Аеропорт "Ужгород" найближчим часом не відкриють

Всупереч повідомленням про швидке відновлення роботи аеропорту в столиці Закарпаття, що з'явилось у ЗМІ, аеропорт "Ужгород" у найближчі місяці не відкриють. Для відновлення польотів поки що немає ні технічних, ні політичних причин.

Аеропорт “Ужгород“ не відкриють: Європа не дає добро

Українців, які повірили у швидке відкриття авіасполучення України з Європою, розчарував голова Закарпатської ОВ Віктор Микита. У своєму Facebook чиновник написав спростування інформації про підготовку відкриття аеропорту, яка з'явилася в ЗМІ.

Наразі про відновлення роботи аеропорту не може бути й мови, каже голова ОВА. По-перше, тому, що небо над Україною закрите через війну. А для запуску рейсів до Єврооюзу потрібно мати документи, підписані з обох сторін. По-друге, аеропорт не готовий до запуску міжнародних рейсів технічно. Його технічні параметри не відповідають вимогам, що висуваються до європейських повітряних гаваней.

"Світлосигнальна система, злітна смуга та інші елементи інфраструктури не готові приймати регулярні рейси", - наголосив чиновник.

Аеропорт “Ужгород“ не відкриють: Європа не дає добро

При цьому він зазначив, що технічні роботи справді проводяться в аеропорту, щоби підготувати його до роботи, як тільки це стане можливим. У відновленні аеропорту беруть участь Украерорух, СБУ, ДСНС, а також провідні фахівці з приватних пасажирських і вантажних перевезень. Вони консультують інженерів, які працюють над облаштуванням аеропорту.

"Але ми говоримо про процес - довготривалий і системний. Тому зараз заяви про відновлення роботи аеропорту - це не більше, ніж бажання та наміри", - додав Віктор Микита.

Нагадаємо, раніше з'явилася інформація з посиланням на голову Закарпатської облради Володимира Чубірка про те, що аеропорт "Ужгород" нібито відновить свою роботу не пізніше ніж через кілька місяців. У повідомленні також говорилося, що Закарпатська облрада виділила на відновлення аеропорту 26 мільйонів гривень. Крім того, повідомили, що перші рейси з відновленого аеропорту відбудуться до Мюнхена, Відня і Праги.

Але, очевидно, Закарпатська облрада та Закарпатська ОВ мають різні джерела інформації. І облрада випадково видала бажане за дійсне.


Марченко Любов, Тудей

Последние новости

Подгружаем последние новости