Стали відомі причини відставки голови Світового банку

Понад 50 відсотків усієї економічної допомоги, наданої Україні з початку війни, пройшло через Світовий банк, інформує ZN.ua.

Стали відомі причини відставки голови Світового банку
© africanliberty.org

Стало відомо, що спричинило заяву Президент Світового банку Девіда Малпаса про те, що він достроково залишає свою посаду. Про це повідомляє Financial Times.

Зазначається, що Малпасс залишає посаду на тлі постійної критики щодо його реакції на зміну клімату за часів його головування.

Торік США та інші великі акціонери Світового банку чинили тиск на установу, щоб вона активізувала зусилля щодо вирішення глобальних проблем, включаючи зміну клімату.

Цей тиск посилився після того, як на конференції у вересні Малпасс відмовився сказати, чи вірить він у антропогенні зміни клімату.

Нагадаємо, Девід Малпасс заявив про те, що він достроково залишить свій пост наприкінці червня, тобто майже за рік до закінчення терміну його повноважень.

У своєму листі до співробітників Малпасс зазначив, що, його відставка у червні співпаде із закінченням фінансового року банку, "наступні кілька місяців" дадуть "хорошу можливість для безперешкодної зміни керівництва".

Світовий банк — кредитно-фінансова установа, заснована 1945 року, є однією з найбільших у світі, що надає допомогу з метою розвитку.

Загалом, понад 50 відсотків усієї економічної допомоги, наданої Україні з початку війни, пройшло через Світовий банк.

У перші ж дні війни Світовий банк мобілізував для України екстрене фінансування на суму понад $700 млн

Лише з початку зими:

12 грудня Світовий банк виділив Україні 1,7 мільярда доларів.

21 грудня 2022 року Світовий банк схвалив додатковий пакет фінансової допомоги Україні на загальну суму $610 мільйонів. Кошти виділять для вирішення термінових потреб у допомозі та відновленні нашої держави.

24 грудня 2022 року стало відомо про те, що Україна отримає від Світового банку позику в $500 мільйонів під гарантії Великобританії.

10 лютого 2023 року Світовий банк схвалив перший грант у $50 мільйонів на ремонт українських доріг.

За матеріалами: The Financial Times /

Лія Ільченко, ZN.ua

Интересные новости
7 привычек, приводящих к бедности
Ставки по депозитам с нового года понизят
Банк Barclays опубликовал разгромный отчет по состоянию экономики Украины. #Євромайдан
"Проминвестбанк" рухнул? ФОТО
Потребительская корзина в Украине по нормам ЕС должна составить 15 тыс. грн., - эксперт
Блок рекламы


Похожие новости

Середня заробітна плата в Україні виросла, але радіти зарано: названо причиниСередня заробітна плата в Україні виросла, але радіти зарано: названо причини
Фонд гарантування вдруге спробує продати активи «Банку Фінанси та Кредит» за 2,2 млрдФонд гарантування вдруге спробує продати активи «Банку Фінанси та Кредит» за 2,2 млрд
НБУ збільшив продаж валюти на міжбанку майже на $50 мільйонівНБУ збільшив продаж валюти на міжбанку майже на $50 мільйонів
Нацбанк дав полякам півроку на продаж «Ідея Банку»Нацбанк дав полякам півроку на продаж «Ідея Банку»
Колишній офіс російського Сбербанку продали за 84 мільйониКолишній офіс російського Сбербанку продали за 84 мільйони
Митники і волонтери стали заручниками “сирого” електронного декларування гумдопомоги – волонтерМитники і волонтери стали заручниками “сирого” електронного декларування гумдопомоги – волонтер
Фонд гарантування 14-й раз виставив на продаж офіс банку «Січ»Фонд гарантування 14-й раз виставив на продаж офіс банку «Січ»
Георгієва стала єдиним кандидатом на посаду голови МВФ на наступний термінГеоргієва стала єдиним кандидатом на посаду голови МВФ на наступний термін
Міжнародні резерви Нацбанку виросли до нового історичного рекордуМіжнародні резерви Нацбанку виросли до нового історичного рекорду
Банки стали частіше блокувати картки та перекази українців - експертБанки стали частіше блокувати картки та перекази українців - експерт
Последние новости

Подгружаем последние новости