Світові ціни на продовольство впали на п'яту частину, порівняно з 2022 роком – ООН

Цінопад триває вже 12 місяців.

Світові ціни впали на п'яту частину, порівняно з минулим роком, коли ціни злетіли до місячного рекордного максимуму після того, як Росія вторглася в Україну, свідчать дані ООН, опубліковані у п'ятницю, інформує ZN.ua.

Світові ціни на продовольство впали на п'яту частину, порівняно з 2022 роком – ООН
© kapital.kz

Продовольча та сільськогосподарська організація заявила, що ціни впали на 20,5% з березня минулого року після 12-го щомісячного падіння поспіль.

ФАО заявила, що падіння базових цін було «викликане зниженням світових котирувань на зернові та рослинні олії».

Агентство ООН додало: «Падінню сприяло поєднання рясних поставок, зниженого попиту на імпорт та продовження Чорноморської зернової ініціативи», інформує АFP.

Угода, укладена Туреччиною та ООН, дозволяє Україні — одному з найбільших світових виробників зерна експортувати зерно через безпечний коридор у Чорному морі.

Індекс ФАО в середньому становив 126,9 пункту, що на 2,1% менше, ніж наприкінці лютого, і на 20,5% менше, ніж у березні 2022 року.

Падінню сприяло зниження світових цін на пшеницю на 7,1 відсотка, зокрема, через високу врожайність в Австралії та поліпшення умов посівів у країнах ЄС, а також через високі постачання з Росії та експорт з України з портів Чорного моря, що триває.

За даними ФАО, рекордний урожай у Бразилії також спричинив падіння світових цін на кукурудзу на 4,6 відсотка.

Головний економіст ФАО Максимо Тореро сказав, однак, що ціни залишаються «дуже високими і продовжують зростати на внутрішніх ринках, створюючи додаткові проблеми для продовольчої безпеки… особливо в країнах, що розвиваються, і є нетто-імпортерами продовольства», які додатково борються зі слабкими валютами.

Як повідомлялося, серед фермерів центральної та східної Європи зростає обурення через рясний імпорт дешевого українського зерна, звільненого від мит до червня 2024 року, що завдало шкоди місцевим виробникам у плані цін та обсягів продажу.

Крім того, цього тижня міністр сільського господарства Польщі Генрік Ковальчик подав у відставку. через українське зерно.


Оксана Лебедина, ZN.ua

Интересные новости
7 привычек, приводящих к бедности
Ставки по депозитам с нового года понизят
Банк Barclays опубликовал разгромный отчет по состоянию экономики Украины. #Євромайдан
"Проминвестбанк" рухнул? ФОТО
Потребительская корзина в Украине по нормам ЕС должна составить 15 тыс. грн., - эксперт
Блок рекламы


Похожие новости

Нацбанк віддав частину свого прибутку державі
З лютого 2022 року Україна залучила близько $72 млрд бюджетної підтримки від країн G7 та ЄСЗ лютого 2022 року Україна залучила близько $72 млрд бюджетної підтримки від країн G7 та ЄС
Ціни на газ у Європі на максимумі з початку року через ракетні обстріли Ізраїлю та УкраїниЦіни на газ у Європі на максимумі з початку року через ракетні обстріли Ізраїлю та України
Ціни на каву злетіли до рекордного рівня з 2008 рокуЦіни на каву злетіли до рекордного рівня з 2008 року
Ціни на мідь досягли 14-місячного максимумуЦіни на мідь досягли 14-місячного максимуму
Ціни знизилися: в Україні вперше з жовтня подешевшала картопляЦіни знизилися: в Україні вперше з жовтня подешевшала картопля
З лютого 2022 року Україні надали бюджетної підтримки майже на $74 мільярдиЗ лютого 2022 року Україні надали бюджетної підтримки майже на $74 мільярди
Йдуть на рекорд: в Україні підвищилися ціни на яблукаЙдуть на рекорд: в Україні підвищилися ціни на яблука
The Economist спрогнозував головні світові економічні тренди 2024 рокуThe Economist спрогнозував головні світові економічні тренди 2024 року
Ціни на нове житло не підвищуватимуться, вони й так завищеніЦіни на нове житло не підвищуватимуться, вони й так завищені
Последние новости

Подгружаем последние новости