Пиляти ЗАлК на металолом росіянам допомагав спонсор енергодарівської «Самооборони»

Металеве обладнання з ПАТ «Запорізького алюмінієвого комбінату» протягом 2015 року вивозити три фірми, до однієї з яких має відношення до спонсора Самооборони Володимира Сірка. Про це повідомляють «Наші гроші. Запоріжжя».

Соломянський райсуду м. Києва 26 серпня надав правоохоронцям доступ до речей та документів фігурантів справи про кримінальне порушення посадовими особами «ЗАлКу».

У червні 2015 року Господарського суду м. Києва своїм рішення передав Фонду державного майна 60,01% акції ПАТ «ЗАлК», які раніше належали російському холдингу «РУСАЛ». А на початку липня правоохоронці відкрили кримінальне провадження щодо розкрадання майна комбінату з використанням службового становища, скоєне групою осіб в особливо великих розмірах за попередньою змовою.

З матеріалів судової справи стало відомо, що в 2015 році з електролізного цеху алюмінієвого комбінату на метал вирізали 608 електролізорів. Загальна вага призначеного для утилізації обладнання складала близько 1200 тон міді і 6600 тон алюмінію. Частину цього металу встигли вивезти, а іншу частину лише підготували до транспортування.

Також, в травні 2015 року на заводі демонтували для продажу три ливарних конвеєра для розливки алюмінієвої гущі.

Крім цього слідство встановило, що керівництво ЗАлКу готує демонтаж і вивіз обладнання для виготовлення алюмінієвої катанки.

Для вивозу обладнання на метал керівництво заводу уклало договір з трьома фірмами – «Євромаш», «Дніпромет», «Буденергомонтаж ЛТД».

Єдиним засновником «Дніпроінмету» є «Євромаш», понад 90% якого належить британській «Burnaby Trading». Директором «Євромашу» значиться Сірко Віталій Олександрович. Обидві фірми зареєстровані за однією адресою в Дніпропетровську.

В свою чергу, співвласником енергодарського «Буденергомонтаж ЛТД» є Сірко Володимир Олександрович, раніше відомий як керівник місцевої організації «Партії регіонів», а нині один з спонсорів Самооборони, також допомагає військовим. Разом з ним допомагає армії його партнер по «Буденергомонтаж ЛТД» Олександр Шидловський.

В середині 2000-х ЗМІ відносили Сірко до однієї з груп, яка бореться за владу в Енергодарі, зазначаючи при цьому, що його підтримують дніпропетровські бізнес-структури.

Нагадаємо, в липні СБУ звинуватила «РУСАЛ» в незаконному демонтажі обладнання на 100 млн грн.

Нагадаємо, Україна в судах відмінила продаж росіянам акцій «ЗАлКу» через не виконання інвестиційних зобов’язань.
!

Если для Вас конкретно эта новость оказалась важной или интересной - пожалуйста, поделитесь ею в своей любимой социальной сети с помощью кнопок, расположенных под этим текстом. Это поможет нам в будущем делать более качественную подборку материалов, исходя из Ваших потребностей\интересов.
Коды для вставки в блог\форум

blog comments powered by Disqus


Вспомним другие новости из этого раздела?


Финансы

←+Ctrl+→

Интересные новости
Украина впервые за 15 лет выпустила евробонды в евроУкраина впервые за 15 лет выпустила евробонды в евро
Украина предложила Молдове свою ГТС для реверсных поставок газа из ЕСУкраина предложила Молдове свою ГТС для реверсных поставок газа из ЕС
В Японии продали самый дорогой в мире арбузВ Японии продали самый дорогой в мире арбуз
Amazon стал самым дорогим брендом мира по версии BrandZAmazon стал самым дорогим брендом мира по версии BrandZ
"Укрпочта" открыла доставку для заказчиков торгов на ProZorro в тестовом режиме"Укрпочта" открыла доставку для заказчиков торгов на ProZorro в тестовом режиме
Блок рекламы


Похожие новости

Оккупационные власти Крыма продали санаторий "Ливадия" спонсору боевиков МалофеевуОккупационные власти Крыма продали санаторий "Ливадия" спонсору боевиков Малофееву
Частину ЗАлКу задешево купило оточення Кропачова та заступника Авакова
Маріупольці замовили росіянам медпрепаратів на 3 мільйони
Французькі юристи отримають $2,7 мільйона на захист України від російського олігарха, у якого відібрали «ЗАлК»
Фонд госимущества оценил ЗАлК в 278 млн гривенФонд госимущества оценил ЗАлК в 278 млн гривен
Лікарня викинула з віконного тендеру дешевшу фірму, щоб розпиляти 2,6 мільйона між партнерами
«Південмаш» за 111 мільйонів замовив росіянам алюміній, удвічі дорожчий від цін у Росії
В ОАЭ ввели налог на табак, энергетики и безалкогольные напиткиВ ОАЭ ввели налог на табак, энергетики и безалкогольные напитки
Общественники просят власть прекратить сотрудничество коммунальных предприятий с роSSийскими спонсорами террористовОбщественники просят власть прекратить сотрудничество коммунальных предприятий с роSSийскими спонсорами террористов
Суд оштрафував на 25 тисяч замголови РДА, який за 300 тисяч хабара допомагав керівнику фірми отримати 80 га землі
Последние новости

Подгружаем последние новости