Телескоп "Джеймс Вебб" побачив гігантський гейзер на супутнику Сатурна

Він викидає воду на сотні кілометрів у космос.

Телескоп "Джеймс Вебб" зміг побачити, як супутник Сатурна Енцелад викидає в космос гігантський гейзер водяної пари. І, ймовірно, цей гейзер містить безліч хімічних елементів, які можуть бути "цеглинками" життя, повідомляє Space.com.

Телескоп
"Джеймс Вебб" зміг побачити гейзер Енцелада
© NASA

Зазначається, що астрономи спостерігають за гейзерами на Енцеладі, але це перша спроба спостереження за ними за допомогою надпотужного телескопа Джеймс Вебб. І ці спостереження показали, що струмені води йдуть у космос набагато далі, ніж вважалося раніше. Насправді вони простягаються набагато далі, ніж глибина самого Енцеладу (діаметр небесного тіла становить 504 кілометри), інформує ZN.ua.

Вчені дізналися про водяні викиди Енцеладу в 2005 році, коли апарат Cassini зміг вловити крихітні частинки, які виривалися з тріщин небесного тіла, відомих як тигрові смуги. За даними NASA, ці викиди настільки потужні, що викинутий матеріал утворює одне з кілець Сатурна.

Аналіз показав, що гейзери містять метан, вуглекислий газ та аміак – органічні молекули, які необхідні для розвитку життя. Можливо також, що ці елементи були вироблені формами життя, які живуть глибоко під поверхнею Енцелада.

Ще одним свідченням можливого існування води на супутнику Сатурна є наявність води. Енцелад повністю покритий товстим шаром водяного льоду, але вимірювання обертання супутника показують, що під цією крижаною кіркою ховається великий океан. Вчені вважають, що потоки води, виявлені "Джеймсом Веббом" та Cassini, виходять із гідротермальних жерл на дні океану. Ця гіпотеза підтверджується присутністю кремнезему, звичайного інгредієнта планетарних кірок у парових шлейфах.


Фаїна Вауліна, ZN.ua

Интересные новости
НАСА скрывает правду о Марсе: на планете нашли не только воду
Сенсация!!! Космонавты нашли ад!
Ученые выяснили, что у Сфинкса не было человеческого лица
Японский астронавт запустил в космосе бумеранг
Человечество могло разделиться на два вида
Блок рекламы


Похожие новости

На Сонці помітили гігантський «водоспад» плазмиНа Сонці помітили гігантський «водоспад» плазми
Телескоп «Джеймс Вебб» зробив знімок космічного «зеленого монстра»Телескоп «Джеймс Вебб» зробив знімок космічного «зеленого монстра»
Телескоп «Джеймс Вебб» зробив знімок «прелюдії» до надновоїТелескоп «Джеймс Вебб» зробив знімок «прелюдії» до наднової
Сузір'я супутників SpaceX та інших компаній заважають роботі телескопа «Хаббл» – вченіСузір'я супутників SpaceX та інших компаній заважають роботі телескопа «Хаббл» – вчені
Телескоп "Джеймс Вебб" виявив невеликий астероїдТелескоп "Джеймс Вебб" виявив невеликий астероїд
Вчені припустили існування «невидимого» океану на супутнику СатурнаВчені припустили існування «невидимого» океану на супутнику Сатурна
Телескоп «Джеймс Вебб» виявив свою першу екзопланетуТелескоп «Джеймс Вебб» виявив свою першу екзопланету
Науковці з'ясували про життя на супутнику Юпітера: деталі дослідженняНауковці з'ясували про життя на супутнику Юпітера: деталі дослідження
Телескоп Hubble показав унікальне фото зіткнення галактикТелескоп Hubble показав унікальне фото зіткнення галактик
Телескоп «Хаббл» зробив знімок космічної «замкової щілини»Телескоп «Хаббл» зробив знімок космічної «замкової щілини»
Последние новости

Подгружаем последние новости