НБУ запровадить нові обмеження для обмінників: як це вплине на курс валют

Нацбанк продовжить запроваджувати обмеження для обмінників в Україні. Тиждень тому їм заборонили виставляти на табло поточний курс валют, але це не єдине нововведення, яке підготував регулятор.

НБУ запровадить нові обмеження для обмінників: як це вплине на курс валют

НБУ готується запровадити фіксований курс, а також скоротити кількість обмінників. Зокрема, на ринку можуть залишитися лише обмінники, які орієнтуватимуть на курс державного ПриватБанку.

У майбутньому також очікуються введення заборон на реклами курсу в інтернеті та запровадження штрафних санкцій за порушення регуляторних норм.

Вітчизняні обмінники працюють майже не сплачуючи податки. За підрахунками Нацбанку, у середньому обмінний пункт сплачує 165 грн податку на прибуток на місяць. Тепер обмінники змусять платити податки, а за наближеного курсу до банківського клієнтів у них стане менше, а маржинальність бізнесу зменшиться.

НБУ запровадить нові обмеження для обмінників: як це вплине на курс валют
Якщо раніше небанківські фінансові установи (обмінники) штучно завищували курс долара та спекулювали на курсі, то зараз Нацбанк робить все для того, щоб обмін валюти був максимально прозорим.

На сьогоднішній день інформацію про поточний курс валют обмінники повідомляють клієнтам виключно в касах, показуючи відповідні документи – копії наказу (розпорядження) про встановлення курсів купівлі та продажу іноземних валют.

Раніше повідомлялося, що долар та євро в обмінниках впали нижче за 40 гривень.


Лобанова Єлизавета, Тудей

Последние новости

Подгружаем последние новости