Країни Великої сімки заморозили активи Росії на суму 280 мільярдів доларів

В групі зазначають, що арешт не знімуть до того часу, поки РФ не відшкодує завдані Україні збитки.

Держави G7 оголосили про блокування 280 млрд доларів російських активів і обіцяють не віддавати їх до того моменту, коли РФ не заплатить Україні за завдані їй збитки в результаті війни

Країни Великої сімки заморозили активи Росії на суму 280 мільярдів доларів
© G7 Hiroshima Summit

Цю інформацію напередодні оприлюднили у спільній заяві міністри фінансів та очільники центральних банків. Це в Великій сімці називають тільки "початком", інформує ZN.ua.

Посадовці Групи семи зазначили, що вивчать "усі можливі шляхи", як допомогти Україні згідно правових систем їх країн та норм міжнародного права. Також в G7 наголосили, що активи Росії будуть замороженими до того часу, коли вона не "заплатить за шкоду, завдану в Україні" - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що в США заявили про замороження західними країнами російських активів на суму в 300 мільярдів доларів. Спецпредставник президента США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер наголосила, що заморожені активи РФ мають бути використані для повоєнної відбудови України. Зараз шукаються юридичні можливості реалізації цього задуму.


Ірина Знась, ZN.ua

Последние новости

Подгружаем последние новости