Київрада не віддала оточенню Супруненка 163 мільйони за непродану йому ділянку

ПрАТ «Укренергополіс» не змогло стягнути з Київської міської ради 163,06 млн грн. збитків. Про це свідчить рішення Господарського суду м.Києва від 1 вересня.

У 2007 році Київрада віддала «Укренергополісу» в оренду на п’ять років 5,36 га на перетині вул. Старонаводницької та бул.Дружби Народів для будівництва, експлуатації та обслуговування адміністративно-готельного комплексу. Приблизно через три місяці у тому ж 2007 році Київрада вирішила частину цієї ділянки в розмірі 3,72 га «Укренергополісу» продати. Решта 1,64 га залишалося в оренді.

У березні 2011 року «Укренергополіс» продав 3,72 га ТОВ «Ліберті Плаза».

У 2012 році суди трьох інстанцій визнали недійсними рішення Київради і договори оренди і продажу землі ПрАТ «Укренергополіс». Суд визнав, що фірма «Ліберті Плаза» права власності на ділянку не має. Обидві ділянки було витребувано на користь Київради.

Позивач «Укренергополіс» нарахував 91,36 млн грн. прямих збитків, з яких 65,82 млн грн. витрати на викуп і оформлення землі, 4,68 млн грн. – орендна плата, 1,92 млн грн. – земельний податок, 18,94 млн грн. – сплата відсотків за користування кредитом.

Також «Укренергополіс» вимагав відшкодувати 5,92 млн грн. як проценти за безпідставне збереження коштів і 41,51 млн грн. – збитків від інфляції.

Ще 24,27 млн грн. втраченої вигоди позивач розрахував як різницю між вартістю придбання землі у Київради за 55,88 млн грн. і її перепродажу фірмі «Ліберті Плаза» за 80,15 млн грн.

Однак суд вирішив, що витрати на викуп та оформлення земельної ділянки, орендна плата та ін. не є збитками, а вищевказані суми «Укренергополіс» сплачував на виконання умов договору. Зокрема позивач сплачував орендну плату і земельний податок під час фактичного використання ним землі.

Суд зауважив, що «Укренергополіс» не звертався до Київради щодо повернення йому 55,88 млн грн. за викуп ділянки. Водночас сам «Укренергополіс» після прийняття судами рішень про витребування землі Київраді ділянку так і не повернув.

Найбільший пакет акцій ПрАТ «Укренергополіс» 15% належить ТОВ «Міжнародний офісно-готельний центр», решта акціонерів невідомі. «Міжнародний офісно-готельний центр» записаний на ЗАТ «Актеон-Ф» і Валентина Оржеховського. Останній відомий як керівник ОКЖК «Освітянин», а також низки компаній, засновниками яких були кооперативи. Коли мером Києва був Леонід Черновецький, через кооперативи у власність було виведено сотні гектарів столичної землі.

ЗАТ «Актеон-Ф» на 100% належить КУА «СіПіДжі Ассетс Менеджмент», основним власником якої є лондонська компанія «Фіцнеал Реал Естейт Лімітед», власником якої є «Eternium Group Ltd».

ТОВ «Ліберті Плаза», якому намагалися перепродати спірну ділянку, зареєстроване за однією адресою з ТОВ «Міжнародний офісно-готельний центр» – м.Київ, вул. Червоноармійська 9/2.

Співвласником «Ліберті Плаза» є Андрій Гнатюк, акціонер ПАТ «Асвіо Банк», де його партнером є Олександр Супруненко, брат екс-зятя мера Києва Леоніда Черновецького В’ячеслава Супруненка. Сьогодні Олександр Супруненко є позафракційним народним депутатом.

Другим співвласником «Ліберті Плаза» є ТОВ «Фортакс Девелопмент Груп», що записана на лондонську компанію «Джіппі Девелоперс ЛТД», засновником якої є віргінський офшор «Global Prime Properties Group Ltd».Коды для вставки в блог\форум
Интересные новости
В Одессе закрылся ресторан, куда перестали ходить из-за антиукраинской позиции владельцаВ Одессе закрылся ресторан, куда перестали ходить из-за антиукраинской позиции владельца
Начальник базы отдыха под Киевом попался на взятке $3 тыс.Начальник базы отдыха под Киевом попался на взятке $3 тыс.
Рада повысила годовые лимиты для ФОПРада повысила годовые лимиты для ФОП
В Киевской области "черные" регистраторы присвоили целый ЖКВ Киевской области "черные" регистраторы присвоили целый ЖК
Бывший центральный гастроном на Крещатике может превратиться в девятиэтажку (Документ)Бывший центральный гастроном на Крещатике может превратиться в девятиэтажку (Документ)
Блок рекламы


Похожие новости

Китайці взяли 404 мільйони на днопоглиблення «Чорноморська» за торішніми цінами
НАБУ підозрює фірму дружини чиновника Черкаської ОДА у завищенні ціни за колектор на 63 мільйони
Виправданий судом постачальник «швидких» продав «Феофанії» японський томограф за 64 мільйони
Держгеонадра без аукціонів роздало оточенню Кононенка і Авакова родовища літію, засекречені СБУДержгеонадра без аукціонів роздало оточенню Кононенка і Авакова родовища літію, засекречені СБУ
У Чорноморську без конкуренції віддали 3 мільйони на ремонт доріг фірмі «труханівця» і «порошенківця»
Через два роки після Грибовицької трагедії в Садового дали 4 мільйони на проект сміттєпереробного заводуЧерез два роки після Грибовицької трагедії в Садового дали 4 мільйони на проект сміттєпереробного заводу
Харків’яни виграли 143 мільйони на утримання доріг Полтави із коштовною сіллю
Структури «регіоналів» підремонтують автівки луганських поліцейських за 1,4 мільйони
«Укргазбанк» дасть 3 мільйони за рекламу на каналі Порошенка
«Вода Донбасу» розіграла між пов’язаними фірмами ще 22 мільйони на хлорі, задравши ціни ще на 20%«Вода Донбасу» розіграла між пов’язаними фірмами ще 22 мільйони на хлорі, задравши ціни ще на 20%
Последние новости

Подгружаем последние новости