Укравтодор стягує 78 мільйонів з іспанців, яких при Януковичу вигнали з ремонту дороги за гроші Світового банку

Cуд стягує з іспанської компанії «Хока Інхеньерія І Конструксіонес» та її українського представництва ТОВ «Хока-Україна» 77,87 млн грн. на користь Державного агентства автомобільних доріг України. Про це свідчить постанова Львівського апеляційного госпсуду від 24 лютого.

У лютому 2010 року Укравтодор і «Хока інхеньерія і конструксіонес» підписали договір щодо капітального ремонту автомобільної дороги М03 Київ-Харків-Довжанський на ділянці від км 164+500 до км 170+500. Вартість проекту склала 89,78 млн грн. Ремонт фінансувався із кредиту Світового банку.

У жовтні 2010 року Укравтодор повідомив іспанську компанію про припинення контракту в односторонньому порядку і вимагав звільнити місце робіт.

Як відомо з рішення суду, фірма «Хока» і посол Іспанії звертався до українських посадовців з проханням переглянути рішення про припинення контракту. Посол вказав, що компанія має престижну репутацію і завжди відзначалася високим рівнем професіоналізму. Зазначено, що проектний інститут Укрдіпродор не надав вчасно проектну документацію, що спричинило затримку у виконанні робіт фірмою «Хока».

Укравтодор дослухався до наполягань «Хока» і продовжив контракт. Однак у червні 2011 р. Укравтодор знову заявив, що договір треба розірвати. Причиною було те, що в зимовий період не виконано підготовчі роботи щодо мобілізації персоналу, мобілізації лабораторії, погодження матеріалів, застосовуваних у роботі.

У серпні 2011 р. Укравтодор за результатами тендеру уклав угоду з турецькою компанією «Онур».

Також Укравтодор звернувся до компанії «Хока» за компенсацією від розірвання контракту в сумі 10,52 млн грн. Загальна ж сума вимог склала 86,85 млн грн. і включала сплачений колишньому підряднику аванс.

Разом з тим, відомо, що «Хока-Україна» перераховано 8,98 млн грн. авансу. Тому у червні минулого року суд першої інстанції видав рішення про стягнення на користь Укравтодору тільки цієї суми.

Укравтодор не погодився і подав апеляцію, вимагаючи задовольнити вимоги повністю. Укравтодор повідомив про додаткові витрати, пов’язані із завершенням робіт новим підрядником – фірмою «Онур», з якою підписано договір на 173,31 млн грн.

«Хока-Україна» також подала апеляцію, де стверджувала, що замовник не давав йому інструкцій щодо початку робіт, строки виконання робіт не були встановлені. Крім того «Хока» вказала на те, що вартість нового контракту з фірмою «Онур» удвічі вища за той, що укладався з нею. На думку компанії, це може свідчити про інший склад робіт, що і є причиною додаткових витрат замовника.

Суд задовольнив апеляцію Укравтодору і стягнув з компанії «Хока» та її українського представництва 63,61 млн грн. втрат, 8,77 млн грн. авансу і 14,47 млн грн. витрат податку на додану вартість. Разом з тим, загальна сума стягнення склала 77,87 млн грн., тобто була зменшена на 8,98 млн грн., які присудив до стягнення Укравтодору ще суд першої інстанції.

Як повідомляється на сайті «Хока інхеньерія і конструксіонес», компанія входить «Хока Корпорейт Груп», що була створена в Іспанії у 1977 році і нині представлена у 5 країнах.

Минулого року проти «Онур Конструкціон Інтернешнл» в Україні було порушено кримінальне провадження за заволодіння бюджетними коштами при реконструкції вулиць у Києві.
!

Если для Вас конкретно эта новость оказалась важной или интересной - пожалуйста, поделитесь ею в своей любимой социальной сети с помощью кнопок, расположенных под этим текстом. Это поможет нам в будущем делать более качественную подборку материалов, исходя из Ваших потребностей\интересов.
Коды для вставки в блог\форум

blog comments powered by Disqus


Вспомним другие новости из этого раздела?


Финансы

←+Ctrl+→

Интересные новости
Суд обязал Украину выплатить нефтегазовой компании Коломойского 12,5 млн долларовСуд обязал Украину выплатить нефтегазовой компании Коломойского 12,5 млн долларов
Экспорт зерновых из Украины впервые превысил 50 млн тоннЭкспорт зерновых из Украины впервые превысил 50 млн тонн
На новой купюре в 50 фунтов будет изображен Алан ТьюрингНа новой купюре в 50 фунтов будет изображен Алан Тьюринг
Украина ввела спецпошлину на трубопроводный дизель и автогаз из РоSSииУкраина ввела спецпошлину на трубопроводный дизель и автогаз из РоSSии
Во Всемирном банке посоветовали Украине притормозить рост минималкиВо Всемирном банке посоветовали Украине притормозить рост минималки
Блок рекламы


Похожие новости

Amazon стал самым дорогим брендом мира по версии BrandZAmazon стал самым дорогим брендом мира по версии BrandZ
Коломойский должен ПриватБанку 212 миллиардов, - замглавы банкаКоломойский должен ПриватБанку 212 миллиардов, - замглавы банка
Нацбанк обжаловал оба решения Окружного админсуда по ПриватбанкуНацбанк обжаловал оба решения Окружного админсуда по Приватбанку
Apple стал самым дорогим брендом мира по версии ForbesApple стал самым дорогим брендом мира по версии Forbes
Коломойский окончательно проиграл суды Нацбанку на 2,6 млрд гривенКоломойский окончательно проиграл суды Нацбанку на 2,6 млрд гривен
Хозсуд Киева объединил пять исков Коломойского к НБУ и ПриватБанкуХозсуд Киева объединил пять исков Коломойского к НБУ и ПриватБанку
Суд подтвердил пять исков Коломойского к НБУ и "Приватбанку"Суд подтвердил пять исков Коломойского к НБУ и "Приватбанку"
Коломойский подал пять новых исков по ПриватбанкуКоломойский подал пять новых исков по Приватбанку
НБУ: решение суда по Приватбанку затрудняет сотрудничество с МВФ, ЕБРР и Всемирным банкомНБУ: решение суда по Приватбанку затрудняет сотрудничество с МВФ, ЕБРР и Всемирным банком
Нацбанк отмечает колебания на валютном рынке после решения по ПриватбанкуНацбанк отмечает колебания на валютном рынке после решения по Приватбанку
Последние новости

Подгружаем последние новости