Перед банкрутством «Авант-Банку» нардеп Савченко викупив його офіс

avantbankУ кінці 2015 року перед тим, як ПАТ «Авант-Банк» було віднесено до категорії неплатоспроможних, його офісну будівлю викупила фірма народного депутата Олексія Савченка, який раніше сам володів «Авант-Банком». Про це свідчать дані реєстру прав на нерухоме майно.

Йдеться про будівлю площею 4646 кв.м на виїзді з Києва в напрямку Козина по вул. Плещеєва, 10д. По документах вона значиться як центр сімейного дозвілля.

18 листопада листопада 2015 року її придбало ТОВ «88/99ТЬ», єдиним власником якого є народний депутат від Блоку Петра Порошенка Олексій Савченко. У грудні 2015 р. фірма Савченка передала будинок в іпотеку під 10 млн грн. «Асвіо Банку», який контролюють позафракційний нардеп Олександр Супруненко та його брат В’ячеслав.

Раніше в листопаді 2014 Київрада погодила «Авант-Банку» проект землеустрою для передачі ділянки на Плещеєва, 10д в довгострокову оренду на 15 років для експлуатації офісної будівлі. З відкритих джерел відомо, що тут знаходилась Київська регіональна дирекція «Авант-Банку».

29 січня 2016 р., через два місяці після викупу Савченком будівлі на вул. Плещеєва, 10д, Національний банк визнав «Авант-Банк» неплатоспроможним і ввів тимчасову адміністрацію.

При цьому з’ясувалося, що приблизно за рік до банкрутства «Авант-Банк» отримав майнові права на 455,90 млн грн. від «Дельта Банку». Це сталося за кілька днів до того, як НБУ визнав неплатоспроможним «Дельта Банк» і ввів туди тимчасову адміністрацію.

У 2011-2012 рр. співвласниками «Авант-Банку» були вищезгаданий Олексій Савченко, а також депутат Київради Олександр Ліщенко.

З травня 2012 року «Авант-банк» було перереєстровано на низку офшорів з Сейшельських та Віргінських островів.

Савченко офіційно до середини січня 2014 р. був головою наглядової ради. Разом з тим, у 2015 р. у прес-службі банку стверджували, що Савченко не має відношення до банку ще з травня 2012 року.

6 жовтня стало відомо, що президент Порошенко призначив Савченка головою Миколаївської облдержадміністрації з випробувальним терміном на 3 місяці.

Савченко, колишній убозівець, у 2012-2014 рр. був помічником нардепа Віталія Яреми, який після Євромайдану очолював Генеральну прокуратуру. У 2012 році помічником голови правління «Авант-Банку» працював син Віталія Яреми Валерій. Після Майдану син Яреми був призначений головою Департаменту реєстрації речових прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби. А «Авант банк» був включений до схеми отримання платежів від користувачів Реєстру майнових прав на нерухоме майно.

Партер Савченка по «Авант-банку» Олександр Ліщенко, авторитет на прізвисько «Ліча», є співвласником Троєщинського ринку через ТОВ «Ринок-1». Партнером Ліщенка по цьому базару є Віталій Присяжнюк, син Василя Присяжнюка, колишнього прокурора, звільненого за законом про люстрацію. Раніше співвласником Троєщинського ринку був кримінальний авторитет Валерій Прищик, якого вбили у 2003 році за невідомих обставин. На час проведення розслідування вбивства Прищика Василь Присяжнюк був заступником генерального прокурора, а Віталій Ярема – начальником управління МВС Києва. Убивцю Прищика так і не знайшли, а син екс-замгенпрокурора Присяжнюка став співвласником Троєщинського ринку.
!

Если для Вас конкретно эта новость оказалась важной или интересной - пожалуйста, поделитесь ею в своей любимой социальной сети с помощью кнопок, расположенных под этим текстом. Это поможет нам в будущем делать более качественную подборку материалов, исходя из Ваших потребностей\интересов.
Коды для вставки в блог\форум

blog comments powered by Disqus


Вспомним другие новости из этого раздела?


Финансы

←+Ctrl+→

Интересные новости
Суд обязал Украину выплатить нефтегазовой компании Коломойского 12,5 млн долларовСуд обязал Украину выплатить нефтегазовой компании Коломойского 12,5 млн долларов
Польский венчурный фонд bValue будет инвестировать в украинские стартапы. От 100 000 евро на ранних стадиях
Экспорт зерновых из Украины впервые превысил 50 млн тоннЭкспорт зерновых из Украины впервые превысил 50 млн тонн
На новой купюре в 50 фунтов будет изображен Алан ТьюрингНа новой купюре в 50 фунтов будет изображен Алан Тьюринг
Порошенко и Кононенко продали "Кузню на Рыбальском" за $300 млнПорошенко и Кононенко продали "Кузню на Рыбальском" за $300 млн
Блок рекламы


Похожие новости

Госфинмониторинг передал в прокуратуру дела об отмывании более 36 млрд гривенГосфинмониторинг передал в прокуратуру дела об отмывании более 36 млрд гривен
"Укртрансгаз" передал ГТС в эксплуатацию своей "дочке""Укртрансгаз" передал ГТС в эксплуатацию своей "дочке"
Суд отменил поручительство Коломойского перед Приватбанком на 9,2 млрд грнСуд отменил поручительство Коломойского перед Приватбанком на 9,2 млрд грн
АРМА передала квартиру Януковича в Киеве временному управляющемуАРМА передала квартиру Януковича в Киеве временному управляющему
“Укрлендфарминг” и агрохолдинг "Авангард" договорились о реструктуризации 4,4 млрд грн перед государственным “Ощадбанком”“Укрлендфарминг” и агрохолдинг "Авангард" договорились о реструктуризации 4,4 млрд грн перед государственным “Ощадбанком”
Перед выборами субсидии выдадут наличнымиПеред выборами субсидии выдадут наличными
Из Фортуна-банка перед банкротством вывели 2 млрд гривенИз Фортуна-банка перед банкротством вывели 2 млрд гривен
Уцелевшие каменные здания лагеря "Виктория" суд передал в распоряжение военныхУцелевшие каменные здания лагеря "Виктория" суд передал в распоряжение военных
Перед выходными Нацбанк укрепил курс гривныПеред выходными Нацбанк укрепил курс гривны
Microsoft стала самой дорогой компанией, опередив AppleMicrosoft стала самой дорогой компанией, опередив Apple
Последние новости

Подгружаем последние новости