Яка зима на Марсі: у NASA показали фото "Червоної планети"

Планета Марс може здатися сухим, пустельним місцем, але взимку в північній півкулі вона перетворюється на потойбічну країну чудес, завдяки пилу, снігу, льоду та морозу, який досягає мінус 123 градуси за Цельсієм.

Про це розповідає CNN, інформує Апостроф.

На Марсі є два типи снігу. Один вид складається із замерзлої води, проте завдяки розрідженому повітрю переходить із твердого стану в газоподібний, перш ніж торкнеться ґрунту.

Інший тип марсіанського снігу складається із вуглекислого газу або сухого льоду, і він може падати на поверхню. Декілька футів снігу, як правило, випадають на Марсі в його плоских областях поблизу полюсів.

Досі ні орбітальним апаратам, ні марсоходам не вдавалося побачити випадання снігу на червоній планеті, тому що це погодне явище відбувається вночі, тільки на полюсах під хмарним покривом, проте прилад Mars Climate Sounder на орбітальному апараті Mars Reconnaissance Orbiter може бачити світло, невидиме оку.

Вчені встановили, що під мікроскопом марсіанські сніжинки, що мають розміри менші за ширину людського волосся і складаються з вуглекислого льоду, ймовірно, виглядали б інакше, ніж земні. Швидше за все вони мають кубічну форму.

Далі від полюсів на Марсі також утворюються іній на основі льоду та вуглекислого газу, що перетворюється на газ під сонячним світлом.

Наприкінці зими лід також може танути та перетворюватися на газ, створюючи унікальні форми, які нагадали вченим НАСА швейцарський сир, далматинські плями, яєчню-глазунью, павуків та інші незвичайні утворення.

До речі, пори року на Марсі, як правило, тривають довше, тому що планета кружляє овальною орбітою навколо Сонця і один марсіанський рік становить 687 днів. І новий рік гіпотетичні марсіани відзначали майже як ми – 26 грудня.


Олексій Руденко, Апостроф

Последние новости

Подгружаем последние новости