Більш креативна та рідше вигадує факти: OpenAI запустила нову модель модель GPT-4

Остання версія може приймати зображення в якості вхідних даних, інформує ZN.ua.

Більш креативна та рідше вигадує факти: OpenAI запустила нову модель модель GPT-4
© freepik.com

Дослідницька лабораторія штучного інтелекту OpenAI випустила GPT-4, останню версію революційної системи штучного інтелекту, на основі якої працює ChatGPT, повідомляє Thе Guardian.

За словами розробників, нова версія є більш креативною, менш схильною до вигадування фактів і менш упередженою, ніж її попередниця.

Співзасновник OpenAI Сем Альтман назвав її «нашою найпотужнішою та найбільш узгодженою моделлю» і додав, що вона є «мультимодальною» — тобто може приймати в якості вхідних даних як зображення, так і текст, дозволяючи користувачам задавати запитання про зображення. Нова версія може обробляти великі масиви тексту та запам’ятовувати і виконувати дії з більш ніж 20 000 слів одночасно.

Нова модель вже доступна для користувачів ChatGPT Plus, платної версії чат-бота ChatGPT.

OpenAI також співпрацює з комерційними партнерами, щоб запропонувати послуги на основі GPT-4. Новий рівень підписки на додаток для вивчення мов Duolingo, Duolingo Max, тепер пропонуватиме англомовним користувачам розмови французькою або іспанською на основі штучного інтелекту, а також зможе використовувати GPT-4 для пояснення помилок тих, хто вивчає мову.

Компанія з обробки платежів Stripe використовує GPT-4, щоб відповідати на запитання служби підтримки від корпоративних користувачів і допомагати позначати потенційних шахраїв на форумах підтримки компанії.

Під час демонстрації GPT-4 у вівторок президент і співзасновник Open AI Грег Брокман також дав користувачам змогу коротко ознайомитися з можливостями розпізнавання зображень найновішої версії системи, яка ще не є загальнодоступною та лише тестується. Ця функція дозволить GPT-4 аналізувати та відповідати на зображення, які надсилаються разом із підказками, а також відповідати на запитання чи виконувати завдання на основі цих зображень.

«GPT-4 — це не просто мовна модель, це також візуальна модель, — сказав Брокман. — Вона здатна гнучко приймати вхідні дані, які довільно вставляють зображення та текст, щось на зразок документа».

Під час презентації GPT-4 попросили описати, чому зображення білки з камерою є смішним. Штучний інтелект відповів, що це кумедно, оскільки «ми не очікуємо, що вони використовуватимуть камеру чи поводитимуться як люди».

Іншим прикладом стала надіслана Брокманом до GPT-4 світлина намальованого від руки ескізу елементарного веб-сайту — система на основі креслення створила робочий сайт.

OpenAI стверджує, що GPT-4 виправила або скоротила багато критичних зауважень, які користувачі мали щодо попередньої версії системи. Як «велика мовна модель» GPT-4 навчається на величезній кількості даних, зібраних з Інтернету, і намагається надати відповіді на речення та запитання, статистично подібні до тих, що вже існують у реальному світі.


Микита Ткаченко, ZN.ua

Интересные новости
Незавершенная версия Windows 7 работает лучше Vista
Программист открыл заблокированные возможности Windows 7
Quick Slide Show 2.32: создание flash-презентаций
Покупатели гоняются за старыми компьютерами ради Windows XP
Визуализатор V-Ray 1.5 Service Pack 2 с поддержкой 3ds Max 2009
Блок рекламы


Похожие новости

Сем Альтман повернеться на посаду СЕО OpenAIСем Альтман повернеться на посаду СЕО OpenAI
Скандал в OpenAI: 90% працівників пригрозили перейти в MicrosoftСкандал в OpenAI: 90% працівників пригрозили перейти в Microsoft
Microsoft найняла колишнього главу OpenAIMicrosoft найняла колишнього главу OpenAI
Засновники OpenAI закликали до регулювання, щоб ШІ не захопив людствоЗасновники OpenAI закликали до регулювання, щоб ШІ не захопив людство
Гендиректор OpenAI «побоюється» ChatGPT і впевнений, що через даний ШІ зникне низка професійГендиректор OpenAI «побоюється» ChatGPT і впевнений, що через даний ШІ зникне низка професій
Microsoft хоче інвестувати $10 мільярдів у компанію OpenAI, яка розвиває штучний інтелектMicrosoft хоче інвестувати $10 мільярдів у компанію OpenAI, яка розвиває штучний інтелект
У Білорусі фактично легалізували цифрове піратствоУ Білорусі фактично легалізували цифрове піратство
Легендарний Winamp "воскрес": випущено нову версію, яку вже можна завантажитиЛегендарний Winamp "воскрес": випущено нову версію, яку вже можна завантажити
Microsoft выпустила новую версию приложения PC Health Check для проверки совместимости ПК с Windows 11
Microsoft выпустила новую предварительную сборку Windows 11 с улучшениями и массой исправлений
Последние новости

Подгружаем последние новости