5 порад, як при купівлі б/в авто самостійно “вичислити“ поганий мотор

Як відомо, двигун – це "серце" автомобіля. Але згодом будь-який силовий агрегат починає давати збої, ламається. Сьогодні ми розповімо про те, як самостійно, передчасно не залучаючи спеціаліста, визначити, що двигун має ті чи інші проблеми.

5 порад, як при купівлі б/в авто самостійно “вичислити“ поганий мотор

1. Слухаємо звуки

Досвідчені водії знають, що дещо про те, в якому стані перебуває двигун, можна дізнатися за звуками, які він видає. Важливо, щоб двигун був холодним. Інакше навряд чи щось вдасться визначити.

Зверніть увагу на те, що при пуску холодного двигуна не повинно бути стукоту гідрокомпенсаторів. Ми навіть сказали б сильного цокоту. Але в перші секунди роботи силового агрегату (поки у компенсатори не набралося мастило), це допускається (якщо звук пропадає буквально через пару оборотів коленвала).

Якщо ви почули стукіт поршнів, то, мабуть, між деталями збільшилися зазори, а гуркіт ланцюга приводу ГРМ недвозначно натякає на проблеми з гідронатягувачем.

Пам'ятайте, що двигун повинен працювати тихо та рівномірно, поступово знижуючи оберти. І врахуйте, що деякі хитрі продавці в гонитві за грошима "маскують" небезпечні стуки двигуна спеціально влаштованої простою несправністю.

2. Подивимося, що там усередині мотора

При купівлі б/в автомобіля досвідчені автомобілісти за допомогою ліхтарика перевіряють через отвір у клапанній кришці, чи немає в порожнині головки блоку циліндрів чорних відкладів мастила, що закоксувалося. Поверхня має бути світлою, нехай навіть коричневого кольору, але без товстого шару відкладень.

Деякі автомобілісти до маслозаливної горловини щільно прикладають рукавичку, і якщо вона надується, то розчаровано хитають головою. Це означає, що у двигуна дуже великий прорив газів через поршневі кільця в картер.

3. Подивимося щуп

Про стан двигуна можна багато дізнатися по моторному мастилу. Звичайно, перед продажем автомобіля можна моторне мастило долити, замінити, але це виглядає підозріло і може злякати потенційного покупця.

Моторна олія надто рідка? Це погана ознака. Значить, у мастило потрапив бензин чи дизель. На щупі є дивна жовта або біла емульсія? Це ознака, що в мастило потрапив антифриз.

5 порад, як при купівлі б/в авто самостійно “вичислити“ поганий мотор

4. Подивимося на двигун

Досвідчені водії кажуть, що під час продажу вживаних автомобілів часто двигуни миють для того, щоб приховати потіки мастила або антифризу. Деякі продавці роблять це недбало, без належної ретельності і тому у них руки не доходять до того, щоб помити задню частину мотора. Звідси висновок – уважно за допомогою ліхтарика та дзеркала огляньте задню частину силового агрегату.

Якщо двигун покритий невеликим шаром сухого пилу, то, мабуть, із ним нічого спеціально не робили. Або ж продавець має талант маскувати сліди свого втручання.

5. Колір вихлопу

Дуже корисно звернути увагу на колір диму із вихлопної труби. Сизий і блакитний дим може свідчити про підвищену витрату мастила. Чорний вихлоп – це якась проблема із паливною системою.

За цими ознаками можна самостійно визначити, що з двигуном не все гаразд. Але остаточний "діагноз", звісно, має поставити фахівець.

Нагадаємо, раніше ми розповіли про те, як визначити, що залив підроблене моторне мастило.


Максимов Віталій, Тудей

Интересные новости
АН-158: новая украинская "ласточка". ФОТО
Введены новые правила прохождения техосмотра в Украине
Рейтинг самых успешных и провальных авто в киноРейтинг самых успешных и провальных авто в кино
Италия признала украинские водительские права
Самые красивые и сексуальные девушки Московской выставки Мото Парк 2008
Блок рекламы


Похожие новости

Попит українців на вживані авто із США суттєво зріс. Які марки обирають в УкраїніПопит українців на вживані авто із США суттєво зріс. Які марки обирають в Україні
ТОП-10 вживаних авто з найнижчою витратою пального
Двигун 100-річного автомобіля завели після 74 років на звалищі (відео)
Проблем на дорозі точно не буде: названо 5 найкращих автомобілів для новачківПроблем на дорозі точно не буде: названо 5 найкращих автомобілів для новачків
Педаль акселератора Cybertruck може застрягати у підлозі. Tesla призупинила відвантаження автоПедаль акселератора Cybertruck може застрягати у підлозі. Tesla призупинила відвантаження авто
Кріштіану Роналду спустив на авто мільйони: якими машинами володіє зірка футболу (фото)Кріштіану Роналду спустив на авто мільйони: якими машинами володіє зірка футболу (фото)
На кордоні Польщі і України заблоковано 500 авто – є черги і на інших кордонахНа кордоні Польщі і України заблоковано 500 авто – є черги і на інших кордонах
Розмитнення авто в «Дії»: що є в законопроєкті, який підтримав комітет ВРУРозмитнення авто в «Дії»: що є в законопроєкті, який підтримав комітет ВРУ
Україна запропонує Румунії побудувати автобан біля кордонуУкраїна запропонує Румунії побудувати автобан біля кордону
Німці назвали найнадійніші автомобілі року, що минає: на основі даних техогляду 10 мільйонів автоНімці назвали найнадійніші автомобілі року, що минає: на основі даних техогляду 10 мільйонів авто
Последние новости

Подгружаем последние новости