«Київенергохолдинг» під керівництвом людини Крючкова стягує 4 мільйони дивідендів з «Київгазу» зятя Бойко

ПрАТ «Компанія Київенергохолдинг» стягує з ПАТ «Київгаз» 4 млн грн. заборгованості по виплаті дивідендів. Про це свідчить рішення Господарського суду м.Києва від 9 березня.

«Київенергохолдинг» надав суду протокол річних загальних зборів акціонерів ПАТ «Київгаз» від 15.05.2013, який свідчить про рішення спрямувати на виплату дивідендів акціонерам товариства 30 % від чистого прибутку за 2012 рік.

Загалом за 2012 рік «Київенергохолдинг» мав отримати 5 млн грн., але з них проплачено тільки 1 млн грн. Факт невиплати дивідендів підтвердила перевірка Націкомісії з цінних паперів та фондового ринку.

«Київгаз» претензії заперечував і стверджував що на зборах акціонерів у 2012 році вирішувалось питання про виплату дивідендів за 2011-2012 рр. і «Київенергохолдинг» отримав належні йому дивіденди в сумі 1,80 млн грн. А рішення зборів акціонерів від 2013 року не є підставою для отримання дивідендів і часткова їх виплата у розмірі 1 млн грн. була безпідставною. Тому «Київгаз» подав зустрічний позов про стягнення 1 млн грн. з «Київенергохолдингу».

Однак суд вирішив, що зустрічні вимоги «Київгазу» є безпідставними, оскільки на зборах акціонерів у 2012 році розглядалось питання дивідендів тільки за 2011 рік. Загальні збори не можуть вирішувати питання щодо дивідендів за той рік діяльності, який ще не закінчився і за який товариство не відзвітувало акціонерам. Тому питання дивідендів за 2012 рік розглядалося у 2013 році.

ПрАТ «Компанія Київенергохолдинг» володіє 60% акцій ПАТ «Київгаз», ще 28,5% належить територіальній громаді м.Києва. На 30 березня «Компанiя Київенергохолдинг» ініціювала збори акціонерів «Київгазу» для відсторонення від управління газовою компанією менеджерів з групи Юрія Бойка.

Директором «Київгазу» є Сергій Горовий, зять лідера парламентської фракції «Опозиційного блоку» Юрія Бойко.

Щодо «Компанії Київенергохолдинг», то 61% її акцій належить територіальній громаді м.Києва, пакет 14% має кіпрська компанія «Densec Limited», ще майже 25% володіє лондонська «Artio Global Investors LTD», оформлена на «Glentex finance limited» невідомої юрисдикції.

Директором «Київенергохолдингу» є Віталій Найдюк з так званої групи «президентських енергетиків». Його попереднім місцем роботи була посада фіндиректора у ПрАТ «Холдингова компанія «Енергомережа» Дмитра Крючкова.
!

Если для Вас конкретно эта новость оказалась важной или интересной - пожалуйста, поделитесь ею в своей любимой социальной сети с помощью кнопок, расположенных под этим текстом. Это поможет нам в будущем делать более качественную подборку материалов, исходя из Ваших потребностей\интересов.
Коды для вставки в блог\форум

blog comments powered by Disqus


Вспомним другие новости из этого раздела?


Финансы

←+Ctrl+→

Интересные новости
Польский венчурный фонд bValue будет инвестировать в украинские стартапы. От 100 000 евро на ранних стадиях
"Укроборонпром" и китайцы хотят получить совместный контроль над заводом "Мотор Сич""Укроборонпром" и китайцы хотят получить совместный контроль над заводом "Мотор Сич"
США планируют продать Тайваню оружие на $2,2 млрдСША планируют продать Тайваню оружие на $2,2 млрд
Растущий импорт электроэнергии способствует конкуренции в новом энергорынке, – УкрэнергоРастущий импорт электроэнергии способствует конкуренции в новом энергорынке, – Укрэнерго
Bihus.info: "Мотор Сич" поставляет запчасти военным РФ через боснийского посредникаBihus.info: "Мотор Сич" поставляет запчасти военным РФ через боснийского посредника
Блок рекламы


Похожие новости

Экс-сотрудница "Черноморнефтегаза" получила условный срок по делу "вышек Бойко"Экс-сотрудница "Черноморнефтегаза" получила условный срок по делу "вышек Бойко"
Директора МТП Черноморск обвинили в бойкоте крупного иностранного инвестораДиректора МТП Черноморск обвинили в бойкоте крупного иностранного инвестора
Китайці взяли 404 мільйони на днопоглиблення «Чорноморська» за торішніми цінами
НАБУ підозрює фірму дружини чиновника Черкаської ОДА у завищенні ціни за колектор на 63 мільйони
Виправданий судом постачальник «швидких» продав «Феофанії» японський томограф за 64 мільйони
У Чорноморську без конкуренції віддали 3 мільйони на ремонт доріг фірмі «труханівця» і «порошенківця»
Через два роки після Грибовицької трагедії в Садового дали 4 мільйони на проект сміттєпереробного заводуЧерез два роки після Грибовицької трагедії в Садового дали 4 мільйони на проект сміттєпереробного заводу
Харків’яни виграли 143 мільйони на утримання доріг Полтави із коштовною сіллю
Структури «регіоналів» підремонтують автівки луганських поліцейських за 1,4 мільйони
«Укргазбанк» дасть 3 мільйони за рекламу на каналі Порошенка
Последние новости

Подгружаем последние новости