Молдова красиво переграє Газпром з поставками газу: Україна також отримає свої плюси

Газ з Молдови вже почав надходити в українські підземні сховища, інформує ZN.ua.

Молдова красиво переграє Газпром з поставками газу: Україна також отримає свої плюси

Молдовська державна компанія Energocom тепер зможе купувати й продавати газ на ринку Румунії. Про це повідомляється на сайті компанії.

Відповідний дозвіл компанія отримала від румунської Національної агенції з регулювання енергетики.

Відзначається, що Energocom зареєстрована також на регіональній платформі бронювання та має доступ до газосховищ в Україні. Наприкінці вересня Energocom вже закупив 15 млн кубометрів газу двома партіями. Його спрямують до сховища в Україні, як резервного, на випадок перебою з постачанням.

Нагадаємо, "Газпром" на третину зменшив поставки газу Молдові у жовтні. Фактично, повторилася ситуація жовтня минулого року, коли постачання газу "Газпром" також скоротив на 30%.

Різниця в тому, що цього року Молдова має контракт, якого треба дотримуватися.

Проте, у заяві, розміщеній в Telegram, "Газпром" заявив, що Молдова "регулярно порушує положення контракту", і що РФ залишила за собою право вийти з угоди "в будь-який момент".

Однак відомо, що державна енергетична компанія Молдови у вересні виплатила залишок простроченого авансового платежу російському "Газпрому", щоб газовий монополіст не припиняв поставки з 1 жовтня.

Водночас Молдова має борг, який виник внаслідок оборудки, яку РФ реалізувала в цій країні з газом для Придністров'я. У результаті Росія навісила на Молдову борг, який вже складає 7,5 млрд доларів.

Ще одна причина, на якій спекулює "Газпром", вказуючи це як підставу для зменшення поставок до Молдови, це відмова української сторони приймати російський газ на ГВС "Сохранівка", що опинилася на окупованій території.

Поставки газу через "Сохранівку", це була ще одна оборудка, за прикладом гаду для Придністров'я. Але цього разу передбачалося, що Україна фактично нестиме зобов'язання за газ, який відбиратиме ЛНР.

Але з газом для ЛНР такий фокус не пройшов. Україна заявила про обставини непереборної сили через втручання окупаційних сил у технологічні процеси, зміни режимів роботи об’єктів ГТС, включно з несанкціонованими відборами газу з транзитного потоку.

Натомість Україна запропонувала Росії перенаправити транзит, який йде у Європу, на точку з’єднання "Суджа", яка знаходиться на контрольованій Україною території. Але Росія відмовилася, вочевидь розраховуючи, що Україна поновить транзит через "Сохранівку".

Більше того, "Газпром" перестав використовувати навіть вже сплачені та заброньовані потужності української ГТС на точці з'єднання "Суджа".

Нагадаємо також, що наприкінці вересня Україна і Молдова відкрили віртуальний реверс. Це створило шлях до транспортування природного газу Трансбалканським коридором, потенційною потужністю до 20 млрд куб. м на рік, в обох напрямках.

Крім того, Молдова обрала сім компаній, які будуть забезпечувати її газом, якщо "Газпром" припинить постачання.

Глава РФ Путін, який, судячи з його заяв, особисто керує газовими оборудками РФ, вчергове всіх "переграв".

З 1 жовтня між Грецією та Болгарією запрацював газопровід, який може постачати неросійський газ до Сербії, Північної Македонії, Румунії й далі Молдови та України.

Крім того, від 1 жовтня газ із норвезького шельфу почав транспортуватися до Польщі нещодавно відкритим Балтійським газопроводом (Baltic Pipe).

За матеріалами: ZN.UA /

Лія Ільченко, ZN.ua

Интересные новости
Мільйонери масово покидають Британію та Китай — дослідженняМільйонери масово покидають Британію та Китай — дослідження
Tether представила новий стейблкоїн, Deutsche Telekom займеться майнінгом: що нового на ринкуTether представила новий стейблкоїн, Deutsche Telekom займеться майнінгом: що нового на ринку
В Yasno назвали умову, за якої взимку не буде відключень світла
Блок рекламы


Похожие новости

Україна хоче отримати всі заморожені активи рф, а не лише прибутки від них — Мін'юстУкраїна хоче отримати всі заморожені активи рф, а не лише прибутки від них — Мін'юст
З лютого 2022 року Україна залучила близько $72 млрд бюджетної підтримки від країн G7 та ЄСЗ лютого 2022 року Україна залучила близько $72 млрд бюджетної підтримки від країн G7 та ЄС
USDA порадувало своїм прогнозом щодо українського зернового експортуUSDA порадувало своїм прогнозом щодо українського зернового експорту
Банки Казахстану також припиняють працювати з російськими картками «Мір»Банки Казахстану також припиняють працювати з російськими картками «Мір»
Україна збільшила виплавку сталі за рік на чверть, – WorldsteelУкраїна збільшила виплавку сталі за рік на чверть, – Worldsteel
Збільшення видобутку газу: "Укргазвидобування" запустило дві нові свердловиниЗбільшення видобутку газу: "Укргазвидобування" запустило дві нові свердловини
Міжнародна організація закликала владу України скасування заборони на експорт газу з УкраїниМіжнародна організація закликала владу України скасування заборони на експорт газу з України
В січні Україна збільшила експорт і імпорт товарів: названо топ – 3 торговельно успішних категорійВ січні Україна збільшила експорт і імпорт товарів: названо топ – 3 торговельно успішних категорій
ЄС готується зупинити транзит російського газу через Україну — ЗМІЄС готується зупинити транзит російського газу через Україну — ЗМІ
Україна не у повному обсязі виконала план з погашення держборгу в 2023 роціУкраїна не у повному обсязі виконала план з погашення держборгу в 2023 році
Последние новости

Подгружаем последние новости