 робочих місць з повною або частковою зайнятістю.


Фаїна Вауліна, ZN.ua

Последние новости

Подгружаем последние новости