Загадковий китайський орбітальний літак запустив у космос невідомий об'єкт – розслідування

Літак провів на орбіті дев'ять місяців.

Через дев'ять місяців у космосі загадковий китайський орбітальний літак успішно сів на Землю вдруге. Це зробило Китай однією з небагатьох країн, які мають космічні апарати повторного використання, повідомляє Live Science.

Загадковий китайський орбітальний літак запустив у космос невідомий об'єкт – розслідування
Китайський літак випустив на орбіті невідомий об'єкт
© unsplash.com/whitehost

«Повний успіх цього експерименту знаменує значний прорив у дослідженнях нашої країни в галузі технології багаторазових космічних апаратів», - написало китайське інформаційне агентство «Сіньхуа», інформує ZN.ua.

Разом з тим уряд країни опублікував не так багато додаткової інформації про літак. Подробиці його дизайну, можливостей та продуктивності залишаються неясними.

За словами експертів, загадковий апарат схожий на Boeing X-37B, американський літак, випущений у 2010 році. Кевін Поллпетер, науковий співробітник Центру військово-морських досліджень, заявив, що поява X-37B викликала стурбованість у китайського уряду щодо військового потенціалу літака. Можливо, вона підштовхнула космічну програму країни, яка тісно пов'язана із збройними силами, до розробки власної версії апарату.

Як і X-37B, китайський корабель виглядає відносно невеликим та непілотованим. Ймовірно, його перший запуск відбувся 2020 року, тоді він пробув на орбіті два дні, а потім повернувся на Землю. Згідно з звітом Вашингтонського центру стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS), друга місія корабля розпочалася у серпні 2022 року, тоді він стартував на борту ракети Long March 2F. Призначення літака залишається невідомим.

У звіті CSIS також йдеться, що у жовтні корабель вивів на орбіту загадковий об'єкт. Він зник з радарів у січні, але потім знову з'явився на них у березні. Експерти вважають, що це може вказувати на те, що літак має якусь можливість усунення супутників, наприклад роботизована рука.


Фаїна Вауліна, ZN.ua

Последние новости

Подгружаем последние новости