Поліція розслідує поставку аеропорту «Жуляни» вживаних машин на 10 мільйонів фірмою Іванющенка-Хмельницького

Суд надав ревізорам Державної фінансової інспекції в місті Києві дозвіл на проведення позапланової ревізії діяльності КП «Міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни). Про це свідчить ухвала Солом’янського райсуду м. Києва від 16 травня.

Ревізори повинні дослідити законність закупівлі аеропортом прибиральних аеродромних автомобілів АСВ 4000 і встановити, чи нанесено збитки держбюджету і на яку суму через прийняття пропозиції ТОВ «Мастер-Авіа»; ким з комунального підприємства допущено порушення; чи виконаний договір.

Ревізія призначена за клопотанням слідчого Солом’янського відділу Нацполіції Києва. Досудовим розслідуванням встановлено, що у липні-грудні 2014 року службові особи аеропорту здійснили розтрату коштів при закупівлі прибиральних автомобілів. Це відбулося шляхом безпідставного відхилення більш вигідних та дешевших пропозицій виробників та акцепту пропозиції TOB «Мастер-Авіа», стверджує слідство. У підсумку аеропорт купив у цієї фірми не нові, а вживані автомобілі на суму 10,39 млн грн.

Нагадаємо, у 2014 році аеропорт «Київ» закупив за власні кошти три прибиральні автомобілі АСВ 4000 на базі шасі МАЗ 5434 або еквівалент загалом за 10,39 млн грн.

На один тендер подалися «Мастер-Авіа» і мінське ЗАТ «БелСТАТС»; на другий – «Мастер-Авіа» і ТОВ «Євромаш»; на третій – усі вказані вище три компанії і ТОВ «Архітектурно-будвельна група «ДЕДАЛ». В останньому пропозиції «Євромаш» та «БелСТАТС» були відхилені у зв’язку з відсутністю деяких документів в пропозиції, а також неналежним оформленням документів. У результаті із найнижчою пропозицію у трьох тендерах переміг «Мастер-Авіа». Зауважимо, що всі його конкуренти подавали свої пропозиції в доларах. Нагадаємо, що у 2014 році курс долара по відношенню до гривні зростав протягом року.

«Мастер-Авіа» спочатку контролювалась структурами народного депутата від Партії регіонів Василя Хмельницького, потім до компанії долучився народний депутат від Партії регіонів Юрій Іванющенко.

Так, засновниками ТОВ «Мастер-Авіа» є одеське ТОВ «Фріланс-Транс» (50%), ТОВ «КУА «Ніка-Інвест» (10,05%) і кіпрська компанія Master Avia Holdings (Cyprus) Limited (39,95%), бенефіціарним власником якої є екс-нардеп від Партії регіонів Василь Хмельницький.

Засновником ТОВ «Фріланс-Транс» є кіпрська компанія «Рекселмо Лтд», бенефіціарним власником якої значиться Віллем Мартінус Де Бір з ПАР. До жовтня 2014 року «Фріланс-Транс» був зареєстрований у Єнакієвому (Донецька обл.). Ця компанія була створена у 2011 році. Її засновником у 2011-2012 рр була кіпрська компанія «Ампезза Лімітед», що пов’язана з екс-нардепом від ПР Юрієм Іванющенком, яку потім змінила «Рекселмо Лтд».

Засновниками ТОВ «КУА «Ніка-Інвест» є ТОВ «Атвуд-Інвест» і компанія «Гампіона Лімітед» (Тортола). Бенефіціарними власниками КУА «Ніка-Інвест» значаться кіпріот Авраам Петрос і екс-депутат Київради, екс-директор «Жулян» (2009-2011) Денис Костржевський, бізнес-партнер Василя Хмельницького.

«Мастер-Авіа» у 2010 році отримало в оренду на 49 років аеропорт «Жуляни». Разом з тим, ця фірма була заснована тільки за два дні до оголошення конкурсу на право оренди.

Керівником КП «Міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни) з червня 2011 року є Олександр Нестеренко. Він же був головою комітету конкурсних торгів.
!

Если для Вас конкретно эта новость оказалась важной или интересной - пожалуйста, поделитесь ею в своей любимой социальной сети с помощью кнопок, расположенных под этим текстом. Это поможет нам в будущем делать более качественную подборку материалов, исходя из Ваших потребностей\интересов.
Коды для вставки в блог\форум

blog comments powered by Disqus


Вспомним другие новости из этого раздела?


Финансы

←+Ctrl+→

Интересные новости
Украина ввела спецпошлину на трубопроводный дизель и автогаз из РоSSииУкраина ввела спецпошлину на трубопроводный дизель и автогаз из РоSSии
Торговая война между Японией и Южной Кореей ударила по производству Samsung Galaxy Note 10Торговая война между Японией и Южной Кореей ударила по производству Samsung Galaxy Note 10
НАБУ пришло с обысками в офис ICU по делу "Роттердам+"НАБУ пришло с обысками в офис ICU по делу "Роттердам+"
Украинский тестировщик обокрал Microsoft на $10 млн. Он купил Tesla и виллу, но его арестовали
В Херсонской области задержали браконьера с креветками и крабами на сумму 345 тыс. гривенВ Херсонской области задержали браконьера с креветками и крабами на сумму 345 тыс. гривен
Блок рекламы


Похожие новости

НКРЭКУ компенсировала Ахметову 714 млн гривен за поставку энергии в ОРДОНКРЭКУ компенсировала Ахметову 714 млн гривен за поставку энергии в ОРДО
Киев войдет в отопительный сезон без договоров на поставку газаКиев войдет в отопительный сезон без договоров на поставку газа
В США из инкассаторской машины выпало на дорогу $600 тысяч
«Антонов» через Польщу купив канадську вітрову прибиральну машину за 14 мільйонів
Підлеглі Резніченка за 97 мільйонів купують заточену під Форд спецтехніку дешевше, ніж «філатовці» торік
«Селидіввугілля» віддасть 35 мільйонів за насоси по «задертих» на 30% цінах
Вінницькі шляховики повикидали «БППшників» і «Онур» з тендерів на 650 мільйонів по «заводській» схеміВінницькі шляховики повикидали «БППшників» і «Онур» з тендерів на 650 мільйонів по «заводській» схемі
АМКУ заборонив освітянам Оболоні зливати знайомим харчувальникам 29 мільйонів по «переговорці» (відео)
У Кличка дали 59 мільйонів на серверне обладнання і софт для системи оплати проїзду
ЄДАПС продав Мінюсту нових бланків на 169 мільйонів удвічі дорожче від старих
Последние новости

Подгружаем последние новости