Лічильники на тепло та воду встановлюватимуть за новими правилами: що зміниться у нарахуванні комуналки

Термін встановлення лічильників тепла та води можуть змістити на два роки. При цьому жодних штрафних санкцій за їхнє невстановлення не буде. У будинках, де прилади обліку вже встановлені, під час воєнного стану дозволяється не знімати показання лічильників, якщо їхні дані не передаються дистанційно. А плату за комуналку нараховуватимуть по-іншому.

Українцям готують нові правила встановлення лічильників на тепло та воду: комуналку нараховуватимуть по-іншому

Такий законопроект №7589, яким вносяться зміни до Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", зареєстрували у Верховній Раді.

Згідно з чинним законом, у кожному багатоквартирному будинку мають бути встановлені колективні лічильники тепла і води. Прилади обліку встановлюються за кошт обслуговуючих компаній. Для тих компаній, які не встановлять лічильників вчасно, передбачено штрафні санкції.

Однак, якщо поправки, які містить зареєстрований законопроект №7589, будуть прийняті, то термін встановлення лічильників тепла і води відсунуть на два роки - до 1 серпня 2024 року. І природно, що протягом цих двох років жодних штрафних санкцій за невстановлені лічильники не застосовуватимуть .

Українцям готують нові правила встановлення лічильників на тепло та воду: комуналку нараховуватимуть по-іншому

Що іще передбачено законопроектом?

  • Перевірку лічильників у воєнний час не проводитимуть. Її відкладуть на післявоєнний період.
  • З лічильників, які вже встановлені у багатоквартирних будинках, у період воєнного стану можна буде не знімати показань.
  • У перші три місяці після скасування воєнного стану представник підприємства, що надає комунальні послуги, має зняти показання лічильника. Вони будуть вихідними для подальшого нарахування.
  • Плату за комуналку (тепло і воду) мешканцям будинку нараховуваьимуть по-іншому.

Як мешканцям будинку нараховуватимуть плату за воду і тепло під час війни?

  • Рахунки за тепло формуватимуть на основі методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг. Цю методику затверджено Мінрегіоном. При цьому рахунок за опалення залежатиме, зокрема, від температури повітря на вулиці.
  • За аналогічною методикою розраховуватиметься і плата за воду для мешканців, які не мають квартирних лічильників води, або які не передають показання своїх лічильників.
  • Для тих мешканців, у яких встановлені в квартирах лічильники води, плата за воду нараховуватиметься за їхніми показаннями.

Нагадаємо, нещодавно НБУ погіршив свій прогноз щодо інфляції та інших економічних показників на найближчі роки. Аналітики Нацбанку вважають, що владі доведеться вдатися до збільшення тарифів на комуналку, щоби зменшити навантаження на бюджет.


Марченко Любов, Тудей

Интересные новости
ПриватБанк подвоїв комісію за перекази між карткамиПриватБанк подвоїв комісію за перекази між картками
Євросоюз та Україна підписали меморандум щодо макрофінансової допомоги у €5 млрдЄвросоюз та Україна підписали меморандум щодо макрофінансової допомоги у €5 млрд
Газ для опалення в Україні не будуть використовуватиГаз для опалення в Україні не будуть використовувати
Податки для ФОП: на скільки зросте ставка ЄСВПодатки для ФОП: на скільки зросте ставка ЄСВ
Мінімальні пенсії для деяких українців стали вищими за 7 тисяч гривеньМінімальні пенсії для деяких українців стали вищими за 7 тисяч гривень
Блок рекламы


Похожие новости

ФОП з наступного року працюватимуть за новими правиламиФОП з наступного року працюватимуть за новими правилами
Українські біженці у Німеччині здивовані новими цінами на продукти: що подорожчало найбільшеУкраїнські біженці у Німеччині здивовані новими цінами на продукти: що подорожчало найбільше
McDonald’s відкривається з новими цінами: усе буде дорожчеMcDonald’s відкривається з новими цінами: усе буде дорожче
Зеленський і Байрактар обговорили будівництво заводу «Байкар» в УкраїніЗеленський і Байрактар обговорили будівництво заводу «Байкар» в Україні
Польща та Україна розглядають можливість будівництва трубопроводу для перекачування оліїПольща та Україна розглядають можливість будівництва трубопроводу для перекачування олії
НБУ оновлює валютні обмеження в Україні, що зміниться з 6 вересня: "Переказувати іноземну валюту..."НБУ оновлює валютні обмеження в Україні, що зміниться з 6 вересня: "Переказувати іноземну валюту..."
У Києві затвердили тарифи на опалення та гарячу водуУ Києві затвердили тарифи на опалення та гарячу воду
Тарифи на воду з 1 вересня: скільки треба буде платитиТарифи на воду з 1 вересня: скільки треба буде платити
Допомога переселенцям: що зміниться з 1 вересняДопомога переселенцям: що зміниться з 1 вересня
В Україні прогнозується зниження цін на первинне житло: як зміниться вартість квартирВ Україні прогнозується зниження цін на первинне житло: як зміниться вартість квартир
Последние новости

Подгружаем последние новости