Росія збільшує експорт нафти морем — Bloomberg

Попри заяви про скорочення видобутку, реальні цифри свідчать про інше.

Потоки російської сирої нафти на міжнародні ринки досі не демонструють жодних ознак скорочення видобутку, на якому наполягає країна, повідомляє Bloomberg, інформує ZN.ua.

Зокрема, за даними проведеного виданням регулярного аналізу, чотиритижневі середні морські поставки зростають шостий тиждень поспіль і наближаються до 4 мільйонів барелів на день.

З початку квітня потоки зросли на 15% та досягли нового максимуму за період, відколи Bloomberg почав детально їх відстежувати на початку 2022 року.

Майже вся російська нафта надходить до Китаю та Індії, обсяги поставок до Азії зросли до нового максимуму.

У березні Росія пообіцяла скоротити видобуток нафти на 500 тисяч барелів на день у відповідь на санкції Заходу та обмеження цін на її нафту.

Згодом скорочення було підтримали і декілька російських партнерів ОПЕК+.

Однак, очевидно, що скорочення не було здійснене. Потоки сирої нафти на міжнародні ринки продовжують зростати і на сьогодні вони більш, ніж на 1,2 мільйона барелів на день перевищують показники кінця минулого року.

Деякі аналітики припускають, що Росія, можливо, використала для підтримки потоків запаси, однак країна має обмежені сховища в портах, тоді як резервуари на родовищах, нафтопереробних заводах і насосних станціях потрібні для їх нормальної роботи, що робить малоймовірним їх використання таким чином упродовж тривалого часу.

Незважаючи на зростання потоків сирої нафти з країни, обмеження «Групи семи» на ціни російської нафти успішно перекриває доступ країни до нафтодоларів, заявляли у Міністерстві фінансів США, після того, як Москва визнала «проблеми» з державними доходами.

Найбільше сирої нафти Росія перевозить на суднах, що прямують до Китаю та Індії, дещо меншими, за даними видання, є потоки до Туреччини. Ще низка суден не вказали кінцевий пункт призначення.

Водночас, морський експорт Росії до європейських країн впав до 63 тисяч барелів на день, причому єдиним пунктом призначення є Болгарія.

Як повідомлялось, у квітні Росія експортувала більше нафти, ніж за будь-який місяць з моменту її повномасштабного вторгнення в Україну минулого року. При цьому, майже 80% поставок сирої нафти припадає на Китай та Індію.


Микита Ткаченко, ZN.ua

Интересные новости
7 привычек, приводящих к бедности
Ставки по депозитам с нового года понизят
Банк Barclays опубликовал разгромный отчет по состоянию экономики Украины. #Євромайдан
"Проминвестбанк" рухнул? ФОТО
Потребительская корзина в Украине по нормам ЕС должна составить 15 тыс. грн., - эксперт
Блок рекламы


Похожие новости

Валютний виторг від експорту чорних металів зріс на 17%Валютний виторг від експорту чорних металів зріс на 17%
Китайський експорт до рф впав через загрозу санкцій США — BloombergКитайський експорт до рф впав через загрозу санкцій США — Bloomberg
USDA порадувало своїм прогнозом щодо українського зернового експортуUSDA порадувало своїм прогнозом щодо українського зернового експорту
Західні країни сприяють майже всьому морському експорту російського СПГ — The TimesЗахідні країни сприяють майже всьому морському експорту російського СПГ — The Times
Росіяни пошкодили сьогодні ТЕЦ, яка заживлює обласний центрРосіяни пошкодили сьогодні ТЕЦ, яка заживлює обласний центр
Митниця визначила хто найбільше привозить в Україну та куди найбільше експортуютьМитниця визначила хто найбільше привозить в Україну та куди найбільше експортують
Чистий прибуток Укрнафти за 2023 рік склав 23,6 мільярдаЧистий прибуток Укрнафти за 2023 рік склав 23,6 мільярда
Індія сприяє скороченню доходів росії від продажу нафтиІндія сприяє скороченню доходів росії від продажу нафти
Іспанія наздоганяє Польщу за обсягами українського експортуІспанія наздоганяє Польщу за обсягами українського експорту
Страйк на кордонів не шкодить польським товарам: експорт з України обвалився, а імпорт з Польщі навпакиСтрайк на кордонів не шкодить польським товарам: експорт з України обвалився, а імпорт з Польщі навпаки
Последние новости

Подгружаем последние новости