Місія "Артеміда-1": ракета зі Снупі та баранцем Шоном на борту прокладе шлях для висадки людей на Місяць

Через 50 років після того, як нога людини вперше ступила на Місяць, перші спроби знову це повторити повинні були зробити 29 серпня. Однак інженерам не вдалося охолодити двигун системи космічного запуску (SLS) космічного агентства США до правильної робочої температури і невідомо, чи вдасться усунути несправності до запланованої дати.

Про це повідомляє DailyMail, інформує Апостроф.

Крім того, фахівці стурбовані тріщиною зверху ракети, ремонт якої коштував би 22 мільярди доларів США, проте вони дійшли висновку, що це просто скупчення інею.

Як зазначають у НАСА, місія Artemis-I – це надзвичайно важливий випробувальний політ. В результаті запуску ракети-носія безпілотний модуль Orion буде виведений на орбіту навколо місяця, після чого повернеться на Землю.

Модуль збере найважливіші дані перед наступними етапами місії - його пілотованим запуском на місячну орбіту, за яким слідує перша з 1972 року місія з прилунення та висадження людей на поверхню супутника Землі.

Якщо все піде за планом, коли він зрештою запуститься, у 2024 році буде ще один політ — цього разу з астронавтами на борту.

Космічний корабель Orion запускають із Космічного центру ім. Кеннеді на мисі Канаверал у Флориді, до Місяця модуль Orion доставить гігантська ракета НАСА – SLS. За даними НАСА, це найпотужніша ракета у світі, здатна доставляти більше корисного навантаження на далекі відстані, ніж будь-який інший космічний апарат.

Висота ракети-носія SLS - майже 100 метрів, вона здатна забезпечити тягу 4.000 тонн. Через дві хвилини після старту від ракети відокремляться два прискорювачі, а потім основний ступінь, який виконує більшу частину важкого навантаження під час запуску.

Всі ці частини впадуть у Тихий океан, а космічний корабель "Оріон" продовжить свій шлях до Місяця. Протягом чотирьох-шостих тижнів польоту "Оріон" подолає 450.000 км від Землі до Місяця та тисячі кілометрів за межами нашого природного супутника.

"Ми збираємося перевірити модуль в екстремальних умовах: ми змусимо його робити маневри, на які ми ніколи не пішли б на борту корабля екіпаж. Це дозволить у майбутньому максимально підвищити безпеку польоту", - пояснює інженер НАСА Білл Нельсон.

Корабель Orion полетить до Місяця за допомогою службового модуля, наданого Європейським космічним агентством (ЄКА).

У космічний корабель Orion розміром 3 метри міститься до чотирьох астронавтів. У першому польоті місце командира займе повнорозмірний манекен у помаранчевому льотному костюмі, оснащений датчиками вібрації та прискорення.

Два інші манекені, виготовлені з матеріалу, що імітує людські тканини, будуть вимірювати космічну радіацію, яка становить один із найбільших ризиків у ході космічних польотів.

У процесі польоту по дорозі до Місяця з капсули буде випущено десять супутників (розміром з коробку від взуття), які, окрім іншого, будуть проводити виміри радіації на шляху до Місяця.


Марія Швець, Апостроф

Интересные новости
НАСА скрывает правду о Марсе: на планете нашли не только воду
Сенсация!!! Космонавты нашли ад!
Ученые выяснили, что у Сфинкса не было человеческого лица
Японский астронавт запустил в космосе бумеранг
Человечество могло разделиться на два вида
Блок рекламы


Похожие новости

Мільйони років тому Місяць «вивернувся навиворіт» – вченіМільйони років тому Місяць «вивернувся навиворіт» – вчені
В Україні знайшли найдавніші свідчення існування людей у ЄвропіВ Україні знайшли найдавніші свідчення існування людей у Європі
Японія планує посадку зонда SLIM на МісяцьЯпонія планує посадку зонда SLIM на Місяць
Археологи знайшли мозок та шкіру людей бронзової добиАрхеологи знайшли мозок та шкіру людей бронзової доби
Астрономи виявили найшвидшу «зірку-втікачку» у Чумацькому ШляхуАстрономи виявили найшвидшу «зірку-втікачку» у Чумацькому Шляху
Мільярди людей зіткнуться з потенційно смертельною спекою до 2100 року – вченіМільярди людей зіткнуться з потенційно смертельною спекою до 2100 року – вчені
Три американські компанії збудують космічний корабель для доправлення людей на МісяцьТри американські компанії збудують космічний корабель для доправлення людей на Місяць
Китай відправить людей на Місяць до 2030 року – вченіКитай відправить людей на Місяць до 2030 року – вчені
Вчені розповіли, що відбувається з мозком людей у комі перед смертюВчені розповіли, що відбувається з мозком людей у комі перед смертю
NASA назвала імена астронавтів, які вирушать в місію на МісяцьNASA назвала імена астронавтів, які вирушать в місію на Місяць
Последние новости

Подгружаем последние новости