Світовий банк порахував, скільки приватних інвестицій може залучити Україна «без реформ» і з ними

«Без реформи» Україна може залучити лише 18% від потреб в інвестиціях.

Реальні реформи можуть сприяти залученню в Україну до 130 мільярдів доларів приватного фінансування на відновлення. Про це свідчать дані звіту IFC та Світового банку "Можливості залучення приватного сектора до зеленого та сталого відновлення України", пише ЕП.

Світовий банк порахував, скільки приватних інвестицій може залучити Україна «без реформ» і з ними
© Getty Images

Зазначається, що друга Швидка оцінка завданих збитків та потреб на відновлення (RDNA2), проведена у березні, визначила, що для відновлення Україні необхідні інвестиції на суму 411 млрд дол, інформує ZN.ua.

Експерти оцінили сценарій "без реформ", який спостерігався до початку повномасштабної війни. У цьому випадку сума залучених приватних інвестицій оцінюється у більш ніж 73 млрд дол, або 18% від потреб в інвестиціях, визначених Світовим банком.

За умовами сценарію, коли український уряд прискорює економічні реформи, регулює галузеві потреби та поглиблює європейську інтеграцію, Україна могла б побачити надходження до країни інвестицій приватного сектору у розмірі майже 130 млрд. доларів. Ця сума може покрити близько однієї третини потреб, визначених у RDNA2.

Зазначається, що також реформи допомогли відкрити шлях для додаткових інвестицій приватного сектору ще на 282 млрд дол, які могли б прискорити подальший розвиток України.

У звіті IFC та Світовий банк визначили реформи, які мають найбільший потенціал у таких галузях економіки:

  1. Сільське господарство - завершення земельної та іригаційної реформ та зміцнення інститутів, розширення доступу до доступного фінансування, та створення сприятливих умов для впровадження кліматично оптимізованих аграрних технологій могло б залучити приватних інвестицій на суму 30 млрд дол. Ці інвестиції могли б повністю покрити потреби сектора у відновленні. Реформи у секторі харчових продуктів та напоїв могли б згенерувати ще 16 млрд дол інвестицій.
  2. Транспорт та логістика – державні інвестиції та реформування державної політики могли б дати можливість приватному сектору покрити потреби на відновленні на суму близько 7 млрд дол. та відкрити додаткові інвестиційні можливості для приватного сектору ще на 41 млрд дол.
  3. Енергетика та видобувна галузь – реформування державної політики у цих галузях могли б створити умови для інвестицій приватного сектора у розмірі 36 млрд. дол. на відновлення, а також згенерувати додаткові інвестиційні можливості у сумі 132 млрд дол.
  4. Житло – завдяки впровадженню реформ державної політики, фінансової допомоги та посиленню співпраці з регіональними забудовниками та фінустановами обсяг інвестицій з боку домогосподарств може перевищити 30 млрд дол. А також згенерувати інвестиційні можливості на суму 60 млрд дол, які виходять за межі потреб у відновленні.


Олена Середа, ZN.ua

Интересные новости
Ще три облгази забрали у Фірташа під контроль державиЩе три облгази забрали у Фірташа під контроль держави
НБУ зажадав від банків глобального звіту з фінмоніторингу з усіма секретними данимиНБУ зажадав від банків глобального звіту з фінмоніторингу з усіма секретними даними
Перевірки бізнесу: новий очільник АМКУ розповів, кого, чому та як перевірятимутьПеревірки бізнесу: новий очільник АМКУ розповів, кого, чому та як перевірятимуть
Компанія з Чехії, яка може бути пов'язана з російськиим олігархом Абрамовичем, зароблятиме на "відновленні України"Компанія з Чехії, яка може бути пов'язана з російськиим олігархом Абрамовичем, зароблятиме на "відновленні України"
Блок рекламы


Похожие новости

НБУ зажадав від банків глобального звіту з фінмоніторингу з усіма секретними данимиНБУ зажадав від банків глобального звіту з фінмоніторингу з усіма секретними даними
Компанія з Чехії, яка може бути пов'язана з російськиим олігархом Абрамовичем, зароблятиме на "відновленні України"Компанія з Чехії, яка може бути пов'язана з російськиим олігархом Абрамовичем, зароблятиме на "відновленні України"
Сем Альтман може повернутись до OpenAI — The New York TimesСем Альтман може повернутись до OpenAI — The New York Times
Вклади українців в банках перевищили 1 трильйон гривеньВклади українців в банках перевищили 1 трильйон гривень
Гранти на розвиток релокованого бізнесу: хто їх може отриматиГранти на розвиток релокованого бізнесу: хто їх може отримати
Збори найбільших благодійних фондів: скільки грошей зібрали з початку рокуЗбори найбільших благодійних фондів: скільки грошей зібрали з початку року
Україна отримала €1,5 млрд макрофінансової допомоги від ЄСУкраїна отримала €1,5 млрд макрофінансової допомоги від ЄС
Відмивання Коломойським грошей Приватбанку у США: суд Києва допоміг екс-власниковВідмивання Коломойським грошей Приватбанку у США: суд Києва допоміг екс-власников
Вкладники збанкрутілих банків зможуть повертати кошти через "Дію"Вкладники збанкрутілих банків зможуть повертати кошти через "Дію"
Минулого тижня банки видали доступних кредитів на 2,1 мільярдаМинулого тижня банки видали доступних кредитів на 2,1 мільярда
Последние новости

Подгружаем последние новости