"Зорепад" досягне піку з 12 на 13 серпня: Земля проходить крізь Персеїди

Жителі Землі вже не перший день можуть ночами спостерігати на небосхилі "зорепад". Земля увійшла до потоку Персеїд ще 17 липня і вийде з нього 24 серпня. Весь цей час на небосхилі можна буде спостерігати яскраві сліди від згоряння дрібних частинок комети, які спалахують, потрапляючи у земну атмосферу. Пік зорепаду припаде на ніч із 12 на 13 серпня.

Земля проходить через Персеїди: коли українці зможуть спостерігати найінтенсивніший “зорепад“

Саме тоді на небосхилі можна буде побачити справжній зорепад. Сліди, що світяться, на небі з'являтимуться в середньому щохвилини.

Персеїди – це потік найдрібніших метеоритів, що утворюються від розпаду комети Свіфта-Таттла. Ця космічна гостя наближається до землі раз на 133 роки, залишаючи після себе частину космічного простору, заповнену хмарою найдрібніших пилових частинок. Ця хмара розташована у напрямі до сузір'я Персея, тому метеорний потік і отримав таку назву – Персеїди.

Потрапляючи в земну атмосферу, ці найдрібніші частинки комети, спалахують від тертя зі щільними шарами та залишають на небі красиві сліди, що світяться. Щорічно інтенсивність цього "зоряного дощу" посилюється з моменту входу землі в хмару Персеїд і досягає апогею саме 12-13 серпня. Далі інтенсивність потоку піде на спад, і до 24 серпня Земля вийде з цього поясу.

Земля проходить через Персеїди: коли українці зможуть спостерігати найінтенсивніший “зорепад“
Цього року спостерігати за апогеєм "зорепаду" жителям України, як і всієї планети, буде дещо складніше, ніж зазвичай. Справа в тому, що саме на ці дні (а вірніше ночі) випаде повний місяць. І яскравий Місяць затьмарюватиме спалахи від згоряючих "зірок".

Та все ж, якщо вибратися за місто, де атмосфера набагато чистіша і зоряне небо видно чіткіше, можна буде помилуватися цим явищем, яке трапляється раз на рік, і навіть загадати бажання на "зірку, що падає".

Існує повір'я: якщо побачити в небі "падаючу зірку" і встигнути загадати бажання, поки вона не догоріла, таке бажання неодмінно здійсниться. Знавці кажуть, що при цьому слід стояти або сидіти обличчям на схід та обов'язково загадувати найпотаємніше.

При цьому не можна загадувати бажання для інших людей. Бажання має бути лише особисте. Крім того, воно обов'язково має нести у собі добре начало. Лихі задуми не збудуться, а навпаки, обернуться проти тог, хто їх плекає.

Нагадаємо, одне з рідкісних астрономічних явищ, Супермісяць, земляни могли спостерігати у травні минулого року.


Марченко Любов, Тудей

Последние новости

Подгружаем последние новости