Півмільярда на арктичний дизель для армії взяв новачок із пулу «Трейд Коммодіті»

Міністерство оборони України 9 лютого за результатами тендеру замовило ТОВ «Фірма «Фідея» арктичного дизельного палива на 544,60 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До травня поставлять 17 300 т дизпалива ДТ-З-К5 класу 2 від ВАТ «Мозирський нафтопереробний завод» (Білорусь) або ДП-Арк-Євро5-В0 від ПАТ «Укртатнафта» по 31 480 грн. за тонну. Воно має бути виготовлене не раніше листопада 2017 року.

Раніше цієї зими Міноборони купувало арктичний дизель на 6-8% дешевше: у січні – по 29 370-29 669 грн./т, у грудні – по 29 153-29 497 грн./т.

Передбачено забезпечення виконання договорів у розмірі 5%.

Сума угод на 0,06% нижча від загальної очікуваної вартості закупівлі в 544,95 млн грн.

Дніпровська «Фідея» зі статутним капіталом 1 тис грн. отримала підряди без аукціонів, бо ніхто більше не прийшов на торги. Вона вперше виграла державний тендер.

За даними «YouControl», фірму в березні 2017 року заснувала Марина Щиголева з Дніпра.

Згідно документів тендерної пропозиції, у червні того ж року вона продала «Фідею» Олені Соловей із Запорізької області, котра володіє ТОВ «Іст-Март» із Кам’янського, у якому також прописані фірмі «Трейд коммодіті» і «Август пром» з групи Адамовського-Грановського.

Після Соловей засновницею «Фідеї» стала дніпровчанка Юлія Шведченко. Як повідомив проект «Викривач», колись Шведченко шукала роботу бухгалтера, а зараз продає одяг і працює інструктором з водіння. На питання журналістів про «Фідею» вона не відповіла і порадила звертатися до її юристів.

«Фідея» для підтвердження досвіду подала на тендер Міноборони документи про реалізацію палива ТОВ «Євростандарт» Світлани Самсонової і ТОВ «ОНК-Груп» Віктора Мілевського, а також із дніпровським ТОВ «Нафто-Трейд» Дениса Щербини і Руслана Губицького, помічників екс-нардепа Юрія Литвина. Ці компанії тримають рахунки у банку «Південний», із яким також веде справи «Трейд Коммодіті».

Видання «EnKorr» і «НафтоРинок» пишуть, що «Фідея» входить у пул «Трейд Коммодіті», здійснюючи імпортне оформлення морських партій дизелю в Миколаєві.

За словами директора «Консалтингової групи А-95» Сергія Куюна, 75% авіаційного палива, що ввозиться в Україну через порт Миколаєва, не виїжджає звідти залізницею. Він стверджує, що «йде змішування газу і дизельного палива. Враховуючи п’ятиразову різницю в акцизі, змішування низькоакцизного гасу з ДП і подальший продаж цього продукту як дизпалива, звісно ж, робить економіку кращою».

Нагадаємо, торік у справі щодо поставок «Трейд Коммодіті» палива для армії НАБУ затримувало одного з інвесторів компанії Володимира Трофименка, головного тендерника армії Володимира Гулєвича та замміністра оборони Ігоря Павловського.

Іншим інвестором «Трейд Коммодіті» є Андрій Адамовський, бізнес-партнер впливового нардепа від «Блоку Петра Порошенка» Олександра Грановського. Адамовський має робочий кабінет у бізнес-центрі «Євразія» у офісному приміщенні, перед входом до якого висить табличка «Приймальня народного депутата Олександра Грановського».

Група Грановського («Трейд Коммодіті», «Август Пром», «Газтрейд», «Мета Оіл», «Торум», «Фідея») почала отримувати паливні підряди Міноборони у листопаді 2015 року. Відтоді армія уклала з цими фірмами угод на 2,73 млрд грн. із загальної суми за цей період у 4,38 млрд грн.
!

Если для Вас конкретно эта новость оказалась важной или интересной - пожалуйста, поделитесь ею в своей любимой социальной сети с помощью кнопок, расположенных под этим текстом. Это поможет нам в будущем делать более качественную подборку материалов, исходя из Ваших потребностей\интересов.
Коды для вставки в блог\форум

blog comments powered by Disqus


Вспомним другие новости из этого раздела?


Финансы

←+Ctrl+→

Интересные новости
Корейская Posco Daewoo купила зерновой терминал в НиколаевеКорейская Posco Daewoo купила зерновой терминал в Николаеве
Верховный Суд признал незаконной ликвидацию ЗлатобанкаВерховный Суд признал незаконной ликвидацию Златобанка
НБУ заявил, что у него незаконно отобрали зерновой терминал "Бориваж"НБУ заявил, что у него незаконно отобрали зерновой терминал "Бориваж"
Херсонский арбуз решили запатентоватьХерсонский арбуз решили запатентовать
ЕИБ может выделить деньги на реконструкцию трассы Киев-ОдессаЕИБ может выделить деньги на реконструкцию трассы Киев-Одесса
Блок рекламы


Похожие новости

Новачок з орбіти екс-комунальника виграв 104 мільйони на дороги Кам’янського
«Богдан» поставив Києву тролейбусів на півмільярда з двигунами заводу у Росії, який працює на російську армію
«Новачок» Дерипаски узяв третину мільярда на таємний ремонт траси до кордону з Угорщиною
«ОККО» і «комодівці» отримали більшість з 1,3 мільярда на дизель для армії
«Тролі» Грановського знову не змогли знести через АМКУ «валютну формулу» дизельних торгів залізниці«Тролі» Грановського знову не змогли знести через АМКУ «валютну формулу» дизельних торгів залізниці
Угрупування «Трейд коммодіті» за рік «набодяжило» на керосині 400 мільйонів несплачених акцизівУгрупування «Трейд коммодіті» за рік «набодяжило» на керосині 400 мільйонів несплачених акцизів
Мерія Житомира планує збудувати сонячну електростанцію за кредитно-грантові півмільярдаМерія Житомира планує збудувати сонячну електростанцію за кредитно-грантові півмільярда
Чехи Путіна поставлять на АЕС свого та словенського обладнання на півмільярда
Новачок за 132 мільйони продав тюремникам рибу на 10% дорожче від минулого року
«Трейд Коммодіті» намагалося розірвати договір з Міноборони, щоб не постачати тисячу тон палива
Последние новости

Подгружаем последние новости